Motor v prvním zápase po karanténě prohrál, dvakrát přišel o vedení nad Spartou

10. 8. 2020 20:31
Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 1. kola Poháru Generali České pojišťovny Motor České Budějovice 5:2 a ve druhém duelu se dočkali první výhry.
Hokejová extraliga 2019/20, Sparta - Mladá Boleslav: Radost hokejistů Sparty.
Hokejová extraliga 2019/20, Sparta - Mladá Boleslav: Radost hokejistů Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Pražané dvakrát prohrávali, ale v 56. minutě otočili výsledek během 41 sekund útočníci Andrej Kudrna a Jan Buchtele. Výsledek Sparta pojistila ještě v závěru v oslabení při power play soupeře brankami beka Tomáše Pavelky a dokonce gólmana Matěje Machovského.

Pro extraligového nováčka to byl vůbec první test před novou sezonou. Z minulého týdne si musel odložit právě duel na Spartě i souboj doma s Kladnem, protože se až v pátek vrátil k tréninku na ledě po dvoutýdenní karanténě. Přípravu museli svěřenci trenéra Václava Prospala přerušit v pátek 24. července poté, co měl jeden z členů mužstva pozitivní test na covid-19. Takové případy byly nakonec v kádru Motoru tři.

Bezbrankový stav trval do 24. minuty, kdy po střele Martina Beránka uspěl z dorážky devatenáctiletý útočník Matouš Hrubec, jehož bratr Šimon chytá v Kontinentální lize za čínský Kunlun. Sparta se dočkala vyrovnání v čase 37:13, kdy po přihrávce Lukáše Rouska překonal Marka Čiliaka do levého horního roku kanonýr Michal Řepík.

Ve 46. minutě ale při vyloučení Lukáše Pecha prostřelil Machovského z levého kruhu Vít Jonák a získal Motoru znovu vedení. Necelých pět minut před koncem pokořil také z levého kruhu Čiliaka Kudrna a vzápětí rozhodl po Pechově přihrávce zpoza branky mezi kruhy nepokrytý Buchtele. Při power play při pobytu Buchteleho na trestné lavice se ještě zapsali mezi střelce Pavelka a 13 sekund před koncem také Machovský.

Dohrávka 1. kolo hokejového Poháru Generali České pojišťovny - skupina A:

HC Sparta Praha - ČEZ Motor České Budějovice 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 38. Řepík (Rousek, Kalina), 56. A. Kudrna (T. Pavelka, M. Sukeľ), 56. Buchtele (Pech, Zikmund), 60. T. Pavelka, 60. Machovský - 24. Hrubec (M. Beránek), 46. Jonák (Venkrbec, Holec). Rozhodčí: Úlehla, Veselý - Kis, Šimánek. Vyloučení: 4:4, navíc Karabáček (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1523.