Rudý hadr Smoleňák, Eratův návrat a oči na Bartošáka. Play off slibuje skvělé příběhy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 3. 2019 6:10
Hlavní část play off odstartuje dnes zápasy Hradce proti Brnu a Plzně s Olomoucí. Ve středu se rozehrají derby mezi Třincem a Vítkovicemi a souboj Liberce s Mladou Boleslaví. Mountfield zná recept na úřadujícího mistra a na úvod play off Kometu pořádně prověří. Na východě bude veškerá pozornost upřena na Patrika Bartošáka, který se postaví svému příštímu zaměstnavateli.
Foto: Lukáš Caha

Zvláštní odpustek pro Erata

Pokud bude brněnské fanoušky dráždit Smoleňák, ti hradečtí určitě kroutí hlavou nad rozhodnutím výkonného výboru hokejového svazu, který zkrátil trest brněnskému Martinu Eratovi po likvidačním faulu na Tomáše Havránka z Karlových Varů.

Lídr Komety dostal od disciplinární komise původně trest na šest zápasů a o první utkání play off měl přijít. Nic na tom nezměnilo ani hráčovo odvolání. Ve věci nakonec přesto rozhodlo hlasování výkonného výboru Českého hokeje. Erat byl omilostněn bez udání důvodu, proti Hradci naskočí od začátku a emoce by měly i kvůli zvláštnímu odpuštění plát.

Tím spíš, že Eratova role se v play off stupňuje nejen z hlediska hokejových schopností, ale také v diskuzích s rozhodčími, v provokacích soupeře. Na straně Mountfieldu je k popichování jistě připraven útočník Daniel Rákos. Série čtvrtého proti pátému začne dnes v 17 hodin (ČT Sport) v Hradci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy