Farda: Pardubice jsou v dezolátním stavu. Břízův úlet? Za nás byli sudí i podplacení

Richard Farda
15. 1. 2019 15:04
Richard Farda pro Aktuálně.cz pravidelně komentuje extraligové dění. Tentokrát rozebírá herní styl Sparty či hlubokou krizi Pardubic a vzpomíná na vlastní trable s rozhodčími.
Obránce Ilja Děrvuk v dresu Pardubic.
Obránce Ilja Děrvuk v dresu Pardubic. | Foto: ČTK

Komentář - Sparta hraje nejhorší hokej ze všech ligových týmů. Dívat se na ni, to je utrpení. Říkají to i všichni moji kamarádi, kteří na její zápasy chodí. Je to prostě starý kanadský hokej. Žádná pěkná akce, žádná přihrávka. Jenom nahodit a hurá za pukem. Hráči se z toho ani neumí prosadit.

V případném play off by tenhle styl mohl být prospěšný, ale důležité je, aby dávali góly. Což teď nedávají. A šance si nevypracují. Vstřelené góly jsou často náhodné.

Divil jsem se, že k tak dobrému brankáři, jako je Matěj Machovský, přivedli do Sparty Jakuba Sedláčka. Při premiéře ale chytal dobře. Možná jim silný druhý gólman pomůže, ale spíš by potřebovali vyztužit obranu, beci dělají strašně moc chyb. Do útoku přišel mladý kluk Kevin Klíma. Sice hned dal gól, ale jinak to nevytrhne.

Kometa vždycky měla čtyři kompletní pětky, ale teď má jenom jednu, která dává góly. Skoro bych řekl, že ostatní jsou do počtu. Je překvapivé, že najednou to nejde. Zatím se mi moc nelíbí ani Tomáš Plekanec. Suverénní je akorát lajna s Petrem Holíkem a Peterem Muellerem.

Libor Zábranský určitě dělá všechno, co může, ale jakmile narazí na klub, který brání a má rychlé protiútoky, tak obrana Brna je taky mizivá a děravá. Je možné, že to vychází z uspokojení po dvou titulech. Asi si myslí, že v play off forma automaticky přijde jako dřív.

Také jim tolik nechytají gólmani, takže čekám, jestli přestoupí Marek Čiliak ze Slovanu. Ten play off stejně neudělá, takže některých hráčů se bude chtít smluvně zbavit.

To Libor Kašík už je z Komety zpátky ve Zlíně. Tak už to někdy bývá. Určitě je to dobrý brankář, akorát potřebuje sebedůvěru. V Kometě vyloženě vyhořel, pouštěl strašně laciné góly.

Ukazuje se, že trenéři za krizi Pardubic asi nemohli (Ladislav Lubina zkraje prosince vystřídal Břetislava Kopřivu, který dočasně nahradil vyhozeného Miloše Holaně, pozn. red.).

Mančaft je v dezolátním stavu, má hrozně moc trestných minut. Působí jako banda, která snad ani nechce hrát hokej. Jak může v oslabení dávat góly a vyhrávat? Takhle vlastně dopadla naše dvacítka na nedávném mistrovství světa. Chtěli hrát tvrdě, bojovat, ale pořád seděli na trestné lavici.

Myslím, že Pardubice nemají až tak špatný kádr, aby byly takhle dole, ale už by se měly zkoncentrovat, protože baráž nebude žádná sranda. Půjde o nervy. A mančafty z první ligy mají ctižádost.

Poslední dobou ulítli vůči rozhodčím Petr Bříza nebo Jarda Špaček. Mně se to stalo mockrát. Za nás byli sudí ještě horší, takže jsme na ně řvali. Ale nebyli jsme oproti dnešku tak trestaní. O někom jsme i věděli, že je podplacený. Bral od každého, takže si to mančafty mezi sebou řekly. Například dostal dvě obálky, ale jen jednu vrátil.

Myslím, že dnešní rozhodčí jsou profíci, kteří pískají čistě, nejsou ovlivnění a nikomu úmyslně nepomáhají. Ale nesouhlasím s tím, že se po zápase nesmí kritizovat.

Radku Dudovi zase funkcionáři nedávno v podstatě zatrhli komentáře v novinách. Každý ví, co je to za rebela. Na ledě magor, v civilu dobrý kluk. Myslím, že když je tady demokracie, tak každý by měl mít možnost říkat svůj názor. I kritizovat chyby druhých. Kdybych já byl členem Asociace profesionálních klubů, tak bych určitě nic nezakazoval.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy