Třinec se pod Dopitou zvedá, vyhrál potřetí v řadě. Liberec znovu nezaváhal

Aktualizováno 28. 12. 2015 20:12
Už devátou výhru za sebou zaznamenal Liberec, který vyhrál v Mladé Boleslavi 5:3, chomutovští Piráti doma překvapivě podlehli Zlínu 1:5. Pět gólů svému soupeři nasázela i Sparta, která 5:2 přejela Hradec Králové, Plzeň naopak doma jen těsně udolala Litvínov 2:1, až v prodloužení udolala Kometa Olomouc 4:3. Stejným skóre jako Třinec dnes zvítězilo i pardubické Dynamo, které přehrálo Karlovy Vary 3:0.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Třetí zápas na střídačce Třince, třetí vítězství Trenér Jiří Dopita zatím přináší vicemistrům extraligy štěstí. Naposledy na to doplatily Vítkovice, které v pondělí  na ledě Ocelářů prohrály 0:3.

Vítkovice se dál trápí

Výhru znamenal gól Tomáše Kopeckého už z páté minuty, jednou se prosadil i Lukáš Žejdl, pro něhož šlo o čtvrtou trefu z posledních tří zápasů. Třinecký gólman Šimon Hrubec poprvé v sezoně dochytal utkání s nulou. Vítkovice padly posedmé z posledních osmi duelů a počtvrté v této černé sérii nedokázaly dát branku.

Odveta za ponižující listopadový výprask 0:7 v Ostravě se pro domácí vyvíjela slibně: už v páté minutě nenápadně útočným pásmem našlápl Kopecký a z levého kruhu zpoza obránce Slobody zaskočil Dolejše dobře schovanou střelou zápěstím těsně nad ledem.

Navzdory rychlému gólu ale bylo jasné, že divoké skóre předchozího duelu se opakovat nebude. Oboustranný důraz kladený na defenzívu srazil počet gólových situací na minimum.

Hosté, kteří přijeli bez svého nejproduktivnějšího hráče Balána, pořádně ohrozili Hrubce až ve 25. minutě. Vandas zachytil Rothovu rozehrávku, ale s neposedným pukem na holi třineckého gólmana tváří v tvář neukličkoval. Ve vyrovnané a na příležitosti chudé partii Vítkovice bolel každý promarněný náznak šance. Kolouch v 33. minutě dostal ideální příhru mezi kruhy, ale nepovedenou ránu Hrubec chytil.

Kolouch se navíc o pět minut nato provinil faulem na Irgla, který v přesilovce naservíroval zpoza brány druhý gól pro Žejdla. Ten v pátém utkání po návratu z Mladé Boleslavi skóroval počtvrté.

Bezzubé ofenzívě Vítkovic v závěrečné snaze chyběla myšlenka. Domácí celou třetí část precizně odbránili a poté, co se po levém křídle protáhl a zavěsil Plíhal, bylo rozhodnuto. Čestný úspěch Ostravanů po Kudělkově dělovce z mezikruží odmítl Hrubec a velká střelecká mizérie výběru Ladislava Svozila se protáhla už o čtvrtý zápas bez vstřelené branky za poslední tři týdny.

Litvínov znovu padl, Liberec válí

Hokejisté Plzně porazili ve 31. kole Litvínov 2:1 a ukončili sérii dvou porážek na domácím ledě. O zisku tří bodů pro Indiány rozhodly góly Maria Bližňáka a Tomáše Svobody.

"Posily Hrňa a hlavně Svoboda nám pomáhají a zatím můžeme říci, že to byl dobrý kauf," uvedl po zápase domácí Ladislav Čihák.

Pozorného plzeňského gólmana Matěje Machovského překonal až v poslední minutě Miloslav Hořava a tým úřadujících mistrů tak po čtvrté prohře z posledních pěti utkání zůstává na chvostu extraligové tabulky.

Hráči Liberce porazili v pondělí Mladou Boleslav 5:3 a připsali si už devátou výhru za sebou a upevnili si vedení v tabulce. Oba týmy dokázaly v zápase vstřelit tři góly v přesilových hrách, hosté přidali navíc jeden v signalizované početní výhodě. Dvakrát se mezi střelce zapsal hostující Lukáš Krenželok.

