Nová pravidla v akci: Na úpravu se mělo dbát dříve, tvrdí Antoš. Je to absurdní, míní Skuhravý

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
21. 8. 2018 7:05
Se startem nadcházející sezony vstupují v platnost pozměněná hokejová pravidla s mnoha většími či menšími úpravami. Zdá se, že hráčům činí největší problém udržet při hře zakrytou výstroj pod dresem, brankáři si zvykají na nové rozměry brankoviště a větší tlak při rozehrávce. Co o novinkách soudí Dominik Hašek, expert Milan Antoš, útočník Václav Skuhravý a gólman Jaroslav Janus? Podívejte se na přehled jejich názorů.
Milan Antoš
Milan Antoš | Foto: Pavel Paseka

Antoš o změnách v pravidlech

Mezinárodní hokejová federace IIHF představila spoustu změn v pravidlech pro léta 2018 a 2022 a česká mužstva si na úpravy zvykají již v přípravných duelech. Zavedl se nový trest za pozdní dohrání, zmenšilo se brankoviště, rozhodčí dbají na to, aby měli hráči dresy přetažené kompletně přes celou výstroj, a tak dále.

Hokejový expert Milan Antoš vidí v pravidlech mezírky. "Je tam strašně moc věcí, které nejsou novými pravidly dané striktně a jasně. U situací typu dohrání po odehrání kotouče je velká šedá zóna a rozhodčí si může vybrat, jak to posoudí. Podle mě je to špatně," říká bývalý útočník pražské Slavie.

Zároveň si myslí, že se hráči změnám brzy přizpůsobí. "Pravidla se mění jednou za čas a hokejisté si na ně zvyknou," doplňuje Antoš.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Na počest zesnulého předsedy Senátu Kubery bude pondělí 3. února v Česku dnem státního smutku. Usnesení vlády ukládá vyvěšení vlajek na půl žerdi.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy