Ostuda Varů, v přestřelce dostaly 11 gólů. Sparťanská tvrz poprvé padla

Aktualizováno 24. 11. 2020 21:32
Plzeň i zásluhou tří asistencí Milana Gulaše porazila Spartu 3:1 a udržela vedení v tabulce hokejové extraligy. Nejvíce však zaujal zápas, v němž Mladá Boleslav smetla Karlovy Vary 11:4. Pardubice nenavázaly na výhru nad Třincem a Liberci podlehly 1:4.

Boleslav dosáhla jako první celek v sezoně na dvouciferné skóre. Vyrovnala také nejvyšší výhru sezony, které dosáhly v pátek České Budějovice díky výsledku 7:0 na ledě Vítkovic. Kanonádu Bruslařského klubu řídil čtyřmi góly útočník David Šťastný, který oslavil svůj premiérový hattrick v extralize.

"Bylo to od nás nepovedené utkání. Nějaký slabý parametr to mělo do třetí inkasované branky, pak už byla Boleslav ve všem lepší," prohlásil asistent trenéra Energie Tomáš Mariška.

Naopak jeho protějšek Pavel Patera byl spokojený: "Dokázali jsme odpovědět na neděli, kdy se nám výkon hráčů nelíbil. V kabině to mělo odezvu a jsme rádi, že jsme to odčinili. Už příprava na zápas byla jiná, vstup do něj se nám povedl a kluky to odměnilo vstřelenými góly. Pět branek v první třetině utkání rozhodlo. Na druhou stranu je to jenom jeden zápas, takhle musíme hrát vždycky. V trenérské kariéře ale takový zápas nepamatuji."

Jako první se prosadila domácí Mladá Boleslav. Úvodní přesilovku zápasu využil po půl minutě střelou z levého kruhu nejlepší střelec domácích Šťastný. Na 2:0 zvýšil čtyři minuty před koncem první části hry Šťastného parťák z první boleslavské formace Radim Zohorna.

A za minutu už to bylo dokonce 4:0. Nejprve potrestal chybu jednoho z karlovarských obránců Jääskeläinen a deset vteřin po něm se prosadil Najman. Třetinu snů pro domácí zakončil v čase 19:53 dalším přesilovkovým gólem Flynn.

Na druhou třetinu se do branky Energie postavil místo Bednáře Novotný, ale po osmi minutách už měl na kontě dvě inkasované branky. Obě z hole Šťastného, který tak ještě před polovinou zápasu završil hattrick. Hosté se dočkali prvního úspěchu ve 31. minutě, kdy se v přesilovce trefil z dorážky obránce Zábranský.

Domácí byli při chuti i ve třetí třetině a na 8:1 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Najman. Za hosty snížil Šenkeřík, jehož gól platil až po kontrole u videa. Následně přidal svůj čtvrtý dnešní gól Šťastný. Magickou desítku pak trefil v 51. minutě Flynn a na 11:2 zvýšil bek Pláněk. Za hosty ještě stihli snížit Šenkeřík a Kaše.

Plzeňané potvrdili, že se jim proti Spartě daří. V O2 areně vyhráli 3:1 a bodovali v šestnáctém vzájemném zápase s Pražany v řadě. Dvěma góly se na výhře hostů, kteří se tak udrželi v čele soutěže, podílel Filip Suchý, tři asistence si připsal kapitán Milan Gulaš. Sparta v pátém domácím utkání v sezoně poprvé prohrála.

České Budějovice se ani na sedmý pokus nedočkaly po návratu mezi elitu výhry na domácím ledě a podlehly Zlínu 1:4. Berani stále bez nemocného hlavního kouče Roberta Svobody zabrali po čtyřech duelech bez bodu, třemi asistencemi k tomu pomohl útočník Antonín Honejsek.