"Musíme sportovně uznat kvalitu soupeře, který byl ve všech směrech lepší. V agresivitě, urputnosti, v přesilových hrách. Nevyšel nám úvod zápasu. Proti takovému soupeři nemůžete ve 12. minutě prohrávat o dva góly. To byl pro nás velký problém už na začátku. Když jsme poté snížili a dostávali se do kontaktu, tak soupeř hned odskočil. Dnes jsme byli horším týmem a soupeř zaslouženě vyhrál," prohlásil po zápase domácí kouč Marián Jelínek.

Sparta na Hradec umí

Sparťané vyhráli nad Hradcem Králové 5:2 a porazili ho posedmé za sebou. Pražané rychle vedli po brance Petra Kumstáta a definitivně rozhodli čtyřmi góly během tří minut a 35 vteřin.

Trefili se Jan Buchtele, Lukáš Klimek, Robert Sabolič a Miroslav Forman. V závěrečném dějství korigovali stav Jaroslav Kudrna a René Vydarený. "Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání až do závěru druhé třetiny, kdy jsme rozhodli o výsledku. Jinak to byl opravdu vyrovnaný zápas," uvedl Josef Jandač.

Hokejisté Zlína zvítězili v pondělí na ledě Chomutova vysoko 5:1. Piráti sice vedli, ale zbytek utkání patřil soupeři a přišli tak o šňůru sedmi výher před svými diváky. Hattrick v dresu vítězných Beranů si zaznamenal útočník Roberts Bukarts.

"První třetina nebyla pro nás tak špatná; prvních deset až dvanáct minut jsme hráli dobře. Dostali jsme se do vedení, pak jsme ale inkasovali dva góly. Soupeř výborně bránil a bylo těžké dostávat se před jejich bránu. Neměli jsme tlak do branky, nedostávali jsme se do velkých šancí. Soupeř nám pomalu odskakoval, Zlín vyhrál zaslouženě," prohlásil Vladimír Růžička.

Kometa málem promarnila zápas

Brněnští hokejisté dnes porazili Olomouc 4:3 v prodloužení. Kometa promarnila brzké vedení 3:0, vítěznou branku vstřelil v 62. minutě svým druhým zásahem v utkání útočník Jan Hruška.

Domácí tímto výsledkem ukončili sérii čtyř domácím proher, během níž získali pouze dva body. Olomouc vyšla v posledních třech kolech naprázdno a dočkala se alespoň prvního bodu.

"Kometě vyšel parádně začátek a dostala se do třígólového vedení. My jsme možná měli až příliš velký respekt ze soupeře, Uvedl Zdeněk Venera po utkání.

Hráči Pardubic zabrali po třech vystoupeních bez bodového zisku, když vyhráli nad Karlovými Vary 3:0 a v tabulce jim odskočili na rozdíl čtyř bodů. Po bezbrankové první třetině se Dynamo prosadilo dvakrát v prostřední části a výhru pojistil gólem v 54. minutě Lukáš Nahodil. Dva kanadské body za gól a asistenci si připsal útočník Jakub Orsava, brankář Brandon Maxwell vychytal podruhé v sezoně čisté konto.

"Do zápasu jsme vstoupili výborně a odehráli jednu z nejlepších třetin v sezoně, chyběl tomu jen gól. Přestože jsme měli více ze hry i častěji stříleli, tak jsme to nezužitkovali. Bylo důležité, že jsme na začátku druhé třetiny proměnili přesilovou hru. I nadále jsme pokračovali ve hře, kterou jsme si nastavili. Třetí třetina byla o čekání na tlak soupeře, ten přišel, ale dokázali jsme ho pohlídat a po krásné akci rozhodli," uvedl domácí kouč Marek Zadina.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

31. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kopecký (Polanský), 38. Žejdl (Irgl, Dravecký), 45. Plíhal (Adamský, Nosek). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sestavy:

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, Hrabal, Klesla, L. Doudera - Irgl, Žejdl, Dravecký - Svačina, Polanský, J. Sýkora - Kopecký, Plíhal, Adamský - Rufer, Jašek, Tybor. Trenéři: Dopita a Mucha.

Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor, Štencel, Štich - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Burger, E. Němec - Hovorka, Strapáč, J. Káňa I - Tomi, Jáchym, Húževka. Trenér: Svozil.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:3, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Musil (Hyka, Stříteský), 26. Urban (Bárta, Hyka), 56. Klepiš (Trončinský, Kučný) - 5. Krenželok, 12. P. Jelínek (Vampola, Ševc), 17. Krenželok (Birner, Řepík), 23. Bulíř (Radivojevič), 31. Radivojevič (Mojžíš, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 10:10, navíc Holub (Ml. Boleslav) 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 4200 (vyprodáno).

Sestavy:

Mladá Boleslav: Rittich (23. M. Růžička) - Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, od 31. navíc Robar - Jarůšek, Klepiš, Klimenta - Hyka, Urban, Pacovský - Bárta, Musil, Lenc - Ďurač, R. Hruška, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk, Vitásek - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Bližňák, 51. T. Svoboda (Hrňa) - 60. M. Hořava (Duda). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 6525.

Sestavy:

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo, Z. Sklenička - M. Hořava, Duda, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Vantuch, Gerhát, Piroš - Jurčík, Šimeček, J. Doležal - Válek. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Piráti Chomutov - PSG Zlín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Ölvecký (Jánošík, Hřebejk) - 17. Bukarts (P. Holík), 19. D. Šťastný (Kotvan, Marušák), 28. Roman Vlach (Marušák, O. Veselý), 36. Bukarts (Říčka), 60. Bukarts (P. Holík). Rozhodčí: Šindler, Souček - Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Tomica (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Sestavy:

Chomutov: M. Kopřiva (36. Strmeň) - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa - D. Květoň, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka - Pospíšil, Ölvecký, Sklenář - Chlouba, Dušek, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Kubiš, Maruna, Čech - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Cibák, T. Sýkora - Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:3 v prodloužení (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Dostálek (J. Káňa II, V. Němec), 5. Raška (Koreis, Malec), 12. J. Hruška (V. Němec, Stehlík), 62. J. Hruška (Malec) - 18. Buc (Houdek), 29. Herman (Valenta), 33. A. Zeman (Kafka). Rozhodčí: R. Čech, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Sestavy:

Brno: Čiliak - Kuboš, T. Kaberle, Štindl, Malec, Trška, Stehlík - Vondráček, J. Hruška, Ostřížek - Dostálek, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, L. Čermák, Burian - Dočekal, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Olomouc: Vošvrda (12. Konrád) - Vyrůbalík, Houdek, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Škůrek - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Hrbas), 37. Buchtele (Přibyl, Forman), 38. Klimek (Hamilton, Sabolič), 38. Sabolič (Klimek, Hamilton), 40. Forman (Přibyl, Polášek) - 49. Kudrna (Šimánek, Ihnacak), 56. Vydarený (Honejsek, Dej). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 10.087.

Sestavy:

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - M. Procházka, Pech, Kumstát - Netík, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Hradec Králové: Kacetl (38. A. Svoboda) - Vydarený, Pláněk, Dietz, Vašíček, K. Pilař, Čáp, Jank - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - Köhler, Švagrovský, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Redenbach, Marcinko), 38. Orsava (Nedbal), 54. Nahodil (Orsava, Rolinek). Rozhodčí: T. Horák, Hradil - Komárek, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 9116.

Sestavy:

Pardubice: Maxwell - Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík - Orsava, Nahodil, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Rapáč, Kaut, Poulíček - Kolář, Moučka, Pipek. Trenéři: R. Král a Zadina.

Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Redlihs, Sičák, Benák, Gulaši, J. Tomeček, Rodney - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Kůs, T. Rohan - Huna, Bulík, Vachovec - Koblasa, Gorčík, Harkabus. Trenéři: Oremus a Mlejnek.