Nahořklé sparťanské oslavy. Jsme top tým v Praze, ale střelecky se trápíme, hlásí po derby

Sparťanští fanoušci slaví vítězné derby proti Slavii.
Sparťané se se slávisty v extralize už dvě sezony nepotkávají, ale střetávají se alespoň v přípravě před ostrým startem ročníku. Fanoušci to jistě kvitují.
Také v letošním vydání prestižního derby našli na ledě několik vyhrocených situací a strkanic. Ačkoliv o góly a hezké hokejové momenty byla v Holešovicích spíše nouze.
Mezi hráči to jiskřilo, ale dvě třetiny se hrálo bez branek.
Trenér Jiří Kalous (uprostřed) zůstal u kormidla Sparty i po vypadnutí ve čtvrtfinále play-off, ale na začátku nové sezony musí jeho mužstvo ještě zapracovat na produktivitě.
Daniel Poláček Daniel Poláček
5. 9. 2017 22:47
Sparta opět ovládla hokejové derby proti Slavii. "Můžeme si říct, že tady v Praze jsme top tým," prohlásil útočník Dominik Uher. Výhra v holešovické Sportovní hale má však nejedno "ale". Přestože sešívaní hrají nižší ligu, dovedli zápas do prodloužení. Zároveň upozornili na slabou produktivitu odvěkého rivala.

Praha - V loňském ročníku extraligy nasázeli sparťané 164 gólů, víc než kdokoliv jiný. Těsně před startem letošní sezony ovšem dumají, kde skvělou mušku zapomněli.

V jedenácti přípravných duelech dokázali vsítit víc jak dva góly pouze čtyřikrát.

Generálka fanoušky neuklidnila. Sparta sice porazila Slavii 2:1, ale až v prodloužení, čímž nepotvrdila roli velkého favorita. Zklamala hlavně v koncovce.

"Herně to špatné nebylo," podotkl útočník Petr Vrána, střelec první branky. Vzápětí si však posteskl: "Měli jsme spoustu šancí. Trošku se projevila naše neproduktivita."

"Střelecky se trápíme celou přípravu," souhlasil forvard Dominik Uher. "Jsme hodně na puku, šancí je dost, ale zatím nám to tam nepadá. Dneska jsem předvedli dobrý výkon, akorát koncovka byla špatná."

Někdy domácí srazila nepřesnost střely či finální nahrávky, jindy zasáhl nadějný brankář Dominik Frodl.

"Chytal dobře. Každý gólman, který udělá pár dobrých zákroků, se dostane do laufu a chytá výborně," řekl Uher.

Právě on odvrátil pohromu, když v prodloužení tři na tři dostal puk od Lukáše Pecha a hbitou střelou ukončil utkání.

Radostné chvilky si ale užíval jen chvíli. Po krátké oslavě s fanoušky zamířil mezi novináře, kterým se snažil vysvětlit, proč Sparta nedává víc gólů: "Na tréninku se na koncovku soustředíme. Nevím, jestli nám nejde, protože jsme moc zakřiknutí, případně zbrklí. Situace musíme řešit jinak a dávat góly. Pokud se nic nezmění, bude nás to v extralize stát body."

Uher: Derby extralize chybí

Momentální vládci Prahy začínají nejvyšší soutěž v pátek v Pardubicích. Slavii - stejně jako v předchozích dvou letech - nepotkají.

S rivalem, který se kvůli finanční nestabilitě krčí v první lize, tak podnikají alespoň pravidelnou předsezonní přípravu. Všechny tři zápasy tohoto střihu ovládla Sparta. Úterní klání přilákalo skoro 5 900 lidí.

"Pražské derby extralize chybí," ví Uher. "Kdyby Slavia hrála extraligu, lidí by přišlo ještě víc. Takový je ale hokej. Jsem rád, že vedení domluvilo alespoň přátelák."