Litvínov porazil Olomouc 4:3 po samostatných nájezdech. V sedmé sérii nájezdů rozhodl o třetí výhře Severočechů z posledních čtyř utkání útočník Martin Hanzl. Hostům pomohl k bodu nejvýrazněji dvougólový střelec Petr Kolouch.

Vítkovice otočily zápas v Brně a vyhrály 3:2. Ještě ve 48. minutě přitom prohrávaly 1:2, ale dvěma góly strhly výhru na svoji stranu. Vítězný gól dal v čase 58:23 obránce Peter Trška v přesilové hře. V neúplné tabulce tak osmí Ostravané odskočili Brnu na rozdíl sedmi bodů. Domácímu týmu chyběl na střídačce zdravotně indisponovaný hlavní kouč Libor Zábranský.

Pardubice podlehly v dohrávaném duelu 14. kola extraligy v domácím prostředí Liberci 1:4 a ve druhém utkání pod novým koučem Richardem Králem poprvé neuspěly. Dynamo nenavázalo na nedělní výhru nad Třincem 7:6 v prodloužení, při níž vedl nástupce Milana Razýma mužstvo poprvé. Za Bílé Tygry skóroval dvakrát slovenský útočník Dávid Gríger.

Třinec vyhrál v Hradci Králové 3:0 a ve svém jedenáctém vystoupení v sezoně oslavil už desátou výhru. Na vítěznou vlnu se vrátil po nedělní prohře v Pardubicích 6:7 v prodloužení. První nulou v sezoně pomohl k úspěchu brankář Jakub Štěpánek. Sudí Oldřich Hejduk a Luděk Pilný rozdali v utkání 21 trestů, přesto v přesilovkách nepadl ani jeden gól.

Dohrávka 5. kola hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 28. Schneider (Vincour, Klepiš), 49. Mueller (P. Holík, Zaťovič) - 2. J. Mikyska (R. Černý, P. Trška), 52. J. Hruška (R. Polák), 59. P. Trška (Polášek). Rozhodčí: Kika, Micka - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Bez diváků.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Freibergs, Pyrochta, J. Zbořil, S. Svozil, Gulaši - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, Vincour - Kunc, Süss, DeFazio - L. Horký, Brabenec, Plášek - Matěj Svoboda. Trenér: Horáček.

Vítkovice: Miroslav Svoboda - Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, P. Trška, R. Černý, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Mallet, Marosz, L. Krenželok - Šišovský, J. Mikyska, Dej - Bernovský, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.

Dohrávka 8. kola hokejové extraligy:

Madeta Motor České Budějovice - PSG Berani Zlín 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branka a nahrávky: 47. Venkrbec (Z. Doležal, Pýcha) - 37. Matyáš Hamrlík (Řezníček, Honejsek), 53. Karafiát (Honejsek), 58. Šlahař (Okál, D. Nosek), 60. Kubiš (J. Ondráček, Gazda). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

České Budějovice: J. Patera - Plášil, Pýcha, Lytvynov, Vydarený, Allen, Pavel - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - Karabáček, A. Raška, D. Voženílek - M. Beránek, Prokeš, Jonák - Slováček, Venkrbec, Christov. Trenér: Prospal.

Zlín: Huf - D. Nosek, Řezníček, Gazda, Suhrada, Matyáš Hamrlík, M. Novotný, Dluhoš - Šlahař, Honejsek, Okál - Kubiš, Herman, J. Ondráček - Karafiát, P. Sedláček, Václavek - Poletín, Hejcman, J. Svoboda. Trenéři: Mařák a Martin Hamrlík.

Dohrávka 6. kola hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Jarůšek (Demel, P. Zdráhal), 32. Zygmunt (Havelka, L. Doudera), 50. Balinskis (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd M. Hanzl - 25. Kolouch (Olesz), 31. Kolouch (Švrček, V. Tomeček), 53. Bambula (J. Knotek, Burian). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Pešek, Gerát. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Litvínov: Godla - Irving, Demel, Balinskis, L. Doudera, Kudla, Ščotka - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - M. Látal, Gerhát, Petružálek - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, Valenta - Bambula, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Valský, Kusko, Olesz - V. Tomeček, Kolouch, Mácha. Trenéři: Moták a Tomajko.

Dohrávka 9. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 48. M. Stránský (Martin Růžička), 60. Marcinko. Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Lučan, Kis. Vyloučení: 12:9. Bez využití. Bez diváků.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Zámorský, Nedomlel, Hronek, Čáp, F. Pavlík, Šalda, Pilař - Smoleňák, Cingel, Kelly Klíma - J. Sklenář, V. Růžička ml., Orsava - Perret, Lev, Kevin Klíma - R. Pavlík, Koukal, Jergl. Trenér: V. Růžička st.

Třinec: J. Štěpánek - D. Musil, M. Doudera, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Kurovský. Trenér: Varaďa.

Dohrávka 14. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Němeček - 13. F. Suchý (Gulaš, Čerešňák), 30. F. Suchý (Gulaš), 33. P. Musil (Gulaš, Čerešňák). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Hynek, Votrubec. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Bez diváků.

Sparta: Machovský - Košťálek, Piskáček, Mikliš, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Němeček - Řepík, R. Horák, Rousek - Tomášek, Pech, Sobotka - A. Kudrna, M. Sukeľ, Buchtele - M. Forman, D. Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, L. Kaňák, Stříteský, Budík, Vráblík, Kvasnička, M. Houdek - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Pour, Kracík, P. Musil - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Rob, Stach, Kantner. Trenér: Čihák.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 11:4 (5:0, 2:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 7. D. Šťastný (Jääskeläinen, Ševc), 16. R. Zohorna (Lunter, Dlapa), 17. Jääskeläinen, 17. O. Najman (P. Kousal), 20. Flynn, 24. D. Šťastný (Pláněk), 28. D. Šťastný (R. Zohorna), 43. O. Najman (J. Stránský, Bernad), 50. D. Šťastný (R. Zohorna), 51. Flynn (P. Kousal), 54. Pláněk (Lunter, A. Zbořil) - 31. L. Zábranský ml. (O. Beránek, Skuhravý), 49. Šenkeřík, 55. Šenkeřík (Koblasa, Kohout), 56. D. Kaše (M. Zabloudil, Pulpán). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:9, navíc Vondráček (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:1. Bez diváků.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - J. Stránský, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Bičevskis, Cienciala, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

Karlovy Vary: J. Bednář (21. F. Novotný) - Šenkeřík, M. Rohan, Graňák, Plutnar, Pulpán, L. Zábranský ml., Kotvan - Flek, D. Kaše, M. Zabloudil - Lauko, Hladonik, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Claireaux (Camara) - 12. Birner (Rosandič, Lenc), 23. J. Vlach (A. Musil, Derner), 40. Gríger (T. Rachůnek, Rosandič), 57. Gríger (Filippi). Rozhodčí: Mrkva, R. Šír - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Pardubice: Kantor - Nakládal, J. Kolář, Hrádek, J. Mikuš, Holland, Ďaloga, J. Zdráhal - Tybor, Poulíček, Svačina - Claireaux, Mandát, Camara - Blümel, O. Rohlík, Kusý - T. Zeman, Anděl, Paulovič. Trenér: R. Král.

Liberec: Kváča - T. Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Štibingr, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - A. Musil, P. Jelínek, J. Vlach - Zachar, A. Najman, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

1. Plzeň 14 8 3 1 2 49:28 31
2. Třinec 11 9 1 1 0 53:26 30
3. Sparta Praha 15 8 1 1 5 51:36 27
4. Hradec Králové 13 8 1 0 4 40:27 26
5. Liberec 13 6 2 2 3 36:27 24
6. Karlovy Vary 12 8 0 0 4 35:39 24
7. Mladá Boleslav 12 5 1 2 4 44:34 19