Play off hokejové extraligy • 7. semifinále • 17:00

Liberec
40:46 Řepík (Košťálek)
07:41 Vitásek (Jelínek, Knot)
32:43 Najman (Jelínek)

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu ze sedmého utkání semifinálové série play off hokejové extraligy mezi pražskou Spartou a libereckými Bílými Tygry. Zápas začíná v O2 aréně ve čtvrtek 15. dubna v 17 hodin.

Hokejisty Sparty a Liberce čeká zápas, který by se mohl stát historickým! Ještě žádný tým v dějinách české nejvyšší soutěže totiž nedokázal otočit sérii hranou na čtyři vítězné zápasy z 0:3 na 4:3! Pražané k tomu však mají skvěle nakročeno. Přestože už byli krok od vyřazení, Liberečtí nevyužili ani jeden mečbol a rázem je vyrovnáno! O postupujícím do finále tak rozhodne právě dnešní duel.

Sestava Sparty

Sestava Liberce

Sestavy obou týmů známe, pojďme si připomenout dosavadní průběh série!

Do úvodního duelu semifinále nevstoupila domácí Sparta špatně a po úvodní části vedla. Pak se ale rozjeli Bílí Tygři, Jaroslav Vlach nasázel hattrick a domácí prohráli 1:5. V odvetě pak Liberec už od osmé minuty vedl a Sparta padla 1:3. Blízko první výhře byl celek z hlavního města až na ledě soupeře. Vedl o dva góly, v prodloužení ale vystřelil domácím výhru Dávid Gríger a sparťané prohráli 2:3. Dostali se tak jednu porážku od vyřazení.

Pak ale Sparta zabrala a započala velkou stíhací jízdu. Ve druhém zápase na severu Čech zvítězila přesvědčivě 5:0 a doma urvala výhru 3:2 po prodloužení. Šedesát minut nepřineslo ruzuzlení ani v šestém duelu. Pražané sice prokaučovali dvougólové vedení, nakonec se ale radovali opět 3:2 po prodloužení.

Rozhodnutí tak přijde dnes v sedmém utkání!

O druhém finalistovi se bude rozhodovat rovněž až v sedmém utkání. Třinec šel proti Mladé Boleslavi už třikrát do vedení, bruslaři ale pokaždé v odvetě vyhráli a stav po šesti odehraných duelech je 3:3 na zápasy! Rozhodovat se bude na ledě Ocelářů, kde začne sedmé utkání dnes v 19 hodin.

Sparta nemá historicky dobrou bilanci v sedmých zápasech play off. Pražané dosud hráli toto rozhodující střetnutí čtyřikrát, ani jednou z něj ale neodešli jako vítěz! Liberec nastoupil k sedmému utkání pětkrát, dvakrát v něm zvítězil a třikrát padl.

Pražané se v rozhodujícím zápase musí obejít bez důležitého obránce Davida Němečka, který dostal od disciplinárky trest na jeden zápas. V sestavě ho nahradí uzdravený zkušený bek Jan Piskáček. Jak si povede?

00:01

Utkání právě začalo.

00:43

Košťálek chyboval vedle vlastní branky a Sparta za to byla málem potrestaná! Před klecí se dostal ke kotouči Vlach, jenže Machovský byl přirpavený.

01:07

Ihned po buly v útočném pásmu tvrdě vypálil Tomášek, který však branku minul.

02:57

Birner byl dobře postavený na modré čáře, kam také dostal nabito. Machovský ale jeho prudkou ránu zkrotil.

04:03

Matěj Machovský byl opět v permanenci a tentokrát zasáhl betonem. Domácí brankář má v úvodních minutách rozhodně více práce než jeho protějšek.

05:58

Na branku Sparty letěla další rána od modré, tentokrát ji ale obětavě zblokoval domácí Zikmund.

07:12

David Tomášek se individuálně uvolnil až před branku a málem dostal puk za Kváčova záda! Před brankovištěm se následně strhla pořádná mela, kterou musí řešit rozhodčí.

07:41

Liberec dává gól! Zatímco domácí svoji možnost nevyužili, hosté jsou úspěšnější! ONDŘEJ VITÁSEK podpořil rychlý přechod do útoku, dostal puk do volného prostoru a přesnou ranou propálil Matěje Machovského. Asistence: Petr Jelínek a Ronald Knot.

