Poslední Plzeň šokovala v Třinci. Na dno klesly Pardubice, které padly na Spartě

Aktualizováno 23. 10. 2016 19:58
V neděli je na programu všech sedm zápasů hokejové extraligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Hokejisté Plzně se postarali o největší překvapení 15. kola extraligy, když jako poslední tým tabulky zvítězili na ledě vedoucího Třince 4:3. O první prohře Ocelářů v normálním čase v sezoně rozhodl v 51. minutě Lukáš Pulpán, po jehož gólu už favorit pouze snížil.

Plzeň naplno zabodovala po sérii deseti zápasů a pod Javorovým zvítězila po čtyřech letech. Provizorní trenérský kvartet vedený Martinem Strakou se tak na třetí pokus dočkal prvního bodového zisku.

Nevedlo se ani druhému lídrovi soutěže, Kometa Brno prohrála v Hradci Králové vysoko 1:5. V dalších duelech nedělního programu extraligy porazila pražská Sparta 4:1 Pardubice, hosté se tak po úspěchu Plzně propadly na poslední místo soutěže. Mistrovský Liberec porazil 2:0 Karlovy Vary, Zlín si po výsledku 4:1 poradil s Litvínovem, Olomouc vytěžila všechny body díky těsné výhře 2:1 nad Mladou Boleslaví a Chomutov porazil 4:0 Vítkovice.

Třinec dostal gól po 148 minutách

Plzeň v těžké krizi, Třinec ve vítězné euforii - kdo však čekal další hladkou výhru Ocelářů, přepočítal se. Domácí do utkání vstoupili vlažně a Hrubec je v páté minutě musel podržet po Kubalíkově ráně. Favorit se v první části vzmohl na jedinou pořádnou příležitost, Noskovi ji ale zlikvidoval Hylák.

Na zápas mezi prvním a posledním celkem tabulky to nevypadalo ani v nejmenším. Západočeši byli stále smělejší. Indrákovu velkou příležitost ve 14. minutě Hrubec ještě se štěstím odvrátil, ale v 17. minutě už puk za brankovou čáru zblízka procedil a korunoval střeleckou převahu Indiánů v prvním dějství. Třinec po dvou utkáních s čistým kontem dostal gól po 148 minutách.

Plzeň dostala ještě větší chuť do hokeje a v úvodní desetiminutovce druhé části byla lepší. Situaci Západočechů vylepšil v 26. minutě druhým gólem Kracík, který těsně před Hrubcem tečoval střelu od modré čáry. Hrnka se pak v 32. minutě protáhl po pravém křídle a Doudera mu umožnil, aby svou první ránu dorazil do sítě.

Domácí pak možná probudila vítězná bitka Janka s Vondráčkem. Ke konci třetiny se v přesilovce dostali do tlaku a 19 sekund před koncem Marosz zády k bráně z brankoviště po ledě prostřelil Hyláka mezi betony.

Gól do šatny v domácích ještě vzbudil umírající elán. V závěrečné třetině dostali Západočechy pod tlak, ale když to vypadalo, že jsou hosté z nejhoršího venku, pohotově doklepl puk do odkryté části branky Adamský a bylo to už jen o gól.

Prohrami deptaná Plzeň se ale nezhroutila. Kouč Straka si vyžádal oddechový čas a 30 sekund po něm nenápadným pokusem z levého kruhu skóroval Pulpán. Třinec však dále dotahoval. Polanský si zblízka pohrál s Hylákem, snížil na 3:4 a v 59. minutě mohl srovnat Irgl, ale Hyláka neprostřelil. Dlouhá power play domácích se už minula účinkem.

15. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Čajkovský (J. Hlinka, Ihnacak), 35. Kalina (Gernát, J. Hlinka), 36. Kumstát (Čajkovský, Forman), 57. Pech - 34. D. Tomášek (Rolinek, Redenbach). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7983.

Sparta Praha: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Kalina, Gernát, Eminger, Barinka, Piskáček - Uher, P. Vrána, Ružička - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Černoch. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Pardubice: Maxwell - Ščotka, Čáslava, F. Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - Mallet, Nahodil, Rolinek - Bárta, D. Tomášek, H. Zohorna - Panna, T. Kaut, M. Kaut, od 21. navíc M. Rohlík. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. Marosz (Špirko), 51. Adamský (Hrabal, Polanský), 55. Polanský (Irgl, Adamský) - 17. Indrák (Kodýtek), 26. Kracík (D. Sklenička, Pulpán), 32. Hrnka (T. Svoboda), 51. Pulpán (Vondráček). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Kotlík, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4751.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Jank, Galvas, L. Doudera - M. Růžička, Špirko, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - M. Kovařčík, Marosz, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Plzeň: Hylák - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček, Slovák - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Hanzlík.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. L. Krenželok (P. Jelínek, Radivojevič), 48. Lakatoš (Bližňák, Svačina). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5169.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Jánošík, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Bližňák, Bartovič - J. Stránský, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rachůnek - Mikulík, Tuominen, Mullane - Gorčík, Stloukal, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Kubiš (Blaťák, Bořuta), 18. Říčka (Bukarts), 43. Bukarts, 59. P. Holík - 46. V. Hübl (T. Pavelka). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 4167.

Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Štumpf, Podešva, Maruna - Chytil, Popelka, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, F. Pavlík - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, Gerhát - Jurčík, K. Reichel, Trávníček - Šimeček, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 17. Eberle (Staněk, Ostřížek), 33. J. Knotek (Rác) - 32. Hyka (Stříteský). Rozhodčí: Pešina, Horák - Barvíř, Blümmel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváků: 4211.

Olomouc: Konrád - Matai, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - J. Mikúš, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Burian - Fořt, Herman, Skladaný - Jergl, Rác, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Mladá Boleslav: Lukáš - Kučný, Trončinský, Stříteský, Voráček, Jan Hanzlík, Kurka, Pastor - M. Látal, Vampola, Lenc - Hyka, Klepiš, Jonák - L. Pabiška, Žejdl, Pospíšil - Jiránek, Musil. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Dragoun (Šimánek), 29. Bulík (Vydarený), 47. Jarůšek (Dietz, Šimánek), 52. Potulny (Jarůšek, Bulík), 55. Pláněk (Potulny, Vydarený) - 20. J. Hruška. Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Štajnoch - J. Káňa II oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6087.

Hradec Králové: Rybár - Štajnoch, Gregorc, Newton, Pavlas, Pláněk, Vydarený, Dietz, Čáp - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Köhler, Bednář, T. Knotek - R. Pavlík, Potulny, Bulík - J. Veselý, Nedvídek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Vincour, L. Čermák, Zaťovič - Haščák, V. Němec, J. Hruška - Dostálek, Dočekal, J. Káňa II - T. Havránek. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Poletín (Huml, Vondrka), 14. Kämpf (V. Růžička ml.), 39. Huml (Skinner, Rutta), 50. Skokan (Valach, Vondrka). Rozhodčí: Polák, Souček - Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 3851.

Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Hřebejk, Račuk, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Vítkovice: Dolejš - Urbanec, Výtisk, Hrbas, Klok, Sedlák, D. Krenželok, L. Kovář - P. Zdráhal, Y. Stastny, Szturc - D. Květoň, O. Roman, Kafka - Vandas, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.

před 45 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h.