Sparťanský hromotluk Nedomlel sestřelil Kováčika, trenér hřímal: Hodně nesmyslné

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 3. 2017 23:40
První překvapení extraligového play-off přišlo brzy. Kometa udolala favorizovanou Spartu hned na první pokus. V závěrečné třetině předvedla skvělý obrat na konečných 3:2. Bitva hrdých rivalů opět nabídla hrozivý moment - sparťan Nedomlel sestřelil nic netušícího Kováčika.
Po zákroku Nedomlela ležel Kováčik bezvládně na ledě.
Po zákroku Nedomlela ležel Kováčik bezvládně na ledě. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nasazení, důraz, nervozita. Jakmile Kometa rozehrála čtvrtfinálové klání na Spartě, bylo zřejmě, že jde o hodně. Rozhodčí měli plno práce.

Dlouho platilo, že trestná lavice pravidelně přijímala návštěvníky. Někdy nesouhlasně pískali domácí fanoušci, jindy běsnili příznivci z Brna.

V polovině zápasu přišel výbuch emocí na obou stranách. Sparťanský hromotluk Richard Nedomlel opustil trestnou lavici a cestou do obranného pásma doslova sestřelil Jozefa Kováčika, který padl k ledu.

Nedomlel byl rázem v obležení, vypukla ostrá, leč rychlá bitka. Beka Pražanů vyzval urostlý forvard Tomáš Vincour.

Rozuzlení dramatických chvil? Vincour vyfasoval osobní trest za bitku, Nedomlel pochopitelně také. A navrch trest do konce utkání za napadení. Obránce Kováčik přečkal bolestivé chvíle ve zdraví, ve zbylých minutách na ledě nechyběl, a tak mohl v centru dění slavit skvělý obrat na 3:2.

Na hrozivý moment však nezapomněl, popsal ho následovně: "Vím, že jsem couval dozadu a dostal úder do hlavy. Prvních dvacet třicet sekund jsem byl mimo, ale už je to v pohodě. Nevím, jestli to byl úmysl. Možná se na to zítra podívám."

Nedomlel se novinářům neukázal, našel však zastání u parťáka Michala Řepíka: "Myslím si, že to bylo nezaviněné. (Nedomlel) ho chtěl obskočit, ale ten bek couval."

Trenér Sparty Jiří Kalous podobně shovívavý nebyl. "Hodně nesmyslný zákrok," řekl na tiskové konferenci. "Tohle hráč musí kontrolovat, bohužel se vyfauloval."

Nyní bude Nedomlel čekat na případný disciplinární trest.

V bitvě Sparty a Komety nejde o nic nevšedního. Při nedávném duelu těchto rivalů neudržel nervy brankář Tomáš Pöpperle, který bodl hokejkou soupeřova kapitána Leoše Čermáka. Dostal stopku na tři zápasy.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 46 minutami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 47 minutami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 1 hodinou

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy