Bílé Tygry vedl k první výhře nad Hradcem Kvapil. Plzeň se strachovala o bod do poslední sekundy

Aktualizováno 19. 3. 2018 20:41
Hokejisté Liberce vyhráli třetí čtvrtfinále s Hradcem Králové poměrem 4:2 a snížili tak stav série na 1:2. Plzeň porazila Olomouc 4:3.
Liberec poprvé v sérii porazil Hradec Králové.
Liberec poprvé v sérii porazil Hradec Králové. | Foto: ČTK

Liberec - Hokejisté Liberce porazili ve třetím čtvrtfinálovém duelu play off extraligy Hradec Králové 4:2 a snížili v sérii na 1:2. Dvěma góly a asistencí se na úspěchu Bílých Tygrů podílel útočník Marek Kvapil. Zápas číslo čtyři se odehraje v úterý opět pod Ještědem, úvodní buly je na programu v 18 hodin.

Liberec byl v bouřlivé kulise od začátku aktivnějším týmem. Jenže střelecké pokusy, které vyslal na Rybára, spíš gólmanovi hostů pomohly, aby se zahřál na provozní teplotu, než že by hrozily vedoucí trefou. V osmé minutě se ale při hře čtyři na čtyři dostal po souhře s Bakošem k zakončení bek Ševc, jenže v obrovské šanci mu střela zblízka nesedla a vypálil pouze do Rybárovy náruče.

Krátce poté, co se první třetina přehoupla do druhé poloviny, už se však domácí díky využité přesilovce radovali. Na konci parádní souhry byl Kvapil, který celou akci ještě přikrášlil kličkou okolo Rybárova betonu a zakončil za jeho zády do prázdné branky. Hosté mohli ve 13. minutě odpovědět, Köhlerovu dobrou ránu po souhře s Bergrem ale brankář Will vyrazil betonem.

V 16. minutě už to bylo 2:0, když v závěru bleskové kombinace Bílých Tygrů dostal sice bek Pyrochta puk na brusle, dokázal si ho ale přikopnout na hůl a našel Ordoše, jemuž stačilo trefit prázdnou branku. Následovala ale blesková odpověď. Domácí fanoušci nestihli ani pořádně oslavit střelce gólu a o 25 vteřin později snížil Smoleňák. Liberečtí se pak ubránili po Jelínkově faulu, při Červeného pokusu pomohla Willovi branková konstrukce.

Nástup do druhého dějství byl patrně klíčový pro celé utkání. Will ustál šance hostů a ti následně místo vyrovnání potřetí inkasovali: Kvapil našel nahrávkou od zadního hrazení nekrytého Filippiho, který měl snadný úkol a také ho splnil. Smoleňák pak prováhal šanci k zakončení, ale jinak si Liberec dobře hlídal dvoubrankový náskok. Ještě před druhou přestávkou mohl zvýšit vedení Severočechů Lakatoš, jenže Rybár stihl zakročit.

Perné chvilky přineslo Bílým Tygrům oslabení po Stránského prohřešku na začátku 46. minuty, obhájci loňského stříbra však přestáli bez úhony závar po práci Smoleňáka na brankovišti i dvě Köhlerovy šance krátce po sobě. Čtvrtý gól Liberce, jímž korunoval výborný osobní výkon, ale i povedené vystoupení celého domácího týmu, dal v 55. minutě z dorážky Kvapil.

V čase 57:30 vykřesal jiskru naděje na zvrat po Willově chybě Červený, ale i přes dlouhou power play a Ševcův trest další góly nepřišly. Také proto, že Will své zaváhání odčinil v posledních vteřinách zákroky proti Dragounovi a Cingelovi.

Plzni pomohl k vítězství v Olomouci obránce Moravčík

Hokejisté Plzně zvítězili ve třetím utkání čtvrtfinále extraligy v Olomouci 4:3 a v sérii na čtyři vítězství vedou na zápasy 2:1. Indiáni v utkání třikrát vedli, houževnatí Kohouti stačili dvakrát vyrovnat. Plzni výrazně k úspěchu pomohl jednou brankou a dvěma asistencemi obránce Michal Moravčík, v olomouckém týmu si gól a asistenci připsal Zbyněk Irgl. Čtvrtý duel je na programu v úterý opět v Olomouci a začne v 17:20.

Do sestavy Olomouce se vrátil po jednozápasové přestávce druhý nejproduktivnější hráč play off Strapáč a také Káňa, kteří nahradili Mráze s Mataiem. V týmu hostů nastala jediná změna ve čtvrtém útoku, kde poprvé do play off zasáhl Kubalík místo Kodýtka.

Oboustranně bojovný duel v úvodu přerušila na více než deset minut výměna plexiskla, které nevydrželo před trestnou lavicí tvrdou srážku domácího Strapáče s Hollwegem. Oba týmy po dobu opravy zamířily do šaten.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. M. Kvapil (Bakoš, Filippi), 16. Ordoš (Pyrochta, Redenbach), 22. Filippi (M. Kvapil, Pyrochta), 55. M. Kvapil (Bakoš) - 16. Smoleňák (Cibulskis), 58. Červený (Berger, Koukal). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:4, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Ordoš - Bulíř, Filippi, M. Kvapil - J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Smoleňák, Koukal, Červený - Bednář, Kukumberg, Cingel - Köhler, Dragoun, Berger - Vopelka, Zigo, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Strapáč (Irgl), 31. Irgl (Staněk, Konrád), 40. Ostřížek - 10. Mertl (Moravčík), 26. Hollweg (J. Kindl, T. Kubalík), 28. Gulaš (Moravčík, Mertl), 52. Moravčík (Kracík, Kadlec). Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Tošenovjan, Zíka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Staněk, J. Galvas, L. Galvas, Houdek - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa II - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kratěna, Stach - Kantner, Kracík, D. Kindl - T. Kubalík, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.