Jágr se zapsal mezi střelce, ale Rytíří s Plzní stejně nakonec padli

3. 1. 2023 21:28
Hokejisté Kladna podlehli v utkání 34. kola extraligy Plzni 3:4. Rytíři i díky gólu hrajícího majitele Jaromíra Jágra, jenž se trefil poprvé v sezoně, dorovnali manko 0:3, ale pak rozhodl v čase 55:52 v závěru přesilovky útočník Jan Schleiss. Poslední Středočeši neuspěli po třech zápasech, v nichž neztratili ani bod, Indiáni naproti tomu bodovali počtvrté v řadě, z toho potřetí vyhráli.
Jaromír Jágr slaví gól Kladna
Jaromír Jágr slaví gól Kladna | Foto: ČTK

První zápas v novém kalendářním roce měl pro Středočechy slavnostní nádech, neboť do něj nastoupili v bílých retro dresech z devadesátých let s paní Poldi na hrudi.

Hosté však začali zcela bez jakéhokoliv sentimentu a už po 106 sekundách od úvodního buly šli do vedení, když Hrabík tečoval Zámorského pokus od modré čáry a využil tak brzkou přesilovku Indiánů po Slováčkově prohřešku.

Minutu na to pykal po faulu i hostující Mertl a Rytíři nebyli daleko od vyrovnání, když Jágr našel skvěle Kubíka, jenže tomu sebral radost pohotovým zákrokem Svoboda. Na konci šesté minuty byl v ideální pozici Sotnieks, radost domácím ale sebral znovu plzeňský gólman. Hosté byli produktivnější - ve 13. minutě zvýšil Dvořák na 2:0.

V 15. minutě se připomněl opět Jágr, když uvolnil Filipa, jenže ani on nenašel recept na Svobodu. Domácí pak nevyužili další přesilovku. Místo toho zvýšil ranou z pozice mezi kruhy Mertl. Ještě do pauzy ale přišla jen o 16 sekund později blesková odpověď Rytířů.

Plekanec poslal prudkou přihrávku před brankoviště, kam najížděl Jágr a svou dlouhou holí usměrnil puk za Svobodova záda. Legendární útočník tak zaznamenal svůj první gól od dovršení padesátin, které oslavil v únoru.

Od druhé třetiny hájil místo Bowa branku Rytířů Brízgala. Snížit mohl Schleiss, jenže neuspěl. Celkově však šancí v porovnání s úvodní dvacetiminutovkou ubylo.

Plzeňští pozorně bránili cenné vedení a Rytíři měli o to těžší cestu do zakončení. Krátce po polovině hrací doby byl však vyloučen Holešinský a domácí hráli přesilovku. V další dobré šanci neuspěl Kubík a minisouboj s ním vyhrál gólman Svoboda i ve 37. minutě.

Středočeši pak nepotrestali krosček Piskáčka, jehož pobyt na trestné lavici rozpůlila druhá přestávka, ale ani Pourův přestupek. Už necelou půlminutu po jeho návratu do hry však přišel gól naděje: Slováček sice na kruhu trefil hodně špatně kotouč při pokusu o ránu z první, ale pohotově si ho zpracoval Plekanec a předložil ho před prázdnou branku Kubíkovi - 2:3.

V 53. minutě dokázali Kladenští dokonce vyrovnat, když využili špatné rozehrávky Indiánů. Brodecki poslal kotouč střílenou přihrávkou do Svobodova brankoviště a Pytlík ho ze vzduchu pohotově doklepl do sítě.

Jenže záhy musel na trestnou lavici Cibulskis a jen osm sekund před vypršením jeho trestu se z kruhu na bližší tyčku parádně trefil Schleiss. V závěru mohl po Jágrově akci vyrovnat Kubík, jenže nedal. A domácím už to pak nevyšlo ani v následné hře bez gólmana.

34. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 3:4 (1:3, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Jágr (Plekanec, Kubík), 47. Kubík (Plekanec, Slováček), 53. Pytlík (Brodecki) - 2. Hrabík (Zámorský, Rekonen), 13. A. Dvořák (Adamec, Mertl), 20. Mertl (Holešinský), 56. Schleiss (Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Kika - Ondráček, Hnát. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:2. Diváci: 4052.

Kladno: Bow (21. Brízgala) - Dotchin, Kehar, Slováček, Sotnieks, Babka, Cibulskis - Jágr, Plekanec, Kubík - Melka, Zikmund, O. Bláha - Brodecki, Filip, Michnáč - Indrák, Pytlík, M. Procházka - M. Beran. Trenér: O. Vejvoda ml.

Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Kvasnička, Kaňák, Houdek, Piskáček, Malák - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Mertl, Pour - Rekonen, Bitten, M. Lang - Adamec, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

HC Sparta Praha - HC Motor České Budějovice 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Buchtele (Tomášek, R. Horák), 11. G. Thorell (Konečný, Moravčík), 26. Sobotka (Kempný, Jakub Kovář), 59. E. Thorell (R. Horák, Kempný), 60. Řepík (M. Forman) - 11. Čachotský (Gulaš), 20. Strnad (Hovorka, Vopelka), 47. Percy (M. Hanzl, Valský). Rozhodčí: T. Horák, Sýkora - Hynek, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 8628.

Sparta: Jakub Kovář - Kempný, T. Tomek, M. Jandus, Mikliš, Moravčík, Böhm - Řepík, Sobotka, M. Forman - Tomášek, R. Horák, E. Thorell - Safin, D. Vitouch, Buchtele - Dvořáček, G. Thorell, Konečný. Trenéři: Hořava a Wallson.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Lalancette (Perret, Jergl), 18. McCormack (Blain, Okuliar) - 29. Daňo (Nestrašil, M. Růžička), 43. M. Růžička (J. Jeřábek, D. Voženílek), 65. D. Voženílek (Čukste). Rozhodčí: Pražák, Pilný - Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 3340.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel - Lev, Cingeľ, Pilař - Okuliar, Kevin Klíma, R. Pavlík - Jergl, Lalancette, Perret - Kelly Klíma, Štohanzl, Z. Doležal. Trenér: T. Martinec.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Havránek, J. Jeřábek, Jaroměřský, Čukste, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Buček - Hrňa. Trenér: Moták.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Kachyňa - Gulaš, Pech, Čachotský - Valský, M. Hanzl, Dzierkals - V. Tomeček, Vopelka, Strnad - Chlubna, M. Toman, Karabáček. Trenér: Čermák.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 2:3 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. R. Půček (Dej), 15. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Raskob) - 24. D. Musil, 36. L. Sedlák (Hyka, T. Dvořák), 64. Hyka (Košťálek, L. Sedlák). Rozhodčí: Hribik, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 7809.

Vítkovice: Stezka - Grman, Mikuš, Raskob, Koch, J. Stehlík, Gewiese, Prčík - Mueller, Krieger, Berisha - Lakatoš, L. Krenželok, Roberts Bukarts - Bernovský, Chlán, Fridrich - Lednický, Dej, R. Půček. Trenér: Holaň.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála - Kousal, T. Zohorna, Říčka - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Vondráček, Poulíček, T. Zeman - Herčík, A. Musil, Štetka. Trenér: Král.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 49. Kundrátek (A. Zbořil, Holík), 50. K. Pospíšil (Strömberg), 59. K. Pospíšil (Kundrátek) - 45. P. Zdráhal (D. Zeman, Š. Stránský). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:4, navíc K. Pospíšil - Gut oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 5098.

Brno: Čiliak - Kundrátek, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gulaši, Hrbas, F. Němec - Horký, Holík, Flek - K. Pospíšil, A. Zbořil, Raška - Koblížek, Strömberg, Zaťovič - Kollár, Malý, Dufek. Trenér: P. Martinec.

Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Zile, Strejček, Freibergs, Jaks, Demel, Wesley - P. Zdráhal, M. Sukeľ, Š. Stránský - Abdul, Estephan, Kudrna - Hlava, Gut, P. Straka - Šalda, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. P. Jelínek (Rychlovský, J. Vlach), 7. Ordoš (Birner, J. Vlach), 28. Flynn (Ordoš, A. Najman), 38. Rychlovský (J. Vlach, P. Jelínek), 39. J. Vlach (Balinskis), 54. Ordoš (Flynn) - 4. J. Knotek (Bambula). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. Diváci: 3463.

Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Kolmann, J. Šedivý - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Flynn, A. Najman, Ordoš - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - A. Dlouhý, J. Šír, Jenčovský. Trenér: P. Augusta.

Olomouc: Lukáš (41. Konrád) - T. Černý, Ondrušek, F. Kočí, Řezníček, Švrček, Škůrek - Orsava, J. Knotek, Bambula - P. Musil, Strapáč, Klimek - Navrátil, Kunc, Plášek - A. Rutar, Kusko, Handl. Trenér: J. Tomajko.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. O. Beránek (A. Rulík, Stříteský), 26. Koblasa (Kohout, Dlapa), 38. Koffer (Stříteský, T. Rachůnek), 54. Hladonik (Kofroň, Juusola) - 27. Kantner (Bičevskis, Jánošík). Rozhodčí: Mrkva, Stano (SR) - Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2209.

Karlovy Vary: Habal - Pulpán, Huttula, Stříteský, A. Rulík, Havlín, Dlapa, M. Rohan - Kohout, Černoch, Koblasa - Koffer, Gríger, T. Rachůnek - Kofroň, Hladonik, Juusola - O. Beránek, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Jánošík, Bernad, Pýcha, Křepelka, Lintuniemi, Štich - Šťastný, Lantoši, Söderlund - P. Kousal, O. Najman, Šmerha - J. Stránský, Fořt, Eberle - Kantner, Bičevskis, M. Beránek. Trenér: Čihák.

1. Pardubice 32 16 8 4 4 93:62 68
2. Vítkovice 33 17 4 7 5 109:83 66
3. Třinec 33 16 3 5 9 99:68 59
4. Plzeň 34 14 3 7 10 90:86 55
5. Sparta Praha 32 15 4 1 12 83:74 54
6. Olomouc 34 15 4 1 14 85:77 54
7. Liberec 33 10 6 8 9 98:86 50