Sobotka už pálí za Spartu, dvěma góly jí pomohl k vítězství 5:1 nad Motorem

3. 12. 2020 20:15
Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávaném utkání 24. extraligového kola na ledě Českých Budějovic jednoznačně 5:1.
Radost hokejistů Sparty
Radost hokejistů Sparty | Foto: HC Sparta/Jan Beneš

Nováček mezi elitou udržel krok s favoritem jen v první třetině, druhou část opanovala Sparta výsledkem 3:0. K výhře Pražanů přispěl čtyřmi body za dva góly a dvě asistence Roman Horák, další útočník Vladimír Sobotka dal první dvě branky ve sparťanském dresu a přidal navrch i nahrávku. Jihočeši zůstali poslední, hosté poskočili na třetí místo.

Domácí ještě bez čerstvé posily Rotha, který nestačil s týmem potrénovat, vstoupili do utkání laciným vyloučením Karabáčka a Pražané to potrestali vedoucím gólem: Horák nastřelil tyčku, Sobotka zblízka doklepl.

Brzy mohl zvýšit Říčka, ve vlastním oslabení zaútočil Řepík. Při hře čtyři na čtyři měl obrovskou šanci českobudějovický Slováček, ale trefil jen betony brankáře Machovského.

Při vyloučení Řepíka v závěru úvodního dějství srovnal zblízka Karabáček po předchozí střele Rašky. K využití přesilovky stačilo Jihočechům sedm sekund.

Na začátku prostřední části získala Sparta početní výhodu pět na tři a vzala si zpátky vedení. U levé tyčky se prosadil Horák. Domácí potom nevyužili tři přesilovky za sebou. Půl minuty přitom hráli pět na tři, při dobíhajícím trestu Pecha trefil Doležal od modré tyčku.

Pražané zlomili soupeře třetím gólem, který dal Kudrna švihem z mezikruží. Změnu skóre uznali rozhodčí i přes trenérskou výzvu domácích. Během necelé minuty přidal svůj druhý gól českobudějovický odchovanec Horák, jenž prostřelil klubko hráčů.

Ve třetí dvacetiminutovce mohl z přesilovky zvýšit Říčka, ale kotouč po jeho nápřahu mezi kruhy zastavila tyčka. Dění na ledě s přehledem ovládala Sparta, která vytrvale zaměstnávala obranu Jihočechů.

Jednu z mála příležitostí na zkorigování výsledku měl Voženílek, neujala se ani střela Karabáčka. Pátou trefu přidali hosté díky rychle využité dvojnásobné přesile, když se v 55. minutě prosadil podruhé v utkání Sobotka.

Předehrávka 24. kola hokejové extraligy:

Madeta Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Karabáček (A. Raška, Michnáč) - 4. Sobotka (R. Horák, Tomášek), 23. R. Horák (Tomášek, Sobotka), 34. A. Kudrna (Pech), 34. R. Horák (M. Jandus, Dvořáček), 55. Sobotka (R. Horák, Řepík). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 11:8, navíc Gilbert, Z. Doležal, Venkrbec (České Budějovice) všichni 10 min. Využití: 1:3. Bez diváků.

České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Slováček, Pýcha, Allen, Lytvynov, od 38. navíc Pavel - M. Beránek, Venkrbec, Christov - Z. Doležal, R. Přikryl, D. Voženílek - L. Bednář, Gilbert, Martin Novák - Karabáček, A. Raška, Michnáč. Trenér: Prospal.

Sparta: Machovský - Košťálek, Piskáček, Kalina, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Němeček - Řepík, R. Horák, Sobotka - Buchtele, Tomášek, Rousek - A. Kudrna, Pech, Říčka - Zikmund, M. Sukeľ, Dvořáček. Trenéři: Hořava a Jandač.

1. Třinec 14 12 1 1 0 65:33 39
2. Plzeň 17 10 3 1 3 62:36 37
3. Sparta Praha 19 10 1 2 6 62:45 34
4. Karlovy Vary 15 10 1 0 4 45:45 32
5. Hradec Králové 16 9 1 0 6 48:33 29
6. Mladá Boleslav 15 8 1 2 4 54:38 28