Sparta zabrala ve velkém stylu. Mladou Boleslav zničila dokonce sedmi góly

2. 1. 2022 18:47
Hokejisté Sparty rozdrtili v dohrávce 36. kola extraligy Mladou Boleslav 7:0, zabrali po sérii tří porážek
Roman Horák (vpravo) byl hvězdou Sparty v utkání s Mladou Boleslaví
Roman Horák (vpravo) byl hvězdou Sparty v utkání s Mladou Boleslaví | Foto: ČTK

Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí zazářil útočník Roman Horák a brankář Alexander Salák udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Pražané hráli poprvé od 23. prosince, kdy doma podlehli Třinci 5:8. Na konci minulého kalendářního roku měli startovat na Spenglerově poháru v Davosu, který byl ale na posledních chvíli kvůli koronavirové nákaze v pořádajícím týmu zrušen.

Sparta proti Mladé Boleslavi zcela opanovala úvodní dějství. Ve 2. minutě ještě v první šanci neuspěl Horák, ale vynahradil si to v čase 3:24, kdy po rychlém protiútoku prostřelil z pravého kruhu bekhendem Krošelje.

V polovině úvodní části se domácí opět radovali. Sobotka vyhrál vhazování a Martin Jandus se trefil z pozice ze levým kruhem.

Na druhé straně si poradil Salák s Kelemenovou střelou a ke snížení nevyužili Středočeši ani Moravčíkovo čtyřminutové vyloučení. Naopak v oslabení v 17. minutě zvýšila Sparta, protože Šťastného zadovku vystihl Chlapík, ujel Pýchovi a překonal Krošelje mezi betony. Pro lídra produktivity extraligy to byl 20. gól v sezoně a 42. bod. Za 112 vteřin zařídil Pražanům z dorážky už čtyřbrankový náskok Moravčík.

Do druhé třetiny nahradil Krošelje Růžička, ale vydržel bez inkasované branky jen 80 vteřin. Horák našel Thorella, který překonal mladoboleslavského gólmana blafákem do bekhendu. Ani při vyloučení Martina Janduse se hostům přesilovka nepodařila a další šanci Sparty měl Thorell.

Ve 29. minutě se poprali hostující Jánošík s Chlapíkem a oba aktéři bitky šli pykat na pět minut. Příležitost Voženílka Růžička kryl, ale ve 38. minutě opět inkasoval. Horák z pravé strany ze záporného úhlu poslal puk do branky o záda brankáře Středočechů.

Na přelomu druhé a třetí třetiny Mladá Boleslav odolala při Jánošíkově trestu, ale ve 44. minutě při Bičevskisově vyloučení se už hosté neubránili. Blízko hattricku byl Horák, ale jeho zakončení jednou rukou opět bekhendem do odkryté branky ještě usměrnil před brankovou čárou Sobotka.

Další přesilovky, jedna na straně domácích a dvě hostů, už stav nezměnily. Sparta vybojovala svoji nejvyšší výhru v sezoně a Bruslařský klub naopak musel strávit nejvyšší debakl v ročníku.

Dohrávka 36. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. R. Horák (Řepík, Mikliš), 10. M. Jandus (Sobotka), 17. Chlapík, 18. Moravčík (D. Kaše, T. Pavelka), 22. E. Thorell (R. Horák), 38. R. Horák (E. Thorell, Řepík), 44. Sobotka (R. Horák, T. Pavelka). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček - Pešek, Malý. Vyloučení: 4:3, navíc Chlapík - Jánošík oba 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sparta: Salák - T. Pavelka, Moravčík, Mikliš, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák - Chlapík, Sobotka, Buchtele - Řepík, R. Horák, E. Thorell - M. Forman, D. Kaše, D. Voženílek - Dvořáček, D. Vitouch, J. Strnad - T. Jandus. Trenér: Jandač.

Mladá Boleslav: Krošelj (21. J. Růžička) - Ševc, Pýcha, Pláněk, Šidlík, Lintuniemi, Jánošík, Bernad - D. Šťastný, Fořt, Pospíšil - P. Kousal, O. Najman, Kantner - Claireaux, Raška, Kelemen - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

1. Třinec 36 22 4 4 6 114:73 78
2. Hradec Králové 35 20 6 2 7 117:74 74
3. Pardubice 35 16 7 4 8 114:91 66
4. Plzeň 35 17 3 5 10 113:96 62
5. Vítkovice 34 14 4 4 12 80:84 54
6. Mladá Boleslav 35 15 3 3 14 81:89 54