Nová pravidla v akci: Na úpravu se mělo dbát dříve, tvrdí Antoš. Je to absurdní, míní Skuhravý

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
21. 8. 2018 7:05
Se startem nadcházející sezony vstupují v platnost pozměněná hokejová pravidla s mnoha většími či menšími úpravami. Zdá se, že hráčům činí největší problém udržet při hře zakrytou výstroj pod dresem, brankáři si zvykají na nové rozměry brankoviště a větší tlak při rozehrávce. Co o novinkách soudí Dominik Hašek, expert Milan Antoš, útočník Václav Skuhravý a gólman Jaroslav Janus? Podívejte se na přehled jejich názorů.
Milan Antoš
Milan Antoš | Foto: Pavel Paseka

Antoš o změnách v pravidlech

Mezinárodní hokejová federace IIHF představila spoustu změn v pravidlech pro léta 2018 a 2022 a česká mužstva si na úpravy zvykají již v přípravných duelech. Zavedl se nový trest za pozdní dohrání, zmenšilo se brankoviště, rozhodčí dbají na to, aby měli hráči dresy přetažené kompletně přes celou výstroj, a tak dále.

Hokejový expert Milan Antoš vidí v pravidlech mezírky. "Je tam strašně moc věcí, které nejsou novými pravidly dané striktně a jasně. U situací typu dohrání po odehrání kotouče je velká šedá zóna a rozhodčí si může vybrat, jak to posoudí. Podle mě je to špatně," říká bývalý útočník pražské Slavie.

Zároveň si myslí, že se hráči změnám brzy přizpůsobí. "Pravidla se mění jednou za čas a hokejisté si na ně zvyknou," doplňuje Antoš.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Tongu, kde vybuchla podmořská sopka, dorazila první pomoc ze zahraničí

Na tichomořské souostroví Tonga ve čtvrtek dorazila první dvě letadla s materiální pomocí, pět dní poté, co na ostrovech způsobila obrovské škody erupce podmořské sopky a následná vlna tsunami. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní se také podařilo obnovit telefonní spojení mezi Tongou a zbytkem světa.

Záchranné týmy v uplynulých dnech usilovně odklízely vrstvu vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště na největším ostrově Tongatapu, aby skrze něj mohla začít proudit humanitární pomoc pro 105 tisíc obyvatel Tongy. Po uvolnění dráhy tam přistálo letadlo C-130 Hercules vyslané Novým Zélandem. Přiletěl také vojenský letoun z Austrálie, informovala tamní vysílací společnost ABC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy