Sparta pod Kruppem válí, během přípravy ovládla už druhý turnaj

8. 9. 2018 21:39
Pražané pod novým německým koučem Uwem Kruppem uzavřeli dnešním vystoupením program deseti přípravných utkání.
Sparťané a Uwe Krupp.
Sparťané a Uwe Krupp. | Foto: Milan Kammermayer

Štýrský Hradec - Hokejisté Sparty vyhráli v Rakousku turnaj Energie Steiermark Trophy. Ve finále ve Štýrském Hradci porazili švýcarský Rapperswil přesvědčivě 4:0 a během letní přípravy na nový extraligový ročník tak oslavili druhý turnajový primát po Mountfield Cupu v Hradci Králové.

Sparta, jež si zajistila účast ve finále páteční výhrou 4:2 nad domácím celkem, rozhodla vynikajícím nástupem. V končící čtvrté minutě vedla už 2:0 díky dvěma trefám útočníka Richarda Jarůška. Ještě do první přestávky navíc zvýšil další forvard Lukáš Rousek.

Po bezbrankovém druhém dějství zvýraznil rozdíl ve skóre v 46. minutě Andrej Kudrna. Čisté konto vychytal Matěj Machovský.

Pražané pod novým německým koučem Uwem Kruppem uzavřeli dnešním vystoupením program deseti přípravných utkání. V nich se třikrát radoval jejich soupeř, v základní hrací době však zdolaly Spartu jen Pardubice na konci srpna v Poděbradech.

Třiapadesátiletý Krupp, uznávaný trenér a bývalý zadák s bohatými zkušenostmi z NHL, převzal desáté mužstvo minulé extraligové sezony na konci dubna. Podepsal dvouletou smlouvu.