Druhá příprava, druhé jasné vítězství. Hokejisté Sparty porazili Vary 8:1

8. 8. 2019 21:34
Hokejisté pražské Sparty vyhráli přesvědčivě i druhý přípravný zápas na novou extraligovou sezonu. Ve svém bývalém působišti v Tipsport areně deklasovali Karlovy Vary 8:1. Úspěšná byla rovněž Kometa Brno proti prvoligovým Českým Budějovicím. Kladno bez hrajícího majitele Jaromíra Jágra prohrálo v Plzni 2:5.
Radost hokejové Sparty - ilustrační foto.
Radost hokejové Sparty - ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Sparta nastoupila bez několika opor, přesto navázala na úterní jasnou výhru nad prvoligovou Slavií (5:0). Západočeši se prosadili až za stavu 0:4 v závěru druhé třetiny. Dva góly svěřenců kouče Uweho Kruppa zaznamenal Andrej Kudrna, mezi střelci byl i mladý útočník Albert Michnáč, jenž s klubem podepsal v tomto týdnu dvouletou smlouvu.

Kometa hrála poprvé rovněž v úterý, kdy přehrála Trenčín 4:1. Dnes se vypořádala s Českými Budějovicemi. Pod výsledek 6:4 se prvními zásahy v brněnském dresu podepsali Lukáš Kucsera, Filip Pyrochta a Jakub Lev, který skóroval dokonce dvakrát. Za poražené se rovněž dvakrát prosadil Lukáš Endál.

Nováček extraligy Kladno má za sebou v přípravě již čtvrtý zápas. Bez sedmačtyřicetileté legendy Jágra prohráli Rytíři v Plzni 2:5. Litvínov podlehl Mladé Boleslavi 3:4 v prodloužení, které ukončil vítězným zásahem Lukáš Žejdl. Olomouc i díky dvěma gólům Petra Koloucha porazila prvoligovou Jihlavu 5:2.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky: 15. P. Straka, 21. Rob, 22. Eberle, 40. Kantner, 58. Čerešňák - 7. Kalaj, 27. Kružík.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 32. V. Hübl, 38. Kubát, 50. J. Petružálek - 18. R. Zohorna, 36. A. Zbořil z trest. střílení, 53. J. Stránský, 64. Žejdl.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Branky: 9. a 53. A. Kudrna, 11. Košťálek, 24. Dvořáček, 33. Michnáč, 49. Kern, 55. Říčka, 59. Smejkal - 38. Šenkeřík.

HC Kometa Brno - ČEZ Motor České Budějovice 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Branky: 20. a 51. Lev, 22. Kucsera, 31. Pyrochta, 40. Horký, 43. Zaťovič - 38. a 60. Endál, 19. Hawerchuk, 31. Gilbert.

HC Olomouc - HC Dukla Jihlava 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 15. a 48. Kolouch, 3. Ostřížek, 26. Burian, 45. J. Knotek - 18. a 55. Lichanec.