Sežerte puk, velel oslavenec Varaďa. Teď to bude mít drahé, směje se Růžička

ČTK ČTK
26. 4. 2021 21:27
Hokejisté Třince se potřetí v klubové historii stali extraligovými mistry a ve všech případech se na tom výrazně podílel útočník Martin Růžička. Mistr světa z roku 2010 nasbíral v letošním play off patnáct bodů za osm branek a sedm asistencí a byl nejproduktivnějším hráčem týmu.
Martin Růžička slaví titul po porážce Liberce v pátém finále.
Martin Růžička slaví titul po porážce Liberce v pátém finále. | Foto: ČTK

"Pocity jsou krásné, nepopsatelné. Možná je ještě lepší, když to takhle obhájíme, i když minulý rok play off nebylo. Podařilo se nám titul obhájit. Je to intenzivnější, protože obhájit je těžší, a jsem rád i za kluky, že se nám to povedlo," radoval se Růžička v on-line rozhovoru s novináři.

Pětatřicetiletý útočník sám získal už čtvrtý titul, protože v roce 2006 byl součástí zlatého týmu Sparty. Rozhodující momenty letošního play off Růžička hledal těžko. "Je spousta momentů, kdy si člověk musí hrábnout na dno. Nejnáročnější byl asi sedmý zápas v semifinále proti Mladé Boleslavi, kdy se mohlo stát cokoliv. Jsme rádi, že jsme to zvládli," vrátil se k předešlé sérii, kdy Třinec postoupil až po maximálním počtu utkání.

"Ve finále nám pomohly první dva vítězné zápasy a urvaný (čtvrtý zápas) v Liberci. Dnes už jsem věřil, že to urveme," řekl Růžička.

Jedním z klíčových faktorů úspěchu Ocelářů byly produktivní přesilové hry. I páté finále rozhodli Slezané v početních výhodách, prosadili se v nich dvakrát.

"Ve velkých zápasech to rozhoduje. Většinou pět na pět se těžko prosazuje. Samozřejmě, že jsme rádi, že jsme si pomohli, protože dnes to byly dva rozhodující góly. Samozřejmě sledujeme video a bavíme se o tom, což je důležité," uvedl Růžička.

Odchovanec Berouna ocenil i přínos brankáře Ondřeje Kacetla, který vytvořil šesti čistými konty nový extraligový rekord v play off. "Ondra byl neskutečný. Chytnul skvělou formu a držel nás celé play off. Když jsme potřebovali, tak to zavřel, a jsem rád i za něj. Je to skvělý kluk a zaslouží si to," řekl Růžička.

Velkou zásluhu na třineckém triumfu měl i kapitán Petr Vrána, který vynechal závěr základní části po úmrtí manželky. V play off ale hrál a byl důležitou součástí elitní formace Ocelářů.

"Byli jsme rádi, že se vrátil. Samozřejmě, že to bylo na něm. Ukázal obrovský charakter a je to skvělý člověk. Když se vrátil, viděl jsem na klukách, jak to pozitivně vnímali, a myslím si, že i pro Péťu to nebylo, po tom, co se stalo, jednoduché. Jsme rádi, že i pro něj jsme to takhle doválčili a strašně nám pomohl," podotkl Růžička.

Speciální motivací pro třinecké hráče byly dnešní 45. narozeniny trenéra Václava Varadi.

"Po minulém zápase, který jsme v Liberci vyhráli, nám Venca připomenul, že má dnes narozeniny, a říkal, že musíme sežrat puk. Samozřejmě, že to byla motivace, ale hlavní motivace je titul. To je nadevše," uvedl Růžička a dodal, že trenéra nyní čeká vysoký příspěvek do týmové pokladny. "Myslím, že to bude mít drahé. Titul na narozky se moc často nevyhrává," smál se.

Růžička si pochvaloval i fakt, že ve Werk areně mohlo být téměř tisíc fanoušků. "Hokej měl úplně jiné grády. Jsme rádi, že to bylo alespoň takhle povoleno, protože člověk to vnímá a hraje se mu jinak," přiznal Růžička.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Slovák Peter Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe, za který závodí od roku 2017. Německá stáj to dnes oznámila na svém webu. Podle serveru Cyclingnews by měl Sagan zamířit do francouzského kontinentálního týmu TotalEnergies společně s řadou dosavadních kolegů.

V Boře skončí i jeho bratr Juraj, další Slovák Erik Baška, Polák Maciej Bodnar, Ital Daniel Oss a Němci Rüdiger Selig, Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann a Pascal Ackermann. Ten má přestoupit do elitní stáje SAE Team Emirates.

Jednatřicetiletý Sagan během angažmá v německém týmu získal dva ze svých sedmi zelených trikotů pro vítěze bodovací soutěže na Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia. Světový titul získal v letech 2015 až 2017.

před 10 minutami

Srbsko, Severní Makedonie a Albánie zruší vzájemné hraniční kontroly. Vznikne minischengen

Srbsko, Severní Makedonie a Albánie chtějí od roku 2023 zrušit vzájemné hraniční kontroly. Na schůzce lídrů těchto tří zemí ve Skopje týkající se regionální iniciativy takzvaného minischengenu to uvedl srbský prezident Aleksandar Vučić.

"Na setkání ve Skopje bylo domluveno, že od 1. ledna 2023 budou zrušeny hraniční kontroly mezi Srbskem, Severní Makedonií a Albánií," řekl podle srbských médií Vučić na hospodářském fóru v severomakedonské metropoli. V této souvislosti byly podepsány tři smlouvy, které mají pohyb v rámci tří signatářských zemí usnadnit.

S iniciativou balkánského minischengenu, kterou z mezinárodních hráčů podporují zejména Spojené státy, přišli Vučič, albánský premiér Edi Rama a jeho severomakedonský protějšek Zoran Zaev v říjnu 2019. Její cíl je zjednodušit život občanů a povzbudit hospodářský růst. Inspirací pro iniciativu je podle nich EU a její čtyři základní svobody pohybu - lidí, zboží, kapitálu a služeb.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Metro loni kvůli covidu přepravilo jen 251,4 milionu lidí, meziročně o 44 procent méně

Pražské metro loni přepravilo 251 423 milionu cestujících, což je meziročně asi o 44 procent méně. Důvodem poklesu je pandemie nemoci covid-19. Stejně jako předloni nejvytíženější byla přestupní stanice Můstek mezi linkami A a B a nejvytíženější úsek byl na trase C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad. Vyplývá to z dopravní ročenky Technické správy komunikací (TSK). Metro má tři linky s 61 stanicemi a provozuje jej městská firma Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP).

"Při zahrnutí přestupu do jedné jízdy vykonali cestující metrem v říjnu 2020 zhruba 680 000 cest za den, bez přestupů asi 828 000 cest, tedy o asi 44 procenta méně než ve stejném období o rok dříve. Rozsah provozu byl ve stejný okamžik omezen o asi devět procent," píše se v dokumentu.

Z celkového počtu cestujících v pražské integrované dopravě jich metro využilo přes 31,4 procenta. Soupravy metra loni najezdily 56,66 milionu kilometrů, přičemž předloni to bylo 60,894 milionu kilometrů. Ve špičce bylo v provozu v průměru 90 souprav, což je meziročně o 13 méně. Nejvíc souprav vyjelo na linku C, která měla rovněž nejkratší intervaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy