Pardubice nasázely Varům rekordních jedenáct gólů, Vítkovice zdolaly Kometu i podruhé

11. 3. 2021 20:40
Čtyři týmy mají hned po druhých zápasech předkola play off hokejové extraligy mečbol. Olomouc znovu zvítězila v Plzni, Vítkovice i podruhé zdolaly Brno, Hradec Králové si opět poradil s Litvínovem a Pardubice nasázely Karlovým Varům dokonce jedenáct gólů.
Radost pardubických hokejistů
Radost pardubických hokejistů | Foto: ČTK

Hokejisté Pardubic rozstříleli Karlovy Vary rekordně 11:3. Dynamo se tak stalo prvním mužstvem historie českého play off, jemuž se podařilo za jediný zápas nastřílet jedenáct branek.

Shodně pěti body za dva góly a tři asistence se zaskvěli útočníci Anthony Camara a Tomáš Zohorna, čtyři nahrávky nasbíral obránce Marek Ďaloga. Dvakrát se mezi střelce prosadil z domácích ještě útočník Matěj Blümel a v karlovarském dresu Jakub Flek.

Hokejisté Pardubic nakročili velmi rázně za druhým vítězstvím v sérii již v první třetině. V šesté minutě zachránila Energii úspěšná trenérská výzva z důvodu Poulíčkova postavení v brankovišti, poté ale Dynamo spustilo svou kanonádu: o minutu později se v přesilovce prosadil Camara, v následné početní výhodě zavěsil pod horní tyčku Zohorna.

Karlovy Vary se sice také prosadily ve své první přesilové hře zásluhou Vondráčka, v následné hře čtyři na čtyři však vrátil Dynamu dvoubrankový náskok Mikuš. Po třetí pardubické trefě Energie vystřídala brankáře, Novotného sice nahradil Habal, ale bez inkasované branky vydržel pouze tři a půl minuty. Poprvé v extralize se nejprve trefil Vála, výjimečnou první třetinu domácích završil Paulovič - 5:1.

Východočeši pokračovali v gólovém galapředstavení i po přestávce. Už 34 sekund po startu druhé třetiny vstřelil svůj druhý gól v utkání Zohorna, neutekla ani minuta a Pardubice se zásluhou Romana radovaly posedmé. Za dalších 45 sekund se prosadil Kosticyn. Drtivý nástup i do druhé třetiny dokonal Camara, v čase 22:57 Dynamo vedlo již 9:1. Domácí tak stihli čtyři góly v rozmezí dvou minut a 23 sekund.

Západočeši sice zásluhou Fleka snížili, jenže desátý gól červenobílých vsítil o chvilku později Blümel. Nárůst skóre nepolevoval ani v poslední minutě druhé části hry, kdy se podruhé v utkání prosadil Flek.

Brankostroj se zastavil až v závěrečném dějství. V jeho úvodu útočil Flek na hattrick, hbitým rozklekem jej ale vychytal Klouček. Ve 49. minutě Nakládalovo nahození neúspěšně tečoval Kousal a po nastřelené tyčce Poulíčkem uzavřel kanonádu Blümel.

Olomouci opět vyšel úvod

Olomouc zvítězila i ve druhém zápase na ledě Plzně a po výsledku 3:2 vede v sérii na tři vítězné duely již 2:0. Hanákům opět vyšel vstup do utkání a v 10. minutě drželi dvoubrankový náskok, Indiáni už po zbytek hrací doby pouze dotahovali. Vítěznou trefu Kohoutů zaznamenal ve 26. minutě útočník Lukáš Nahodil, který si navíc připsal i jednu asistenci.

Také Hradec Králové vede na Litvínovem 2:0, tentokrát zvítězil 3:1. Domácí rozhodli ve druhé třetině, ve které si vypracovali dvoubrankový náskok. Východočeši porazili Vervu posedmé za sebou. Hosté se museli obejít bez potrestaného kapitána Hübla.

Také druhý zápas předkola dopadl vítězně pro hokejisty Vítkovic, kteří na domácím ledě porazili Brno 2:1. Výhru zařídil ve druhé části Vladimír Svačina, Kometa už v přesilovce jen snížila ve třetím dějství a na domácím ledě bude v sobotu odvracet vyřazení. "Náš plán je teď jasný. Odehrát další tři zápasy tak jako dneska třetí třetinu, rvát se o každý puk," řekl po utkání brněnský asistent Jiří Horáček.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 11:3 (5:1, 5:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Camara (R. Kousal), 9. T. Zohorna (R. Kousal, A. Kosticyn), 15. J. Mikuš (Camara, T. Zohorna), 19. Vála (T. Zohorna, Camara), 19. Paulovič (Ďaloga), 21. T. Zohorna (Camara, Ďaloga), 22. O. Roman (O. Rohlík), 23. A. Kosticyn (M. Kratochvil, Ďaloga), 23. Camara (Ďaloga), 37. Blümel, 56. Blümel (Paulovič, Nakládal) - 12. Vondráček (O. Beránek, Skuhravý), 36. Flek (T. Rachůnek), 40. Flek (T. Rachůnek, Hladonik). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Bez diváků. Stav série: 2:0.

Pardubice: Klouček - Nakládal, Vála, Ďaloga, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář, Bučko - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, T. Zohorna, R. Kousal - O. Rohlík, O. Roman, L. Horký - A. Kosticyn, M. Kratochvil, Pochobradský. Trenér: R. Král.

Karlovy Vary: F. Novotný (15. Habal) - Šenkeřík, Krajčík, Weinhold, Kowalczyk, Pulpán, L. Zábranský ml., Klejna - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, Osmík - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Mallet (M. Kalus), 32. Svačina (J. Mikyska, Koch) - 44. F. Král (Klepiš, P. Holík). Rozhodčí: Hodek, Horák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 11:7, navíc Lakatoš (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků. Stav série: 2:0.

Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Pyrochta, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Schleiss, J. Mikyska, Svačina - M. Kalus, Flick, Mallet - Dej, Werbik, Fridrich. Trenér: Holaň.

Brno: Vejmelka - Zámorský, F. Král, Holland, Bartejs, Kučeřík, Gulaši - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Klepiš, Rákos, Vincour - Schneider, Střondala, Plášek - T. Šoustal, Kusko, D. Bondra - Valský. Trenér: L. Zábranský st.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Šalda (V. Růžička ml., F. Pavlík), 25. Orsava (Lev), 39. Koukal (Nedomlel, Smoleňák) - 20. Pospíšil (P. Svoboda). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Bez diváků. Stav série: 2:0.

Hradec Králové: Mazanec - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Graňák, Jank - Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma - Orsava, V. Růžička ml., J. Sklenář - Zachar, Lev, Perret - Smoleňák, Koukal, Pilař - od 21. navíc Veselý. Trenér: V. Růžička st.

Litvínov: Godla - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, D. Zeman, Kudla - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, Žejdl, F. Lukeš - P. Svoboda, Gerhát, M. Látal - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Dočekal (Kracík, Kantner), 45. Kodýtek (P. Musil) - 2. Olesz (Ostřížek, Švrček), 10. V. Tomeček (Nahodil, Dujsík), 26. Nahodil. Rozhodčí: Pražák, Vrba - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Bez diváků. Stav série: 0:2.

Plzeň: Frodl - Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička, L. Kaňák, V. Lang, Vráblík - Gulaš, Mertl, Malát - Pour, P. Musil, F. Suchý - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kantner, Kracík, Dočekal. Trenér: Čihák.

Olomouc: Konrád - Dujsík, Valenta, Rašner, Švrček, A. Rutar, Vyrůbalík - V. Tomeček, Nahodil, J. Káňa II - Olesz, Kolouch, Ostřížek - Navrátil, J. Knotek, Klimek - Bambula, Strapáč, Kucsera - Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.