Salfický vědomě vytvářel tlak na rozhodčí. Pardubice za to zaplatí 30 tisíc korun

21. 11. 2018 11:04
Dynamo Pardubice dostalo za neoprávněný vstup šéfa klubu Dušana Salfického do kabiny rozhodčích v utkání hokejové extraligy s Plzní pokutu 30.000 korun.
Dušan Salfický
Dušan Salfický | Foto: Aktuálně.cz

Šestačtyřicetiletý bývalý gólman se provinil proti hernímu řádu soutěže v pátečním domácím zápase 19. kola, v němž si Škoda odvezla výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Předseda klubového představenstva a zároveň generální manažer Dynama Salfický zamířil do kabiny sudích během druhé přestávky, kdy byl stav duelu vyrovnaný 2:2. "Vědomě vytvářel tlak na rozhodčí," uvedl hokejový svaz v tiskové zprávě.

Za vhazování předmětů na ledovou plochu v průběhu třetí třetiny stejného utkání vyvázli domácí s napomenutím vzhledem k tomu, že šlo o první takový prohřešek v sezoně. Stejně vyřešil předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík i vhození kelímku s pivem na led ve třetí třetině zápasu Pardubice - Mladá Boleslav, který se hrál v neděli.

Ujčík se zabýval také odvysíláním sporné brankové situace před jejím vyhodnocením videorozhodčím v první třetině pátečního duelu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, což herní řád zakazuje. Mladá Boleslav musí za tento prohřešek zaplatit 5000 korun.