Šance, hity a strhující prodloužení. Hamerlík nás vychytal, já jsem za trubku, litoval Vojtěch Němec

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
7. 10. 2016 20:45
Takový hokej ještě letos k vidění v extralize nebyl. Hrálo se nahoru dolů, šance střídala šanci. Vyprodané třinecké Werk Aréně se zápas dvou aktuálně nejlepších týmů ligy - Ocelářů a Komety - musel líbit. Vrchol utkání přišel v prodloužení, kdy duel o první místo totálně vygradoval. Největší šanci Komety spálil v přidaném čase Vojtěch Němec, který zůstal zapomenut a nehlídán za domácími beky. Moře času na rozhodnutí však nevyužil. "Chtěl jsem ho vymíchat, jenže on tam stál bez hnutí jak trubka, vůbec se nedal. Takže teď jsem za trubku já," litoval po zápase brněnský forvard.
Vojtěch Němec
Vojtěch Němec | Foto: ČTK

Vojto, co vám proti Třinci chybělo k vítězství?

Gól. Co k tomu dodat? Šance jsme měli, ale Peter Hamerlík jim zachytal výborně. Každopádně to byl ale super zápas, tohle se lidem muselo líbit. Je vidět, že se potkala špička extraligy a na hokeji to bylo znát.

Prodloužení nabídlo strhující hokej. Vy sám jste měl na hokejce stoprocentní šanci, kdy jste stál několik sekund osamocen před Hamerlíkem...

On mě výborně vystál. Doufal jsem, že se někam hne aspoň o píď. Zamíchal jsem s pukem asi šestkrát více než normálně a on stejně dál stál jak trubka. Když jsem zakončoval, už jsem hned věděl, že jsem měl střílet rovnou. Ale to už bylo pozdě. Bohužel proto berou dva body domácí.

Míchal jste s kotoučem dlouho. Rozhodoval jste se, co uděláte, nebo jste čekal na pohyb brankáře?

Ne, já se ho prostě někam snažil rozhodit. Jenže se nenechal a za tu trubku jsem teď já.

V Pardubicích jste takhle ale gól dal...

Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, jak se říká. Snažil jsem se o to a vidíte, byla to blbost.

O tomhle zápasu se mluvilo jako o střetu dvou nejlepších týmů extraligy. Bylo to na ledě znát?

Já doufám, že se to lidem líbilo. My neodjíždíme poraženi, máme bod a pořád nás nikdo v základní hrací době neporazil. To je to nejpozitivnější, co bych na tom viděl. S Třincem taky furt držíme kontakt na špičce. Po deseti zápasech můžeme být spokojeni.

Prověřil vás letos některý tým víc než Třinec?

Těžko říct. Když to vezmu takhle, proti Vítkovicím se nám taky nehrálo dobře. Nedali jsme gól, k ničemu nás moc nepustili. Nepříjemné byly i Zlín a Vary, papírově slabší soupeři. Možná je to překvapivě, ale hráli fakt rychlý jednoduchý hokej a doplatili jen na neproměnění šancí. Ale zpět k Třinci... Na špici ligy jsou právem, hráli fakt dobře.

Bolel vás dnešní zápas? Statistici napočítali v součtu 41 hitů...

Těžko říct. Já to moc nesleduju, protože dostanu v každém zápase tak pět ran. Nezdálo se mi, že to bylo tak tvrdé. Možná tady jenom statistici lépe počítají (smích).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy