Sparta vyhrála v Pardubicích a sesadila Dynamo z čela extraligy

10. 1. 2023 20:10
Hokejisté Sparty vyhráli v dohrávce 32. kola extraligy na ledě Pardubic 3:0 a sesadili Dynamo z prvního místa v tabulce. Sami se naopak posunuli na čtvrté místo. Nejvyšší soutěži nyní vévodí Vítkovice, které zvítězily v Plzni.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Pražané na východě Čech uspěli i podruhé v sezoně, šestým čistým kontem se na tom podílel Jakub Kovář. Gól a asistenci si připsal Vladimír Sobotka.

Na střídačku Dynama se po návratu z juniorského mistrovství světa vrátil trenér Radim Rulík. Jeho tým rozehrál už ve 2. minutě přesilovku, ale největší šanci měli hosté, když v oslabení ujel Konečný. Brankář Will si ale s jeho zakončením poradil.

Domácí hráči si pak vytvořili velký tlak, ale ani Kovář neinkasoval. Po střele Zohorny se puk odrazil od brankáře Sparty těsně mimo branku. V závěru úvodní třetiny pak mohli skórovat Adam Musil či Vondráček

Na začátku druhé třetiny Dynamo opět nevyužilo přesilovku, hned vzápětí přišel trest. Ve 24. minutě získal Sobotka puk u mantinelu, najel až před Willa a úspěšně zakončil. Zanedlouho jeli hosté v situaci tři na jednoho, ale další gól nepřidali.

Pražané měli v tomto úseku duelu více střeleckých pokusů, těsný stav vydržel i díky Willovi, jenž kryl lapačkou i střelu Tomka. Domácí mohli srovnat v oslabení, jenže Zohorna po přihrávce Kousala nevyrovnal. V závaru přesilovky pak zvýšil osamocený Němeček, který po akci Vitoucha přidal druhý gól Sparty.

Domácí mohli reagovat hned na začátku třetí části, ale za Kovářem zněla jen branková konstrukce. O chvíli později se hosté v přesilovce usadili v útočném pásmu a krátce po návratu Zohorny na led udeřili. Kaše po otočce našel před brankou Řepíka, který zvýšil na 3:0 z pohledu Sparty.

Hosté pohodlný náskok udrželi až do konce utkání a brankář Kovář udržel čisté konto. Sparta tak neinkasovala ve druhém utkání za sebou.

Vítkovice znovu vyhrály a jsou první

Hokejisté Vítkovic zvítězili v předehrávce 41. kola extraligy na ledě Plzně 3:2, vyhráli potřetí za sebou a posunuli se do čela tabulky před Pardubice. Dvě asistence si připsal kapitán hostů Lukáš Krenželok. Západočeši vyšli naopak potřetí za sebou bodově naprázdno.

Hradec Králové dál potvrzuje velmi dobrou formu z přelomu roku, v dohrávce 27. kola porazil Liberec 5:4 v prodloužení. Po dvou dnech opět třikrát ztratil vedení a zápas rozhodl až v čase 64:16 útočník Radek Pilař. Mountfield zvítězil podeváté z posledních jedenácti utkání, jen dvakrát ale dokázal získat tři body.

Dohrávka 32. kola hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Sobotka (Forman), 40. Němeček (D. Vitouch, G. Thorell), 46. Řepík (Kaše, Sobotka). Rozhodčí: Pražák, Šír - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 9614.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, J. Kolář, T. Dvořák, Hrádek, Vála, Bučko - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Hyka, Sedlák, Cienciala - Vondráček, Poulíček, A. Musil - Rohlík, Paulovič, Herčík. Trenér: Rulík.

Sparta: Jakub Kovář - Mikliš, Kempný, M. Jandus, Němeček, Tomek, Moravčík - Řepík, Sobotka, Forman - P. Kousal, Horák, E. Thorell - Safin, D. Vitouch, Buchtele - D. Kaše, G. Thorell, Konečný. Trenéři: Hořava a Wallson.

Předehrávka 41. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 48. Holešinský (Rekonen, Zámorský), 59. Schleiss (A. Jiříček) - 29. Lakatoš (Raskob, L. Krenželok), 54. Mueller (Krieger),55. Kotala (L. Krenželok). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:5, navíc Gewiese 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3210.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Baránek, A. Jiříček, Piskáček, Kvasnička, Houdek - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Mertl, Blomstrand - Rekonen, Suchý, Pour - Malát, Soukup Bitten. Trenér: Kořínek.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, J. Mikuš, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář, Dej - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, L. Krenželok, Kotala - Kalus, Chlán, Fridrich - R. Půček, Bernovský, Lednický. Trenér: Holaň.

Dohrávka 27. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 5:4 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Lalancette (Jergl), 38. Blain (Kalina, Lalancette), 40. Cingeľ (Jergl, Blain), 51. McCormack (Blain), 65. Pilař (McCormack) - 31. Rychlovský (A. Najman), 47. Birner (Ordoš, A. Najman), 48. Frolík (Malancon, Jelínek), 60. Frolík (Ordoš). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Kis, Axman. Vyloučení: 4:3, navíc Jank - Derner 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 3231.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Marcel - Pajer, Lev, Eberle - Kevin Klíma, Cingeľ, Pilař - Jergl, Lalancette, Perret - Doležal, Štohanzl, M. Novák. Trenér: T. Martinec.

Liberec: Neužil - Nedomlel, Balinskis, Melancon, Kolmann, Štibingr, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, A. Najman, Birner - Frolík, Šír, Ordoš - Rychlovský, Jelínek, J. Vlach - Dlouhý, Jenčovský. Trenér: Augusta.

1. Vítkovice 36 20 4 7 5 117:86 75
2. Pardubice 35 18 8 4 5 104:70 74
3. Třinec 35 17 4 5 9 108:71 64
4. Sparta Praha 35 17 4 1 13 92:79 60
5. Olomouc 36 16 4 2 14 95:84 58
6. Liberec 36 11 6 10 9 109:96 55