Slzy kapitána. Po tragédii ukázal obrovský charakter, tleskali Oceláři Vránovi

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 27. 4. 2021 6:15
Hokejový útočník Petr Vrána dovedl po dvou letech Třinec k obhajobě extraligového titulu. Pro šestatřicetiletého hráče ale byla aktuální sezona extrémně náročná, v březnu jej totiž potkala osobní tragédie a kvůli úmrtí manželky vynechal závěr základní části.
Petr Vrána v objetí s trenérem Václavem Varaďou.
Petr Vrána v objetí s trenérem Václavem Varaďou. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

V play off ale již v sestavě Ocelářů nechyběl a výrazně se podílel na úspěchu Ocelářů.

"Sezona byla všelijaká. Covid, různé věci se staly, určitě to nebylo jednoduché," řekl se slzami v očích. "My jsme rádi, že jsme po loňské pauze dokázali opět vyhrát."

O osobních věcech stejně jako v průběhu play off nemluvil. "Vydrželi jsme pracovat i v těžších chvílích, vrátili jsme se do pohody a play off jsme zvládli parádně," konstatoval.

Třinec v play off postupně porazil Kometu Brno, Mladou Boleslav a ve finále Liberec. "Těžké bylo celé play off. Všichni jsme dřeli. Těžká byla série s Boleslaví, Liberec nám nedal nic zadarmo a rozhodovaly maličkosti. Podle mého bylo důležité, že jsme v Liberci vyhráli utkání číslo 4, a dnes si myslím, že všichni věřili," uvedl Vrána pro ČT.

Odchovanec Šternberka přišel v minulé mistrovské sezoně do Třince v jejím průběhu ze Sparty, tentokrát byl součástí sestavy Slezanů po celý extraligový ročník.

"Když jsme udělali titul před dvěma lety, tak kabina stála při sobě a teď to bylo stejné Všichni si to přáli. Není k tomu moc co dalšího říct," pousmál se Vrána. "V týmu všichni pracovali společně. Máme hodně zkušených hráčů a všichni to chtěli . I mladí kluci v play off skvěle zahráli, gólman zachytal, z jedné strany to letos byla skoro radost," řekl.

Vrána měl radost, že finálové zápasy mohla v arénách sledovat i omezená skupina fanoušků. První čtyři zápasy 300, dnes téměř tisíc.

"Jsme rádi, že tady byli lidi. Byl to pro nás trošku nezvyk, protože jsme celou dobu hráli bez diváků, a já si myslím, že si to zaslouží jako my. Jsem rád, že alespoň někteří tady měli možnost dnes být," uvedl Vrána.

Vránův přínos ocenili i jeden z dalších lídrů Martin Růžička nebo trenér Václav Varaďa.

"Byli jsme rádi, že se vrátil. Samozřejmě, že to bylo na něm. Ukázal obrovský charakter a je to skvělý člověk. Když se vrátil, viděl jsem na klukách, jak to pozitivně vnímali, a myslím si, že i pro Péťu to nebylo, po tom, co se stalo, jednoduché. Jsme rádi, že i pro něj jsme to takhle doválčili, a strašně nám pomohl," podotkl Růžička.

Podle Varadi byl Vránův návrat do sestavy hodně důležitý. "V závěru základní části jsme prošli s Petrem obrovskou tragédií, ale myslím si, že on byl faktor, který dopomohl k titulu. Vrátil se ve skvělé formě a dodal klukům jistotu, i když to určitě neměl jednoduché a nebude to mít jednoduché v následujících měsících, které budou přicházet," řekl Varaďa. "Na ledě neskutečně pomáhal první formaci a dalším hráčům dodával sebedůvěru," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy