Kometa zastavila řádění Vítkovic, Liberec naplno bodoval po více než měsíci

Aktualizováno 30. 12. 2017 21:12
Hokejová extraliga v sobotu nabídla zbylých šest zápasů 35. kola. Kometa zastavila vítěznou šňůru Vítkovic na devíti kláních.
Radost hokejistů Komety.
Radost hokejistů Komety. | Foto: Lukáš Caha

Praha - Hokejisté Komety Brno zvítězili v utkání 35. kola extraligy ve Vítkovicích 1:0 a ukončili tak sérii devíti výher domácích. Utkání rozhodl v 54. minutě Jan Hruška, čtvrté čisté konto v sezoně si připsal Marek Čiliak. Jihomoravané slavili potřetí v řadě a zároveň připravili Ostravany o možnost překonat absolutní klubový rekord v počtu výher po sobě z mistrovské sezony 1980/1981.

Oceláři podlehli na vlastním ledě Zlínu 0:1 a popáté v sezoně se jim stalo, že nedali ani gól. Hostující brankář Libor Kašík vychytal druhou nulu v tomto ročníku a opět proti Třinci. Utkání rozhodl ve 31. minutě Jiří Ondráček.

Litvínov prohrál s Chomutovem 2:3 po samostatných nájezdech a připsal si čtvrtý domácí nezdar v řadě. Verva v utkání dvakrát zásluhou Františka Gerháta vedla, ale Petr Koblasa v 58. minutě vyrovnal a poté v nájezdech rozhodl o výhře Pirátů.

Liberec porazil Pardubice 4:3 a po více než měsíci se tak mohl radovat z tříbodové výhry. Bílí Tygři odčinili předchozí dvě porážky a v tabulce se posunuli na 10. místo, Pardubice jsou jedenácté. Domácí prohrávali po dvou třetinách 1:2, třemi góly ve třetí třetině ale dokázali stav zápasu otočit ve svůj prospěch.

Plzeň vyhrála nad Jihlavou 3:1 a ukončili sérii tří porážek. Ještě po druhé třetině držela Dukla nerozhodný stav 1:1, ale 18 vteřin po zahájení závěrečné třetiny o osudu utkání rozhodla trefa Jana Schleisse. Hosté prohráli již pošesté v řadě a jsou nadále poslední. Vedoucí Plzeň zvýšila náskok na druhé Vítkovice na jedenáct bodů.

Sparta zvítězila na ledě Olomouce 5:2 a potřetí v řadě naplno bodovala. Domácí naopak přišli o sérii pěti výher a klesli v tabulce na šesté místo. Sparta je sedmá.

Čtyři z šesti dnešních zápasů se hrály před vyprodaným hledištěm. Nejvíce diváků přišlo do Ostravy, kde zápas Vítkovice - Brno sledovalo 10.004 fanoušků.

35. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Aukro Berani Zlín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávka: 31. Ondráček (Klhůfek). Rozhodčí: Kika, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 4772.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, Linhart, Adámek, D. Musil, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Dravecký, Polanský, Adamský - Cienciala, M. Kovařčík, Martynek - Irgl, Mikulík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Valenta, Řezníček, Matějíček, Žižka - Kubiš, Fořt, O. Veselý - Okál, Honejsek, D. Šťastný - Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek - Popelka, Fryšara, Illo. Trenéři: Robert Svoboda a M. Hamrlík.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 54. J. Hruška (M. Erat, R. Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 10.004 (vyprodáno).

Vítkovice: Bartošák - Klok, Sloboda, D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Trška - Olesz, Lev, Bartovič - D. Květoň, O. Roman, Szturc - Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal - Dej, Jáchym, Š. Stránský. Trenéři: Petr a Trnka.

Kometa: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec - Haščák, L. Čermák, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Mallet, H. Zohorna, T. Svoboda - Kratochvíl, Dočekal, Horký. Trenéři: L. Zábranský, Pokorný a Haken.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Gerhát (V. Hübl, Kubát), 38. Gerhát (V. Hübl, F. Lukeš) - 28. Poletín (Smejkal, Šťovíček), 59. Koblasa (Huml, Skokan), rozhodující nájezd Koblasa. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Roman Svoboda - Kis, Rampír. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 6011 (vyprodáno).

Litvínov: Kantor - Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Gula - F. Lukeš, V. Hübl, Gerhát - Trávníček, M. Hanzl, Jánský - Matoušek, Válek, J. Černý - Dufek, Jícha, Havelka. Trenéři: Rulík a D. Stránský.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, T. Dvořák, Grman - Skokan, Huml, Koblasa - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - Chlouba, Smejkal, Poletín - Hlava, Šťovíček, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Kolmann, 45. Ordoš, 46. L. Krenželok (Kvapil, P. Jelínek), 58. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) - 10. Wishart (Bojko, Dušek), 24. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 60. S. Treille z trest. střílení. Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 8:9, navíc Maier - Rolinek 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Maier - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Mikyska, Kvapil - Lakatoš, Redenbach, J. Vlach - Jeník, Vantuch, D. Špaček - Bližňák. Trenéři: Mlejnek a V. Čermák.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - J. Sýkora, Tomášek, S. Treille - Vondráček, Poulíček, Beran - Bojko, Dušek, Perret. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Jones (Preisinger, D. Sklenička), 41. Schleiss (Mertl), 60. Gulaš - 27. A. Zeman (Dostálek, D. Kajínek). Rozhodčí: Hribik, M. Petružálek - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 7111.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Jones, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kaňák - Gulaš, Mertl, Indrák - D. Kindl, Kracík, Stach - Eret, Kratěna, Schleiss - P. Straka, Preisinger, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Jihlava: Volden - De la Rose, Suchánek, Stříteský, J. Zdráhal, Šidlík, D. Kajínek, Bryhnisveen - Hamill, Skořepa, T. Kubalík - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Rabbit, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 42. Houdek (Herman, Holec), 47. Strapáč (Burian, R. Vlach) - 13. Klimek (Piskáček), 28. Říčka (Kudrna, P. Vrána), 46. P. Vrána (Říčka, Kudrna), 49. Piskáček (Pech, Forman), 55. Jarůšek (J. Hlinka). Rozhodčí: Pešina, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Jaroměřský, Staněk, Rutar, Houdek, Dujsík, Čáp - Eberle, J. Knotek, Laš - Sundher, Roman Vlach, Burian - Strapáč, Mráz, Ostřížek - Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Sparta Praha: Aittokallio - Piskáček, Švrček, Kalina, J. Mikuš, Nedomlel, T. Pavelka, Jandus - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg - Forman, Pech, Klimek - Uher, Pšenička, Rousek. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd a Janeček.