Salfický vědomě vytvářel tlak na rozhodčí. Pardubice za to zaplatí 30 tisíc korun

21. 11. 2018 11:04
Dynamo Pardubice dostalo za neoprávněný vstup šéfa klubu Dušana Salfického do kabiny rozhodčích v utkání hokejové extraligy s Plzní pokutu 30.000 korun.
Dušan Salfický
Dušan Salfický | Foto: Aktuálně.cz

Šestačtyřicetiletý bývalý gólman se provinil proti hernímu řádu soutěže v pátečním domácím zápase 19. kola, v němž si Škoda odvezla výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Předseda klubového představenstva a zároveň generální manažer Dynama Salfický zamířil do kabiny sudích během druhé přestávky, kdy byl stav duelu vyrovnaný 2:2. "Vědomě vytvářel tlak na rozhodčí," uvedl hokejový svaz v tiskové zprávě.

Za vhazování předmětů na ledovou plochu v průběhu třetí třetiny stejného utkání vyvázli domácí s napomenutím vzhledem k tomu, že šlo o první takový prohřešek v sezoně. Stejně vyřešil předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík i vhození kelímku s pivem na led ve třetí třetině zápasu Pardubice - Mladá Boleslav, který se hrál v neděli.

Ujčík se zabýval také odvysíláním sporné brankové situace před jejím vyhodnocením videorozhodčím v první třetině pátečního duelu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, což herní řád zakazuje. Mladá Boleslav musí za tento prohřešek zaplatit 5000 korun.

teď

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.