Šance, hity a strhující prodloužení. Hamerlík nás vychytal, já jsem za trubku, litoval Vojtěch Němec

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
7. 10. 2016 20:45
Takový hokej ještě letos k vidění v extralize nebyl. Hrálo se nahoru dolů, šance střídala šanci. Vyprodané třinecké Werk Aréně se zápas dvou aktuálně nejlepších týmů ligy - Ocelářů a Komety - musel líbit. Vrchol utkání přišel v prodloužení, kdy duel o první místo totálně vygradoval. Největší šanci Komety spálil v přidaném čase Vojtěch Němec, který zůstal zapomenut a nehlídán za domácími beky. Moře času na rozhodnutí však nevyužil. "Chtěl jsem ho vymíchat, jenže on tam stál bez hnutí jak trubka, vůbec se nedal. Takže teď jsem za trubku já," litoval po zápase brněnský forvard.
Vojtěch Němec
Vojtěch Němec | Foto: ČTK

Vojto, co vám proti Třinci chybělo k vítězství?

Gól. Co k tomu dodat? Šance jsme měli, ale Peter Hamerlík jim zachytal výborně. Každopádně to byl ale super zápas, tohle se lidem muselo líbit. Je vidět, že se potkala špička extraligy a na hokeji to bylo znát.

Prodloužení nabídlo strhující hokej. Vy sám jste měl na hokejce stoprocentní šanci, kdy jste stál několik sekund osamocen před Hamerlíkem...

On mě výborně vystál. Doufal jsem, že se někam hne aspoň o píď. Zamíchal jsem s pukem asi šestkrát více než normálně a on stejně dál stál jak trubka. Když jsem zakončoval, už jsem hned věděl, že jsem měl střílet rovnou. Ale to už bylo pozdě. Bohužel proto berou dva body domácí.

Míchal jste s kotoučem dlouho. Rozhodoval jste se, co uděláte, nebo jste čekal na pohyb brankáře?

Ne, já se ho prostě někam snažil rozhodit. Jenže se nenechal a za tu trubku jsem teď já.

V Pardubicích jste takhle ale gól dal...

Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, jak se říká. Snažil jsem se o to a vidíte, byla to blbost.

O tomhle zápasu se mluvilo jako o střetu dvou nejlepších týmů extraligy. Bylo to na ledě znát?

Já doufám, že se to lidem líbilo. My neodjíždíme poraženi, máme bod a pořád nás nikdo v základní hrací době neporazil. To je to nejpozitivnější, co bych na tom viděl. S Třincem taky furt držíme kontakt na špičce. Po deseti zápasech můžeme být spokojeni.

Prověřil vás letos některý tým víc než Třinec?

Těžko říct. Když to vezmu takhle, proti Vítkovicím se nám taky nehrálo dobře. Nedali jsme gól, k ničemu nás moc nepustili. Nepříjemné byly i Zlín a Vary, papírově slabší soupeři. Možná je to překvapivě, ale hráli fakt rychlý jednoduchý hokej a doplatili jen na neproměnění šancí. Ale zpět k Třinci... Na špici ligy jsou právem, hráli fakt dobře.

Bolel vás dnešní zápas? Statistici napočítali v součtu 41 hitů...

Těžko říct. Já to moc nesleduju, protože dostanu v každém zápase tak pět ran. Nezdálo se mi, že to bylo tak tvrdé. Možná tady jenom statistici lépe počítají (smích).

 

Právě se děje

Další zprávy