Přibylův velký comeback. Po více než čtyřech letech by měl nastoupit k zápasu

ČTK ČTK
17. 11. 2021 13:26
Hokejový útočník Daniel Přibyl se po více než čtyřech letech pokusí vrátit k aktivní kariéře. Osmadvacetiletý hráč s reprezentačními zkušenostmi by po dlouhé přestávce měl nastoupit k dnešnímu zápasu Sokolova v první lize, kam jej uvolnila formou takzvaných střídavých startů pražská Sparta.
Radost hokejistů Sparty: vlevo Jaroslav Hlinka, vpravo Daniel Přibyl.
Radost hokejistů Sparty: vlevo Jaroslav Hlinka, vpravo Daniel Přibyl. | Foto: ČTK

Přibyl odešel v roce 2016 po životní sezoně ve Spartě do Calgary, v NHL se ale i vinou zranění neprosadil. Na farmě v nižší AHL odehrál jen 33 zápasů a po dvou letech se vrátil zpět do Evropy. Dohodl se na spolupráci s Pražany, ale opakované problémy s kolenem a operace jej k zápasu doposud nepustily.

Představitelé Sokolova nyní na svém oficiálním webu oznámili, že ostravský rodák nastoupí k zápasu 21. kola první ligy proti Frýdku-Místku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

V Praze se zřítila část domu, v sutinách nikdo nebyl

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě zasahovali hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy vycvičenými na vyhledávání osob. Na Twitteru to uvedli pražští hasiči. Stav domu prověřil statik, přijel také vyprošťovací kontejner.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Ulici policisté uzavřeli. "Před 23:00 jednotky hasičů opustily místo a vrátily se zpět na své základny. Z důvodu špatné stability objektu zůstala ulice i po odjezdu hasičů stále uzavřena," sdělil pozdě večer Daniel Fík z pražského hasičského sboru.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Útok střelce v Buffalu byl rasistickým řáděním, řekl Biden. Odsoudil myšlenku nadřazenosti bílých

Za rasistické řádění a případ vnitřního terorismu označil americký prezident Joe Biden sobotní útok střelce v supermarketu v Buffalu, když v úterý místo činu navštívil. Odsoudil přitom myšlenku nadřazenosti lidí bílé pleti, která patrně střelce motivovala.

Útok připravil o život deset lidí, z celkových třinácti osob zasažených výstřely bylo 11 tmavé pleti. Policie za pachatele označila 18letého Paytona Gendrona, který podle nových zjištění deníku The Washington Post svůj čin chystal několik měsíců. Svědčí o tom údajně textové zprávy a zveřejněné příspěvky na internetu připisované zadrženému mladíkovi.

"To, co se tady stalo, je jasné a přímočaré: terorismus. Terorismus. Vnitřní terorismus," prohlásil Biden při setkání s rodinami obětí, lokálními činiteli a pracovníky krizových složek.

Podle prezidenta střelec zaútočil "ve službách nenávisti", která definuje některé lidi jako "ve své podstatě méněcenné". "Teď je ta chvíle, aby příslušníci všech ras, ze všech možných prostředí, vystoupili jako většina a aby jako Američané odsoudili myšlenku bělošské nadřazenosti," pokračoval podle agentury AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy