Slzy kapitána. Po tragédii ukázal obrovský charakter, tleskali Oceláři Vránovi

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 27. 4. 2021 6:15
Hokejový útočník Petr Vrána dovedl po dvou letech Třinec k obhajobě extraligového titulu. Pro šestatřicetiletého hráče ale byla aktuální sezona extrémně náročná, v březnu jej totiž potkala osobní tragédie a kvůli úmrtí manželky vynechal závěr základní části.
Petr Vrána v objetí s trenérem Václavem Varaďou.
Petr Vrána v objetí s trenérem Václavem Varaďou. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

V play off ale již v sestavě Ocelářů nechyběl a výrazně se podílel na úspěchu Ocelářů.

"Sezona byla všelijaká. Covid, různé věci se staly, určitě to nebylo jednoduché," řekl se slzami v očích. "My jsme rádi, že jsme po loňské pauze dokázali opět vyhrát."

O osobních věcech stejně jako v průběhu play off nemluvil. "Vydrželi jsme pracovat i v těžších chvílích, vrátili jsme se do pohody a play off jsme zvládli parádně," konstatoval.

Třinec v play off postupně porazil Kometu Brno, Mladou Boleslav a ve finále Liberec. "Těžké bylo celé play off. Všichni jsme dřeli. Těžká byla série s Boleslaví, Liberec nám nedal nic zadarmo a rozhodovaly maličkosti. Podle mého bylo důležité, že jsme v Liberci vyhráli utkání číslo 4, a dnes si myslím, že všichni věřili," uvedl Vrána pro ČT.

Odchovanec Šternberka přišel v minulé mistrovské sezoně do Třince v jejím průběhu ze Sparty, tentokrát byl součástí sestavy Slezanů po celý extraligový ročník.

"Když jsme udělali titul před dvěma lety, tak kabina stála při sobě a teď to bylo stejné Všichni si to přáli. Není k tomu moc co dalšího říct," pousmál se Vrána. "V týmu všichni pracovali společně. Máme hodně zkušených hráčů a všichni to chtěli . I mladí kluci v play off skvěle zahráli, gólman zachytal, z jedné strany to letos byla skoro radost," řekl.

Vrána měl radost, že finálové zápasy mohla v arénách sledovat i omezená skupina fanoušků. První čtyři zápasy 300, dnes téměř tisíc.

"Jsme rádi, že tady byli lidi. Byl to pro nás trošku nezvyk, protože jsme celou dobu hráli bez diváků, a já si myslím, že si to zaslouží jako my. Jsem rád, že alespoň někteří tady měli možnost dnes být," uvedl Vrána.

Vránův přínos ocenili i jeden z dalších lídrů Martin Růžička nebo trenér Václav Varaďa.

"Byli jsme rádi, že se vrátil. Samozřejmě, že to bylo na něm. Ukázal obrovský charakter a je to skvělý člověk. Když se vrátil, viděl jsem na klukách, jak to pozitivně vnímali, a myslím si, že i pro Péťu to nebylo, po tom, co se stalo, jednoduché. Jsme rádi, že i pro něj jsme to takhle doválčili, a strašně nám pomohl," podotkl Růžička.

Podle Varadi byl Vránův návrat do sestavy hodně důležitý. "V závěru základní části jsme prošli s Petrem obrovskou tragédií, ale myslím si, že on byl faktor, který dopomohl k titulu. Vrátil se ve skvělé formě a dodal klukům jistotu, i když to určitě neměl jednoduché a nebude to mít jednoduché v následujících měsících, které budou přicházet," řekl Varaďa. "Na ledě neskutečně pomáhal první formaci a dalším hráčům dodával sebedůvěru," dodal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Lipovská podala kvůli pohledávce ČT u společnosti Médea trestní oznámení na Dvořáka a Soukupa

Členka Rady České televize Hana Lipovská podala trestní oznámení na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, spolumajitele společnosti Médea Jaromíra Soukupa a dva členy dozorčí komise rady, předsedu Michala Petrmana a místopředsedkyni Zuzanu Prokopcovou. Důvodem je řešení pohledávky ČT v řádu desítek milionů korun vůči společnosti Médea, která spadla do insolvenčního řízení. Lipovská to uvedla na tiskové konferenci. Podle ČT je trestní oznámení nesrozumitelné.

Podle Lipovské se pohledávka po vyhlášení insolvence Médey řešila nestandardně, proto podala oznámení kvůli podezření ze zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti a pletichy v insolvenčním řízení, podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dozorčí komise podle radní neupozornila na zjevný nesoulad mezi vyhlášením insolvenčního řízení na Médeu a nastavením splátkového kalendáře Českou televizí. Více Lipovská nechtěla podání, které má 150 stran, komentovat. Insolvenční řízení již bylo zastaveno.

"Trestní oznámení ohlášené paní radní Lipovskou je pro nás nesrozumitelné, není vůbec jasné, z čeho Českou televizi vlastně obviňuje. Proto se i těžko komentuje," řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Lipovská prohlásilla, že nechtěla problém řešit v radě, kde by se z něj mohlo stát politikum. "Navzdory celému trestnímu oznámení a navzdory práci insolvenčních právníků já nejsem jako ekonom odborník na trestní právo," uvedla. Dodala, že podezření musí posoudit orgány činné v trestním řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy