Litvínov zdolal Olomouc po nájezdech, stejným způsobem přetlačila Plzeň Zlín

Růžička zpět v O2 Aréně. Musel ale skousnout debakl od Sparty
V libeňské hale dlouhá léta vedl pražskou Slavii a naposledy v ní koučoval také na květnovém mistrovství světa českou reprezentaci, teď s Piráty vyhořel.
Sparta se dostala už po 66 vteřinách do vedení, když po přihrávce Buchteleho z pravého kruhu zamířil přesně k protější tyči bek Piskáček.
Piráti mohli rychle odpovědět. Útočník Růžička vyřešil přečíslení dva na jednoho individuálně, ale ztroskotal na Pöpperlem.
Blízko zvýšení byli domácí v deváté minutě ve vlastním oslabení, kdy po přečíslení uvolnil Kumstát Saboliče, který blafákem do bekhendu na Kopřivu nevyzrál.
18. 10. 2015 17:51
Hokejová extraliga nabídla nedělní čtyřchodové menu. Třinečtí Oceláři přivítali nováčka soutěže z Mladé Boleslavi. Sparta hostila tým vedený Vladimírem Růžičkou z Chomutova. Zlín se představil na ledě Plzně a mistr z Litvínova přivítal Olomouc.

Třinec - V napínavém utkání plném zvratů mezi domácím Třincem a hosty z Mladé Boleslavi, které dospělo až do samostatných nájezdů se nakonec radovali domácí Oceláři, kteří zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Sparťané doma s přehledem porazili Chomutov 4:0. O osudu utkání rozhodla  první třetina, ve které si pražané vybudovali tří brankový náskok. Nulu si připsal domácí brankář Tomáš Pöpperle, který kryl všech 24 střel.

Mistr z Litvínova přivítal na svém ledě Olomouc. Zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž vystřelil druhý bod domácím František Lukeš. Verva zvítězila 3:2 a v samostatných nájezdech je letos nadále stoprocentní.

Doposud poslední Zlín se představil v Plzni. Utkání rozsoudila až nájezdová loterie. Domácí Plzeň zvítězila 3:2, o rozhodující nájezd se postaral Nickolas Johnson.

Třinec zachránil dva body v poslední minutě

Domácí vedli už 2:0, ale nakonec porážku v normální době odvrátili v oslabení druhým gólem Jiřího Polanského až v čase 59:47. Nájezdy v šesté sérii rozhodl Vladimír Dravecký. Na všechny tři góly Boleslavi přihrával nejproduktivnější hráč Tomáš Urban. Oceláři doma proti Mladé Boleslavi vyhráli deváté z posledních deseti utkání.

Domácí se rychle prosadili zásluhou Meidla, který svůj povedený záskok z druholigové farmy vyšperkoval už v páté minutě pohotovou dorážkou a svým prvním extraligovým gólem.I druhý zásah měl shodné rysy: navrátilec z ruského Novosibirsku Roth v přesilové hře ostře vypálil od modré čáry, Rittich puk betonem vykopl pouze před Polanského, který však okamžitým příklepem napnul síťku.

Herně si soupeři i v úvodní dvacetiminutovce stačili a ve druhé části to navíc podložili střelecky. Mladoboleslavské nakopl Holub, který švihem z kruhu snížil. K vyrovnání hostům pomohl Klepišův faul, který už za 15 sekund hry pět na čtyři potrestal švihem mezi betony Výborný.

Hostům se nakonec vrchovatě vyplatil jednoduchý hokej s výtečným přechodem do útoku a častou střelbou. Pacovský 11 minut před koncem znovu nenápadně nahodil puk od mantinelu a Hrubec ho přes hrozen hráčů zaregistroval až v brance.

Báječný obrat si však Boleslav pokazila školáckou hrubkou. Kučný v přesilovce namazal na útočné modré čáře křížnou přihrávkou Polanskému, který ze sóla blafákem v oslabení třináct vteřin před koncem normální doby vyrovnal na 3:3. Druhý bod pak v penaltách domácím zajistil Dravecký.

Sparťané se vyšvihli do čela extraligy

Sparta se dostala už po 66 vteřinách do vedení, když po přihrávce Buchteleho z pravého kruhu zamířil přesně k protější tyči bek Piskáček. Ve 14. minutě skóroval po Réwayově přihrávce Cingel a 121 vteřin před pauzou zvýšil už na tříbrankový rozdíl Hlinka, který těžil z Kudrnovy akce.

Elitní formace Chomutova nedokázala pokazit sparťanskému brankáři čistý štít ani při Pechově pobytu na trestné lavici a ve 34. minutě na sparťanském brankáři ztroskotal znovu Červenka. Domácí se naopak při Hřebejkově trestu prosadili a puk protlačil přes Kopřivův beton dorážející Buchtele.

Na přelomu druhé a třetí třetiny se hosté ubránili 99 vteřin v oslabení tři proti pěti a ve 46. minutě měl další šanci Červenka, Pöpperle si ale i s touto jeho střelou poradil. Stav 4:0 se nezměnil, Chomutov tak v bojích o extraligové body nedal Spartě v součtu se sezonou 2013/14 počtvrté za sebou ani jediný gól.

Zlín se i přes prohru odlepil ode dna

Domácí měli v úvodu díky nedovoleným zákrokům hostů příležitost dvou přesilovek za sebou, ale gólman Kašík si v páté minutě poradil i s tečí Kubalíka. Poté promarnil svoji početní výhodu také do té doby opatrně hrající Zlín, když Ondráčkův výjezd zpoza branky dokázal zastavit Polívka. Indiánům pomohla k náporu opět dvě vyloučení soupeře. Hosté ovšem se štěstím přečkali nebezpečné pokusy Jána Sýkory a Kratěny.

Ve 23. minutě ovšem nedokázal Indrák dorazit volný kotouč do odkryté branky a naopak vzápětí na druhé straně mohl otevřít skóre Holík, který z prostoru mezi kruhy nepřekonal Polívku.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky hosté přečkali další oslabení a připravili si dvě velké příležitosti. Cibákova teč a Říčkova dorážka z velkého úhlu ovšem minuly branku. Naopak při vyloučení Řezníčka ve 45. minutě už domácím zajistil vedení důrazný Kubalík, který v pádu po kontaktu s Kotvanem dopravil kotouč do sítě. Za chvíli mohl přidat Kubalík druhý gól, při přečíslení dva na jednoho ale netrefil branku.

Ve 49. minutě putoval na trestnou lavici Kadlec a po Čachotského přihrávce od pravého mantinelu Kubiš zblízka vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav však vydržel pouze 20 vteřin, protože po šikovné zadovce Kubalíka od zadního hrazení vrátil Plzni vedení Indrák. Poté hosté znovu sahali po srovnání při vyloučení Hollwega, Polívka ale střelám od modré čáry odolal. Paradoxně ujel do brejku Kratěna, jehož zastavil za cenu trestného střílení Kubiš. Plzeňský kapitán však penaltu nezvládl.

Naopak v 57. minutě během zlínské přesilovky upravil dorážející Holík na 2:2. V závěru normální hrací doby ale fauloval Cibák, což vteřinu před sirénou nepotrestal Kratěna a Kašík si poradil i se šancí Pulpána v prodloužení. Na druhé straně Polívka zastavil únik Horáka. Druhý bod zajistili Plzni úspěšní exekutoři nájezdů Johnson s Jánem Sýkorou.

Litvínov v nájezdech nadále stoprocentní

Už ve druhé minutě ukradl Eberle puk Pavelkovi a řítil se sám na Januse, ten však svůj tým podržel, když zakročil pravým betonem. Poté si dlouho oba brankáři na kotouč příliš nesáhli, hrál se sice rychlý pohledný hokej, ovšem šancí bylo poskrovnu.

Úvod druhé části patřil hostům z Olomouce. Kafka vypálil švihem z mezikruží, Janus jeho pokus vytěsnil nad břevno. Následovaly šance Holce a Laše, ale domácí brankář všem pokusům odolal. Ve 28. minutě se radoval nejlepší střelec extraligy Hübl, který zužitkoval Jánského přihrávku zpoza branky. Olomouc vrhla opět síly do útoku, Vyrůbalík pálil od modré, puk propadl Janusovi těsně vedle levé tyčky. Jen půl minuty před sirénou však nepovedenou Vyrůbalíkovu střelu tečoval před Janusem Vodný a srovnal.

V 45. minutě Severočeši využili přesilovku a vzali si těsný náskok zpět: Lukeš se s pukem nemazlil, vypálil ho na branku a před Konrádem pohotově tečoval Jánský. V 55. minutě vypálil z levého křídla Buc a k překvapení všech skončil puk až za Janusem.

V prodloužení se řítil sám na Konráda Jánský, ale slovenský brankář skvěle zakročil a když se neprosadili ani Řípa s Valentou, utkání dospělo do nájezdů. Jediným úspěšným exekutorem byl Lukeš, který poslal puk mezi betony a vstřelil svůj první gól v sezóně.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

12. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Meidl (M. Růžička), 18. Polanský (Roth, Dravecký), 60. Polanský (Klepiš), rozhodující sam. nájezd Dravecký - 26. Holub (T. Urban), 34. D. Výborný (Stříteský, T. Urban), 49. Pacovský (T. Urban, Holub). Rozhodčí: Polák, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5028.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Linhart, Roth, Klesla, Nosek, L. Doudera, Hrabal - Irgl, Polanský, Dravecký - Klepiš, Plíhal, Svačina - Hrňa, Rákos, Orsava - T. Káňa, M. Růžička, Meidl. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Holub, Trončinský, Robar, Ovčačík, Kučný - Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, T. Urban, Ďurač - Klimenta, R. Hruška, M. Látal - Bárta, Žejdl, Musil. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Piskáček (Buchtele, Přibyl), 14. Cingel (Réway), 18. J. Hlinka (A. Kudrna, Eminger), 36. Buchtele (Přibyl, J. Hlinka). Rozhodčí: R. Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 6409.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, Barinka, Eminger, Piskáček, Hrbas, J. Mikuš, Polášek - Sabolič, Pech, Kumstát - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Réway, Cingel, Hamilton - A. Kudrna, Černoch, Klimek. Trenéři: Jandač a Moták.

Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, J. Drtina, Rýgl, Dlapa, Redlihs, Jánošík, Blaha - L. Květoň, Dušek, Hřebejk - Pospíšil, Červenka, Vondrka - Hovorka, V. Růžička ml., Sklenář - D. Kaše, Kämpf, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Hübl (Jánský, Chaloupka), 45. Jánský (Hübl, Lukeš), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 40. Vodný (Vyrůbalík, Skrbek), 55. Buc (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo, Öhlund (Švéd.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4511.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka, Černý - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - Kučera, Smolka, Chlapík. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Kubalík (Lev, Kadlec), 50. Indrák (Kubalík, J. Jeřábek), rozhodující sam. nájezd Johnson - 49. Kubiš (Čachotský, Cibák), 57. P. Holík (O. Veselý, Matějíček). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. Diváci: 3993.

Plzeň: Polívka - Kadlec, D. Sklenička, J. Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, Kubalík - J. Sýkora, Lev, Johnson - Hollweg, Preisinger, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Zlín: Kašík - Kotvan, O. Horák, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Čachotský, Cibák, Kubiš - Okál, P. Holík, Říčka - T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.