Drama v play off pokračuje. Plzeň, Kometa i Vítkovice si vynutily pátý zápas

Aktualizováno 15. 3. 2022 21:41
Všechny tři úterní zápasy play off hokejové extraligy rozhodly o tom, že série pokračují rozhodujícími pátými zápasy.
Radost hokejistů Komety v zápase extraligy.
Radost hokejistů Komety v zápase extraligy. | Foto: Daniel Klement / HC Olomouc

Hráči Plzně zvítězili na ledě Mladé Boleslavi 1:0. Stačil jim k tomu jediný gól, který vstřelil už v čase 3:45 útočník Jan Dufek. Čisté konto vychytal brankář Miroslav Svoboda.

Brněnské Kometě se povedl při triumfu nad Libercem 3:2 povedl velký obrat. Ještě v 53. minutě prohrávala 0:2, dvěma góly za 47 vteřin vyrovnala a v čase 56:32 vstřelil vítězný gól Petr Holík.

Vítkovičtí na Hané prohrávali 0:2, potom otočili stav na 3:2. Na vyrovnání olomouckého Davida Krejčího z 53. minuty odpověděl za 63 sekund švédský útočník Tobias Lindberg.

Předkolo Česká pojišťovna play off hokejové Tipsport extraligy - 4. zápasy:

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 4. Dufek (Bulíř, Blomstrand). Rozhodčí: Kika, Stano (SR) - Gerát, Ganger. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2722. Stav série: 2:2.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 53. Krištof (Bartejs), 53. Ďaloga (Bartejs, A. Zbořil), 57. P. Holík (Zaťovič, Ďaloga) - 1. J. Vlach (Klapka), 49. J. Šír (A. Najman). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Lederer, Rampír. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 7014. Stav série: 2:2

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. V. Burian (Kunc, Škůrek), 31. Kunc (V. Burian, T. Černý), 53. Krejčí (T. Černý) - 32. Bernovský (Flick), 48. M. Kalus (L. Krenželok, Bitten), 49. Lakatoš (Solovjov, J. Hruška), 54. Lindberg. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Brejcha, Malý. Vyloučení: 5:5, navíc Ondrušek 5 min. - Lindberg 10 min., M. Kalus 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 4879. Stav série: 2:2.