Šéf hokejové extraligy se těší na start s diváky: Uzavření kvůli covidu by byl masakr

ČTK ČTK
8. 9. 2021 16:42
Ředitel extraligy Josef Řezníček věří, že si příznivci hokej přímo na stadionech a v arénách užijí. S ohledem na zhoršující se koronavirovou situaci v České republice je však lehce nervózní.
Josef Řezníček
Josef Řezníček | Foto: ČTK

Celková návštěvnost hokejové extraligy v novodobé historii by mohla v nadcházející sezoně přesáhnout hranici 55 milionů diváků, ale jen za předpokladu, že nebude přítomnost fanoušků tak jako v minulém ročníku omezena či úplně zakázána.

"Minulá sezona nebyla kvůli pandemii z nejjednodušších. Teď jsem ale na hokej natěšený. O tom nebylo v minulém roce možné mluvit, protože jsme neustále řešili restrikce a diváky nebo nediváky. Teď se těším, že se vše otevře," uvedl Řezníček na tiskové konferenci. "Jen doufám, že nám do toho covid zase nezasáhne, protože to už by byl masakr," řekl.

Hokejová extraliga se musí řídit stejnými pravidly pro návštěvnost jako další sportovní a kulturní akce. Prvních 3000 diváků musí doložit tzv. bezinfekčnost - prokázat se dokončeným očkováním, dokladem o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech či negativním testem. PCR odběr může být starý maximálně sedm dní, antigenní pak 72 hodin. Pokud chtějí kluby využít další část kapacity arén, mohou do nich pustit osoby po očkování nebo po prodělané nemoci v předešlých 180 dnech.

"Uvědomujeme si, že čísla (nakažených) stoupají, ale doufám, že se to neprojeví a nepřijdou opatření vlády. Upřímně se toho bojím. Doufejme, že jsme poměrně flexibilní. Nevím ale, zda by ekonomika klubů nedostala zásadní ránu," poukázal Řezníček na možné ekonomické problémy klubů, kdyby se muselo opět hrát bez diváků a kluby by přišly o příjem ze vstupného.

Působit na fanoušky, aby se nechali očkovat, se proto snaží i marketingový partner soutěže společnost BPA. "Připravujeme outdoorovou kampaň, protože chceme, aby extraligu navštěvovalo co nejvíce diváků. Snažíme se zapojit do edukace," uvedla předsedkyně představenstva a generální ředitelka agentury Jana Obermajerová.

Vedení extraligy s předstihem upravilo pravidla, kdyby covid-19 zasáhl do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů, následně by ale automaticky nenásledovala kontumace. Duelem by se zabývala sportovně-technická komise hokejového svazu. Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku.

Náš hokej

I v sezoně 2021/2022 budou pokračovat atraktivní soutěže pro hokejové fanoušky. V rámci projektu „Náš hokej“ se lidé mohou zapojit do soutěží Můj hokejový zážitek, kde je výhrou VIP návštěva vybraného utkání, Naše kolo (soutěž o zájezd na utkání reprezentace či permanentní vstupenky na vybraný klub), Naše tipovačka (dlouhodobá tipovací soutěž). Všechny informace o projektu najdete na webových stránkách www.soutez.skoda.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy