Sparta doma zaváhala s Vary, doma znovu nevyhrál ani Třinec

Aktualizováno 2. 10. 2022 20:22
Hokejisté Karlových Varů vyhráli v zápase 7. kola extraligy na ledě Sparty 5:4 v prodloužení a připsali si druhé vítězství v sezoně. Utkání rozhodl v 63. minutě Petr Koblasa. Pražanům nepomohly ani dvě branky Davida Němečka a nenavázali tak na předešlé tři výhry.
Michal Řepík
Michal Řepík | Foto: Milan Kammermayer

Pražané hrající ve stejné sestavě jako v pátek proti Pardubicím měli v rozmezí čtvrté a páté minuty hned několik slibných šancí, Habala v karlovarské brance ale překonat nedokázali. Kováře na druhé straně prověřil ve 13. minutě z brejku Redlich, ani on ale nedokázal otevřít skóre.

Bezbrankový stav se změnil až v 15. minutě, kdy více prostoru na ledě při hře čtyři na čtyři využili Kaše s Němečkem a domácí po zakončení sparťanského beka do prázdné branky vedli.

Němeček si tak vynahradil situaci z poloviny první třetiny, kdy se jeho střela otřela o brankovou konstrukci. Těsně před odchodem do kabin byl v přesilovce blízko druhého gólu Přibyl, ale přestřelil.

Ve druhé třetině dokázali Západočeši v rozmezí 60 sekund stav zápasu otočit. Nejprve sice sehráli bídně úvodní početní výhodu, ve druhé ale překonal Kováře tečí Beránek. O minutu později poté skončila v brance Sparty střela Havlína.

Pražané po dvou inkasovaných gólech přidali a zásluhou kapitána Řepíka se jim podařilo srovnat. Ve třetí části se ale Energie opět dostala do vedení. Beránek při Jandusově vyloučení ještě zakončit nedokázal, ve 46. minutě ale zůstal před Kovářem volný Černoch a proti svému bývalému klubu nezaváhal.

Sparta poté přežila další oslabení a bezprostředně po jeho skončení udeřila. I s Formanem vracejícím se z trestné lavice se dostala do přečíslení tři na jednoho a Němeček svým druhým gólem v zápase srovnal. Defenzivní hra domácích měla ale dnes k dokonalosti daleko a Rachůnek v 54. minutě opět vrátil hostům vedení.

První výhru v základní hrací době na Spartě po deseti letech ale Karlovy Vary neudržely. Při power play domácích srovnal Krejčík. Zásluhou Koblasy, jenž duel rozhodl v prodloužení, ale nakonec získaly alespoň dva body.

Třinec se doma dál trápí

Liberec zvítězil v neděli na ledě mistrovského Třince 4:3 v prodloužení. I sedmý zápas hostů v sezoně skončil po základní hrací době nerozhodně a rozhodl jej v čase 61:21 T.J. Melancon. Oceláři získali doma na čtvrtý pokus první bod sezony zásluhou tří gólů v přesilových hrách a formě Martina Růžičky. Domácí kanonýr si kromě vedle přihrávek připsal i 300. gól v soutěži a v historickém pořadí samostatné české extraligy se posunul na jedenácté místo.

Liberec ubránil v úvodních minutách oslabení a poté byl nebezpečnější. Faško-Rudáš, který hrál v elitním útoku, a Rosandič ještě zblízka Mazance nepřekonali, ale ve 13. minutě se radoval z gólu Filippiho v přesilové hře. ale jen dočasně. Třinec si vzal trenérskou výzvu a rozhodčí po rozboru u videa rozhodnutí změnili kvůli přihrávce rukou před vstřelením gólu. Čas se vrátil zhruba o půl minuty.

A tak udeřilo na druhé straně, rychlou kombinaci zakončil v početní převaze z mezikruží Daňo a připsal si už pátý gól sezony. Zvýšit mohl vzápětí z přečíslení dva na jednoho Voženílek, ale proti byla Neužilova vyrážečka. Hosté ještě v úvodní třetině vyrovnali, ztrátu puku ve středním pásmu potrestal Vlach.

Liberec začal i druhou třetinu v oslabení a domácí tentokrát v početní převaze skórovali. Po křížném pasu Daňa zpoza branky se prosadil z levého kruhu Růžička. Třinec byl aktivnějším týmem, ale hosté se štěstím vyrovnali. Od brusle Faška-Rudáše se puk odrazil do branky a rozhodčí u videa po kontrole, zda nešlo o úmyslné kopnutí, gól posvětil. Vzápětí hostující Bulíř trefil v početní výhodě tyč.

Na začátku třetí třetiny už domácí v oslabení neodolali, když Frolík tečoval střelu Balinskise od modré čáry. Třinec poté zachránil Mazanec při šanci Rychlovského. Domácí hráli následně dvě přesilové hry, ve druhé Neužil vychytal Nestrašila, ale v dohrávané akci byl už krátký na bekhend Romana. Prodloužení netrvalo dlouho. Oceláři ve vlastním pásmu ztratili puk a Melancon procedil puk mezi betony Mazance. Liberec tak zvítězil po třech předchozích prohrách.

7. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Němeček (D. Kaše), 32. Řepík (Sobotka, R. Horák), 51. Němeček (M. Forman, G. Thorell), 60. Krejčík (Tomášek, Sobotka) - 26. O. Beránek (Plutnar), 27. Havlín (Redlich, Pulpán), 46. Černoch (Kohout, Plutnar), 54. T. Rachůnek (Hladonik), 63. Koblasa (Bernad). Rozhodčí: Šír, Sýkora - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 7345.

