Pardubice vyhrály ve Zlíně, Brno si doma v pohodě poradilo s Boleslaví

1. 12. 2015 19:01
Extraliga měla v úterý na programu dvě dohrávky. Ve Zlíně dohrávaly Pardubice 6. kolo a v Brně dohrávala Kometa s Mladou Boleslaví 24. kolo.
Pardubicím dnes znovu výrazně pomohl americký brankář Brandon Maxwell
Pardubicím dnes znovu výrazně pomohl americký brankář Brandon Maxwell | Foto: Zlata Vostrá

Zlín - V dohrávce 6. kola extraligy přivítal Zlín na stadionu Luďka Čajky Pardubice. Souboj týmu z chvostu tabulky vyzněl nakone lépe pro Pardubice, které dvěmi brankami v první třetině rozhodly o osudu utkání. V poslední periodě sice snížil na 1:2 z pohledu Zlína Lotyš Bukarts, ale Rolinek stanovil v poslední minutě konečné skóre na 1:3, když se trefil do prázdné klece.

V Brně se zase dohrávalo kolo 24., v němž Kometa přivítala Mladou Boleslav. Brňané zápas od začátku kontrolovali a nakonec vyhráli 3:0. Dvě branky si připsal člen čtvrtého brňenského útočného komanda Martin Dočekal.

Zlín doma znovu prohrál

Zlínští svou první přesilovou hru na začátku utkání nevyužili. Zatímco hosté se při své početní výhodě dostali do tlaku. Zlín se sice v oslabení ubránil, když Rolinkovu dorážku zneškodnil Kašík, jenže hned po návratu Romana Vlacha z trestné lavice Dynamo udeřilo. Gregorcovu střelu z mezikruží nešťastně tečoval do vlastní sítě domácí bek.Podruhé se východočeši radovali, když z dorážky propálil Kašíka Ščotka.

Třetí dějství už načali domácí gólově, když Petr Holík vyjel zpoza branky a našel na kruhu osamoceného Bukartse, pro kterého nebyl problém poslat puk do odkryté branky. Dvougólový náskok mohli hostům vrátit Sýkora a Redenbach.

Necelou minutu před koncem vyhodil puk mimo mantinely Marcinko, Zlínu tak nabídl možnost hry v šesti proti čtyřem. Odvolání Kašíka ale rychle zužitkovali hosté a už po pěti sekundách se trefil do odkryté branky Rolinek.

Falter vychytal čisté konto

V brance Komety za zraněného Čiliaka zaskočil Falter, který měl v první třetině hodně práce.Už v šesté minutě Hykovi při pokusu o blafák v posledním okamžiku utekl kotouč. O chvíli později neproměnil sólo Jarůšek a Falter chytil také nebezpečné střely Musila, Hyky a Bárty.

V zakončení byli Brňané přesnější. V osmé minutě se podařilo po Čermákově přihrávce Káňovi protlačit kotouč za Rittichova záda.

Ve druhé třetině už převzali režii zápasu do svých rukou domácí hokejisté. Ve 26. minutě vybojoval kotouč u hrazení Svoboda, po jehož přihrávce z prostoru za brankou pohotově vystřelil Dočekal a překvapil brankáře Ritticha.

Dočekal byl blízko hattricku

Ke Kometě se přiklonilo i štěstí při třetí brance. Svoboda vyhrál v útočné třetině vhazování a Dočekalova střela mimo branku se od brusle Trončinského odrazila do branky hostů.

Snaha boleslavských hokejistů o zvrat ztroskotala v poslední třetině na zbytečných vyloučeních. Pozorně hrající Kometa soupeři už nepovolila ani korekci výsledku. Naopak střelec zápasu Dočekal měl ještě další dvě vyložení příležitosti ke zvýšení náskoku, na hattrick ale nedosáhl.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

Dohrávka 6. kola hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. Bukarts (P. Holík) - 8. Gregorc (Redenbach), 17. Ščotka (Poulíček, Nahodil), 60. Rolinek. Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3218.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Popelka, Cibák. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, M. Šeda, Ščotka, Nedbal, L. Havlík - J. Svoboda, Tomášek, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Nahodil, Voženílek - Kolář, Kaut, Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.

24. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Káňa II (L. Čermák, T. Kaberle), 26. Dočekal (T. Svoboda), 35. Dočekal (T. Svoboda). Rozhodčí: Lacina, Šír - Frodl, Skopal. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 7111.

Kometa Brno: Falter - Kuboš, T. Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - T. Svoboda, Dočekal, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, D. Výborný, L. Pabiška - M. Látal, Žejdl, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - Bárta, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.