08:55

Sparta mohla rychle odpovědět! Řepík našel před odkrytou brankou Horáka, který se ale po zakončení jen smutně podíval ke stropu arény!

09:54

Sparťané se opět dostali do pásma, ze Sobotkova snažení ale nic nebylo.

10:07

V obraně domácích se objevují slušná okénka. Jednoho z nich teď chtěl využít Musil, který ale s obráncem na zádech nedokázal zakončit.

13:00

Sledujeme hlušší pasáž hry, kdy se kotouč otáčí od branky k brance. Žádné větší možnosti z toho ale nejsou.

13:56

Rousek vybojoval puk v útočném pásmu a hned hledal přihrávkou volného Horáka na levé straně. Trefil ale jen posledního připraveného obránce Liberce. Vzápětí Rousek zakončoval do Kváčových betonů a jeho spoluhráč už se k dorážce nedostal.

17:05

Michal Řepík předvedl skvělý přehled o hře a parádní přihrávkou našel rozjetého Martina Janduse. Ten se pokusil obkroužit branku a zasunout, jenže neuspěl.

18:43

Vlachova tvrdá střela Machovskému vypadla, kotouč ale naštěstí pro domácí proklouzal jen vedle branky.

20:00

Konec první třetiny.

Po první části jsou blíže finále hosté! V osmé minutě dobře přešli do útoku, obránce Ondřej Vitásek skvěle podpořil ofenzivu a přesnou ranou překonal Matěj Machovského. Sparta po inkasované brance přidala, srovnat ale nedokázala. Největší možnost měl na hokejce Roman Horák, který ale před odkrytým koutem branky minul.

20:01

Začala druhá třetina.

20:59

Tomášek tečoval kotouč těsně před brankovištěm, Kváča ale nemusel zasahovat. Puk prošel těsně vedle.

21:30

Špaček měl na levé straně rychlost i prostor. Machovský si ale dobře vyjel a jeho střelecký pokus vytěsnil vyrážečkou mimo.

22:45

Sparta rozjela další útok a Zikmund předal puk zleva na střed Kudrnovi. Slovenský útočník okamžitě vypálil, zasáhl ale jen Kváčovu hruď.

22:58

Řepík vypálil zpoza beka, ale branku minul. Liberec otáčí hru.

25:52

Poprvé ve druhé části se na delší dobu usadili v pásmu také hosté. Jejich tlak zakončil střelou Vitásek, Machovský měl ale odkrytý výhled a přerušuje hru.

29:07

Od modré čáry přišla na libereckou branku prudká střela, která byla ještě tečovaná! Před brankovištěm byl úplně volný Buchtele, k dorážce se ale nedostal.

31:02

Sparťané se nyní nemůžou dostat vpřed a v krátké době je podruhé zastavuje zakázané uvolnění.

31:55

Z levé strany to zkoušel Kudrna, který Kváču z nenápadné pozice slušně prověřil.

32:43

Liberec dává gól! Bílí Tygři předvedli další příkladný přechod do útočného pásma a vedou už o dvě branky! Petr Jelínek zleva nastřelil kotouč přímo na hokejku rozjetého ADAMA NAJMANA, který tečoval puk přímo mezi Machovského betony. Asistence: Petr Jelínek.

34:43

Buchtele si vybruslil na pravý kruh a hned svižně vypálil. K dorážce nebo teči se ale nikdo nedostal, i když před brankou operovali dva sparťané.

36:34

Rousek ukázal svoje šikovné ruce, prokličkoval se libereckou obranou a mezi kruhy vystřelil. Zamířil ale nad.

37:35

Sparťané se dál drželi v pásmu, hosté k nim ale výborně přistupují a k ničemu nebezpečnému je nepouští.

40:00

Konec druhé třetiny.

Hosté se ve druhé části ještě více přiblížili postupu do finále, zatímco Sparta je jednu třetinu od konce sezony! Ve 33. minutě Bílí Tygři opět dobře přešli do ofenzivy, Adam Najman dokázal tečovat střílenou přihrávku a trefil mezeru mezi Machovského betony. Pražané zatím marně dobývají libereckou klec a proti dobře postavené obraně soupeře se jen velmi těžko prosazují. Prolomí střeleckou smůlu ve třetí části nebo pro ně ročník skončí v semifinále?

40:01

Začala třetí třetina.