Sestavy:

Sparta Praha: Jakub Kovář - Krejčík, Graňák, Mikliš, Polášek, M. Jandus, Němeček, Jurčina - Řepík, R. Horák, Sobotka - D. Kaše, Tomášek, Safin - E. Thorell, G. Thorell, D. Simon - Přibyl, D. Vitouch, M. Forman. Trenér: Patera.

Karlovy Vary: Habal - Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán, Havlín, M. Rohan - Hladonik, Gríger, T. Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - Kružík, J. Baláž, O. Beránek - Vondráček, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. P. Kousal (Pýcha, J. Stránský), 29. Fořt (J. Stránský, Kotala), 45. Kantner (P. Kousal, Stříteský), 60. J. Stránský. Rozhodčí: Pražák, Pilný - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3233.

Sestavy:

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Jánošík, Štich - Aberg, Lantoši, Šťastný - J. Stránský, Fořt, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Kantner - Eberle, Bičevskis, Lunter. Trenér: Čihák.

Kladno: Brízgala - Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Kehar, Cibulskis - Kubík, Plekanec, M. Procházka - Brodecki, Klepiš, Babka - Zikmund, Filip, M. Beran - O. Bláha, Indrák, Melka. Trenér: O. Vejvoda ml.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Mertl (Zámorský), 18. Rekonen (Schleiss, Zámorský), 38. Hrabík (Baránek, Suchý) - 3. Holík (Vincour, Zaťovič), 29. Vincour (Horký, A. Zbořil), 37. Flek (Holík, Horký), 63. Koblížek. Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Brejcha, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 4528.

Sestavy:

Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Kaňák, Baránek, Kvasnička, Vitaloš, Budík - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - Blomstrand, Suchý, Hrabík - Adamec, Mertl, Meyer - Z. Sedlák, Malát, M. Lang. Trenér: Kořínek.

Brno: Čiliak - L. Forman, Ščotka, Holland, Kučeřík, Hrbas, Gulaši - Horký, Holík, Flek - Koblížek, Sallinen, Zaťovič - Kollár, A. Zbořil, Šalé - Vincour, Malý, Dufek. Trenér: Pešout.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 21. M. Růžička (Daňo, Nestrašil), 55. Miloš Roman (M. Růžička, Nestrašil) - 18. J. Vlach (A. Najman), 36. Faško-Rudáš (Rosandič, Bulíř), 41. Frolík (Balinskis, Filippi), 62. Melancon. Rozhodčí: Hradil, Kika - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. Diváci: 3642.

Sestavy:

Třinec: Mazanec - J. Jeřábek, M. Doudera, M. Adámek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Hrehorčák, Miloš Roman, Nestrašil - Svačina, L. Hudáček, Daňo - Kurovský, Dravecký, Chmielewski. Trenér: Moták.

Liberec: Neužil - Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandič - Faško-Rudáš, Bulíř, Birner - Frolík, Filippi, Flynn - Rychlovský, A. Najman, J. Vlach - J. Šír, P. Jelínek, Čederle. Trenér: P. Augusta.

HC Dynamo Pardubice - HC Motor České Budějovice 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. R. Kousal (T. Zohorna, T. Dvořák), 28. Paulovič (Poulíček), 29. T. Dvořák (T. Zohorna, Radil), 41. T. Zohorna (Radil, R. Kousal), 46. Radil (R. Kousal), 54. Poulíček (Košťálek, Paulovič) - 2. Hovorka. Rozhodčí: Hribik, Horák - Klouček, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8061.

Sestavy:

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Cienciala, A. Musil, Říčka - Paulovič, Poulíček, Koffer - Matýs, Rákos, T. Urban. Trenér: R. Rulík.

České Budějovice: Hrachovina (29. Strmeň) - Vráblík, Štencel, Hovorka, P. Marcel, J. Šedivý, Bindulis, Kachyňa - Karabáček, Koláček, F. Přikryl - Valský, M. Hanzl, Strnad - Gulaš, Pech, Dzierkals - V. Tomeček, M. Toman, Z. Doležal. Trenér: Modrý.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Klimek (Nahodil), 23. Bambula (A. Rutar, Kunc), 39. Ondrušek (Menšík, Orsava), 58. Orsava (Nahodil, J. Káňa), rozhodující sam. nájezd Nahodil - 27. Roberts Bukarts (Mikuš, Lakatoš), 36. Lakatoš (Mikuš), 47. Roberts Bukarts z trestného střílení, 55. Krieger (M. Kalus, Lakatoš). Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. Diváci: 4884.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, A. Rutar - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Nahodil, Klimek - Bambula, Menšík, Kunc - Strapáč, Anděl, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

Vítkovice: Stezka - Prčík, Mikuš, Raskob, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík - Lakatoš, Marosz, M. Kalus - Bernovský, Lindberg, Fridrich - Dej, Krieger, Roberts Bukarts - Macias, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 41. Kudrna (Estephan, Jaks), 44. Kudrna (Estephan, P. Zdráhal), 51. Š. Stránský (M. Sukeľ, Zile) - 16. Okuliar (Lev, Jergl), 31. Smoleňák (Lev, Blain). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 3017.

Sestavy:

Litvínov: Zajíček - Jaks, Strejček, Wesley, Zile, Freibergs, Demel, Šalda - P. Zdráhal, Estephan, Kudrna - Š. Stránský, M. Sukeľ, Chalupa - Hlava, Gut, P. Straka - Fronk, Berka, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, McCormack, Kalina, Čáp, Jank, Piegl - J. Veselý, Lalancette, Zachar - Lev, Cingeľ, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.