Sparta se veze na vítězné vlně. Forman posunul Pražany na čtvrté místo

Aktualizováno 15. 10. 2019 22:51
Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 6. kola extraligy Litvínov 5:4 v prodloužení a připsali si pátou výhru v řadě. Utkání rozhodl v čase 61:18 svým druhým gólem v zápase Miroslav Forman. Pražané se posunuli na čtvrté místo tabulky, Litvínov je i nadále dvanáctý.
Radost hokejistů Sparty.
Radost hokejistů Sparty. | Foto: ČTK

Spartě, která se v domácím prostředí představila téměř po měsíci, se ideálně vydařil vstup do utkání. Po Pechově samostatné akci otevřel po 34 sekundách hry skóre Polášek.

Litvínov ale rychle inkasovaný gól nepoznamenal. Hosté přežili první oslabení a začali se prosazovat. Pražané často chybovali v rozehrávce a Severočeši toho využili. Nejprve vyrovnal Jarůšek, následně se z dorážky trefil Myšák a v 18. minutě zvýšil na 3:1 pro hosty po krásné kombinaci Hanzl.

"Samozřejmě je příjemné, když skórujete hned v prvním střídání, ale myslím si, že to na nás mělo lehce negativní dopad. Trochu jsme polevili a nedrželi se našeho herního plánu," řekl trenér domácích Uwe Krupp.

Jarůšek, který v minulé sezoně hrál ve Spartě a příliš nevycházel s německým koučem, přiznal, že měl dnes speciální motivaci. "Chtěl jsem panu trenérovi dokázat, že hokej hrát umím," uvedl Jarůšek, jenž při svém gólu využil znalost hráčů soupeře. "Tušil jsem, kam puk bude posílat, tak jsem toho využil. Dá se totiž říct, že Sparta hraje pořád to samý - nahazuje puky," řekl.

Na začátku druhé části domácí přežili další krizovou situaci, když střela Ščotky skončila jen na tyči Machovského branky. Verva se poté postupně začala zaměřovat jen na obranu, směrem do útoku nebyla nebezpečná a Sparta ji potrestala. "Pomohla nám bouřka v kabině a další dvě třetiny byli relativně slušné. Dva body jsme si zasloužili," řekl Forman.

Brankář Janus zlikvidoval několik ošemetných situací, ve 34. minutě jej ale překonal osamocený Forman. A ve 35. minutě bylo srovnáno, když litvínovská obrana nechala opakovaně střílet Pecha a jeho druhý pokus skončil za zády slovenského gólmana. "Trošku jsme se strachovali o výsledek, vypadli jsme z role a Sparta se na nás dotáhla," řekl trenér hostů Radim Skuhrovec.

Třetí část ale Pražané opět začali špatně, Polášek ztratil puk a z následné akce vrátil Litvínovu vedení Hübl. Hosté ale těsný náskok do konce neudrželi, o vyrovnání se po samostatné akci postaral Kudrna, který si připsal šestý gól v sezoně.

Vítěze tak určilo až prodloužení, ve kterém se s nešťastným přispěním Šcotky prosadil Forman a rozhodl. "Před zápasem bychom asi bod brali, ale teď je to málo. Vedli jsem o dva góly a už jsme viděli, že vyhrajeme," litoval Jarůšek.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 5:4 v prodl. (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Polášek (Pech, Řepík), 32. Forman (Ďaloga, T. Pavelka), 35. Pech (Forman, Řepík), 56. A. Kudrna, 62. Forman - 10. Jarůšek, 14. Myšák (J. Mikúš, Gerhát), 18. M. Hanzl (J. Petružálek, Jarůšek), 41. V. Hübl (L. Kašpar). Rozhodčí: Hodek, Kika - Malý, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 8810.

Sparta: Machovský - Polášek, Košťálek, Kalina, Blain, Ďaloga, T. Pavelka, Tomáš Dvořák - Řepík, Pech, Forman - Říčka, V. Růžička ml., A. Kudrna - Buchtele, Sukeľ, Dvořáček - Smejkal, Tomášek, Rousek. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Litvínov: Janus - Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera - L. Kašpar, V. Hübl, F. Lukeš - Jarůšek, M. Hanzl, J. Petružálek - Jurčík Zygmunt, Válek - Myšák, J. Mikúš, Gerhát - Helt. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a Kotrla.