S vypětím všech sil. Indiáni napodruhé zdolali obranný val Mory a zabránili dalšímu šoku

Foto: Tomáš Liška
Sport Tomáš Liška, Sport
16. 3. 2018 22:33
Vítěz základní části nemá ve čtvrtfinále play-off vůbec lehkou úlohu. Plzeň vydřela z domácích zápasů proti Olomouci po výhře 4:2 aspoň bod, ale ani druhý zápas se dlouho nevyvíjel podle představ indiánů. Milan Gulaš vstřelil vítězný gól v 56. minutě.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy