Východočeské derby znovu pro hosty. Růžička zařídil výhru Hradce v Pardubicích

19. 11. 2020 20:43
Hokejisté Hradce Králové zdolali v předehrávce 19. kole extraligy Pardubice 5:2 a stejně jako všechna čtyři východočeská derby v minulé sezoně opět vyhrál hostující tým.
Radost hokejistů Hradce Králové
Radost hokejistů Hradce Králové | Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK

Čtvrtý Mountfield si spravil chuť po úterní domácí porážce s Karlovými Vary 0:4. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl útočník Vladimír Růžička. Předposlední Dynamo nenavázalo na výhru nad Kometou Brno 2:1 a prohrálo sedmý z posledních osmi duelů.

Domácí se v úvodu ubránili při po vyloučeních Machače a Hollanda a v závěru druhého oslabení se dokonce mohli dostat do vedení. Šanci měl Claireaux v době, kdy byl Lukeš mimo brankoviště, ale hradeckého gólmana zastoupil Hronek.

V polovině první třetiny se radovali hosté. Kantor ještě vyrazil Orsavovou ránu, ale Sklenář se prosadil z dorážky a dočkal se první branky v sezoně, před kterou přišel do Pardubic z Chomutova.

Ve 12. minutě mohl při Chalupově trestu vyrovnat střelou z pravého kruhu Ďaloga, ale Lukešovi pomohla horní tyč. Náskok hostů mohli zvýšit ještě v první třetině z dorážek Chalupa a Pilař, ale pardubický gólman odolal.

Pardubice na začátku druhé části ustály další oslabení po Claireauxově faulu a ve 24. minutě smazaly ztrátu. Blümelovi v úniku sice Filip Pavlík zabránil v zakončení, ale vysekl mu puk tak, že projel kolem Lukešova pravého betonu do branky.

Mountfield následně ubránil dvě oslabení v rychlém sledu po nedovolených zákrocích Janka a Cingela a v polovině druhého dějství si vzal vedení zpět. Zámorský bombou od pravého mantinelu trefil přesně bližší horní roh, Kantor neměl šanci zareagovat. Hradecký bek si stejně jako Sklenář i Blümel připsal první gól v sezoně. Hosté se v druhé části ubránili i při pobytu kapitána Smoleňáka na trestné lavici.

Ve 44. minutě Hradec při vyloučení Kusého udeřil, z levého kruhu se trefil Filip Pavlík. Za 114 sekund vedl už o tři branky. Mikuš chybnou rozehrávkou nabídl puk Růžičkovi, který vyzrál na Kantora blafákem do bekhendu.

Při Lvově vyloučení se prosadilo v přesilovce i Dynamo a ve svém třetím duelu v české extralize skóroval Kanaďan Camara, který z pravého kruhu prostřelil Lukeše. Dostat se na rozdíl jediné branky nedovolil při dalším náporu Dynamu hradecký gólman a v 55. minutě naopak pojistil výsledek expardubický Perret z přečíslení dvou na jednoho s Orsavou. Hradec si připsal pátou výhru ze sedmi duelů venku v sezoně.

Předehrávka 19. kola hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Blümel, 49. Camara (Nakládal) - 10. J. Sklenář (Orsava, V. Růžička ml.), 30. Zámorský, 44. F. Pavlík (V. Růžička ml., Hronek), 46. V. Růžička ml., 55. Perret (Orsava). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Rožánek, Gebauer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

Pardubice: Kantor - J. Zdráhal, J. Mikuš, Nakládal, Ďaloga, Holland, J. Kolář - Svačina, Poulíček, Mandát - Tybor, Claireaux, Camara - Paulovič, Anděl, Blümel - Kusý, O. Rohlík, M. Machač. Trenér: Razým.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Zámorský, Nedomlel, Hronek, Jank, F. Pavlík, Šalda, Čáp - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Orsava, V. Růžička ml., J. Sklenář - Kelly Klíma, Lev, Perret - Jergl, Koukal, Pilař. Trenér: V. Růžička st.

1. Plzeň 11 7 3 1 0 45:23 28
2. Sparta Praha 12 7 1 1 3 42:28 24
3. Třinec 8 7 1 0 0 41:18 23
4. Hradec Králové 11 7 1 0 3 36:23 23
5. Liberec 10 5 1 1 3 28:22 18
6. Karlovy Vary 9 6 0 0 3 26:26 18
7. Mladá Boleslav 8 3 1 2 3 24:23 13