40:46

Sparta dává gól! Domácí se v úvodu třetí části dočkali a ještě to bude drama! Jan Košťálek nic nevymýšlel, první ranou od modré zasáhl soupeře a vzápětí puk opět poslal na branku. Tam se k odraženému kotouči dostal MICHAL ŘEPÍK a jako správný kapitán vrátil svůj tým do hry. Asistence: Jan Košťálek.

41:21

Sparta si navíc zahraje přesilovou hru! Adam Najman zasáhl Ladislava Zikmunda do obličeje hokejkou a je vyloučen za vysokou hůl.

43:05

A sám Zikmund měl v početní výhodě dobrou možnost! Polášek nastřelil puk od modré čáry a rodák ze Sokolova nebezpečně operoval u brankoviště, kde umí být velmi nebezpečný. Kváča ale kotouč udržel.

44:51

Tomášek se dostal k puku v téměř nulovém úhlu, okamžitě ho ale poslal na branku, kde vznikl slušný zmatek. Sparta to teď už bude zkoušet i z takto neobvyklých pozic.

46:53

Rousek obětavě zablokoval soupeřovu střelu a chvíli zůstával v bolestech na ledě. Nakonec ale rovnou pokračuje ve hře.

47:19

Adam Najman dostal puk do jízdy a před sebou měl hodně prostoru. Mohl si tak připravit prudkou střelu zpoza beka, Matěj Machovský si ale dobře vyjel před brankoviště a skvěle zasáhl lapačkou.

47:58

Po Poláškově střele od modré se dostal ke kotouči Jurčina, který si ale vyjel až do nulového úhlu a brankovou síť trefil zvenčí. Hned vzápětí měl dobrou pozici Sobotka, který přestřelil.

50:18

Rozeběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby. Spartě čas rychle odtikává.

51:48

Sparta má obrovský tlak, Horák ale v dobré šanci minul. Pražané nyní ale soupeře doslova zamkli v jeho pásmu.

52:24

Liberec se uvolnil alespoň za cenu zakázaného uvolnění.

52:24

Pochopitelné rozhodnutí hostujícího kouče, který si vyžádal oddechový čas. Liberečtí nyní byli pod obrovským náporem, a tak potřebují načerpat další síly.

54:00

Hosté se po oddechovém času osvobodili a domácí se teď jen stěží dostávají do pásma. To Bílým Tygrům naprosto vyhovuje.

55:21

Liberec dlouho operuje v útočném pásmu a domácím zatím čas rychle ubývá.

55:44

Dávid Gríger si vybruslil zpoza klece před brankoviště a bekhendem zkusil překvapit Machovského. Pro svůj tým vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

56:25

Veliké zmatky na straně Sparty! Machovský už dvakrát vystartoval z branky, nakonec ale musel předvést tygří skok, aby zastavil puk mířící do odkryté sítě.

58:10

Dvě minuty před sirénou se domácí dostali do pásma, dlouho tam ale nepobyli.

58:30

Ani první lajna to nezvládla. Horákova formace ztratila kotouč u mantinelu a hosté se osvobodili.

58:56

Machovský je na střídačce, Sparta to zkusí se šesti bruslaři!

59:13

O kotouč se vede lítá bitva u zadního mantinelu, čas zatím běží.

59:27

Polášek má puk až ve středním pásmu a ze zápasu už zbývá jen půlminuta.

59:32

Tentokrát Spartu zastavil ofsajd. Pražané si berou oddechový čas a ještě jednou zkusí zabojovat o vyrovnání.

59:48

Puk je za brankou Sparty a domácí už asi nestihnnou zaútočit.

60:00

Konec zápasu.

Je konec, Liberec slaví postup do finále play off Tipsport extraligy po vítězství 2:1 na ledě pražské Sparty! Domácí načali třetí třetinu ideálně, když rychle snížili po trefě kapitána Michala Řepíka, historický obrat ale nedokázali dokonat! Pražané si v závěru nedokázali vytvořit dostatečný nápor a vysněnému srovnání se prakticky ani nepřiblížili. Liberec předvedl perfektní práci v defenzivě a dnes zaslouženě slaví vítězství.

O druhém finalistovi, který se utká s Libercem o pohár, rozhodne druhé semifinále, ve kterém se proti sobě v 19 hodin postavili Třinec a Mladá Boleslav.

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a budu se těšit u další online reportáže.