Sparta smetla Kometu, Třinec zaváhal ve Zlíně, Liberec padl v Hradci a odmítl jít do čela

Aktualizováno 3. 1. 2017 21:38
Extraliga v 35. kole slavila 80. výročí založení hokejové ligy. Ve slavnostním kole zvítězila Plzeň na ledě Vítkovic 4:2, vítězství hostí řídila druhá formace. Mladá Boleslav před domácím publikem rozstřílela pardubické Dynamo 5:1, dva góly a asistenci zaznamenal domácí Pavel Musil. Dosud vedoucí celek tabulky z Třinec padl ve Zlíně 4:2, poté co po dvou třetinách prohrával o tři branky. Chomutov zvítězil na ledě Olomouce 3:1. Litvínov vyhrál v Karlových Varech 3:2. Liberec v Hradci vedl 2:0, ale nakonec prohrál 3:2. Bílí Tygři, tak odmítli možnost vyhoupnout se do čela. Pražská Sparta zvítězila na ledě Komety Brna 5:2, vítězství Sparty řídil třemi asistencemi Miroslav Forman.
Sparta proti Kometě v sezoně 2016/17.
Sparta proti Kometě v sezoně 2016/17. | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Hokejisté Vítkovic nestačili v dnešním utkání 35. kola extraligy na Plzeň a na domácím ledě prohráli 2:4. Gólem a dvěma přihrávkami se na výhře Škody podílel Miroslav Indrák. Ostravané nebodovali poprvé po sérii devíti zápasů, Západočeši zvítězili podruhé v řadě venku a až v třetím vzájemném utkání sezony si proti ostravskému celku připsali první bodový zisk.

Mladá Boleslav porazila Pardubice 5:1. Středočeši tak sebrali Dynamu všechny body i potřetí v sezoně a připsali si poprvé od začátku října, kdy se jim podařilo uspět čtyřikrát v řadě, dvě vítězství po sobě. Celkově v bojích o extraligové body porazili Východočechy počtvrté za sebou. Mladá Boleslav vykročila za výhrou v první třetině, kterou vyhrála 3:0.

Zlín porazil Třinec 4:2 a udrželi se tak v elitní desítce. Oceláři naopak hazardovali s první příčkou tabulky, která jim ale nakonec po prohře Liberce v Hradci zůstala. Třinec se na Stadionu Luďka Čajky prosadil až ve třetí třetině za stavu 0:4, duel se mu výrazně zdramatizovat nepodařilo.

Hradec Králové porazil Liberec 3:2 a ukončili tak sérii pěti výher úřadujícího mistra. Bílí Tygři prohráli na východě Čech i přesto, že vedli 2:0. O výhře domácích rozhodl ve 47. minutě Rastislav Dej, Severočeši tak nevyužili šanci posunout se na první místo tabulky.

Litvínov porazil Karlovy Vary 3:2 a uspěli tak i ve třetím vzájemném zápase s Energií v sezoně. Dvěma góly se na výhře Vervy podílel útočník Martin Hanzl.

Chomutov vyhrál na ledě Olomouce 3:1 a udrželi se tak na osmém místě tabulky. Piráti si na Hané vypracovali dvoubrankový náskok již v první třetině, domácí se prosadili až v 54. minutě za stavu 0:3.

Sparta Praha porazila v Brně Kometu 5:2 a napravili dvě předcházející domácí prohry, v nichž vyšli bodově naprázdno. Premiérový gól v dresu Sparty si připsal útočník Michal Řepík, který přidal i dvě asistence. Tři body nasbíral i Miroslav Forman. Kometa dnešní prohrou ukončila svou úspěšnou domácí sérii, v níž v předcházejících šesti zápasech bodovala a pět z nich vyhrála.

Kometa nezachytila úvod utkání

Kometa nezvládla úvod utkání, vlastními chybami nabídla soupeři po pěti minutách dvoubrankový náskok. Už ve 2. minutě vystihl Pech na útočné modré čáře chybnou rozehrávku protivníka. Jeho nájezd stačil brankář Jekel jen vyrazit před Řepíka, který pohotově poslal kotouč do odkryté části branky. V 5. minutě se podepsal na inkasovaném gólu Jekel, jenž si srazil přihrávku Ihnacaka z rohu kluziště za vlastní záda.

Ze šoku se Brňané obtížně vzpamatovávali. Proti agresívně hrající Spartě se dlouho nedokázali prosadit. Jen s obtížemi procházeli přes střední pásmo a v zakončení jim chyběla razance i přesnost.

Až v 15. minutě se podařilo od půlící čáry uniknout Martinu Eratovi, který ale tísněn zadáky soupeře nedotáhl sólový nájezd do konce. Pöpperle ale stačil puk vyrazit pouze před Hynka Zohornu, na jehož střelu pod horní tyčku brankář Sparty nedosáhl.

I když Kometa vstoupila do druhé třetiny se snahou otočit výsledek, doplatila na zbytečná zaváhání. Protivníkovi nabídla zcela laciné první tři přesilovky, dvě za zdržování hry po vyhození kotouče za hrazení a jednu za příliš mnoho hráčů na ledě. Rozjetá Sparta využila početní výhodu pět na tři a Netíka zvýšil na 3:1. Navíc následně přidal čtvrtý gól Cingel a pro Jekela zápas skončil, nahradil jej Čiliak.

Brňané se pokusili v závěrečné třetině ještě o zvrat. Získali výraznou převahu a ve 47. minutě proklouzla střela Ondřeje Němce od modré čáry za záda brankáře Pöpperleho. Jednička Sparty však své zaváhání vzápětí odčinil, když vytěsnil akrobatickým zákrokem střelu Vincoura.

Definitivní pojistku na vítězství Sparty dal v 55. minutě pátým gólem Uher. Kometa tak podruhé v sezoně vyšla doma bodově naprázdno, před Spartou ji o všechny body připravily Pardubice.

35. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 34. D. Květoň (Vandas), 54. Tybor (O. Roman, Kucsera) - 4. Indrák (Preisinger, Kadlec), 5. D. Kubalík (Kadlec, Stach), 52. Lev (D. Kubalík, Indrák), 56. Preisinger (Stach, Indrák). Rozhodčí: Hradil, Bejček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 5726.

Vítkovice: Dolejš (7. Bartošák) - Sloboda, Urbanec, Hrbas, Baranka, Kovář, Výtisk, Sedlák - Tybor, O. Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, E. Němec, Szturc - od 41. Balán. Trenéři: Trnka a Vůjtek st.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Němeček, Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán - T. Svoboda, Kratěna, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - Vondráček, Přikryl, Lev - Chalupa, Kodýtek, Švarc. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Trončinský (Hyka, Musil), 8. Voráček (Jonák, Jan Hanzlík), 20. Žejdl (Štich, Jonák), 49. Hyka (Lenc), 53. Musil (Hyka, Kurka) - 28. Leduc (Čáslava). Rozhodčí: Čech, Pavlovič - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 2856.

Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Štich, Voráček, Jan Hanzlík, Trončinský, Holub, od 41. navíc Kurka - Hyka, Musil, Lenc - Pospíšil, Klepiš, L. Pabiška - M. Látal, Žejdl, Jonák - Ďurač, Volf, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

Pardubice: M. Růžička (21. J. Hübl) - Schaus, L. Havlík, Leduc, Čáslava, Ščotka, Ovčačík - P. Sýkora, D. Tomášek, Johnson - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet, Redenbach, M. Kaut - Zadina, T. Kaut, Starý - od 21. navíc Bárta. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Okál (Marušák, Chytil), 18. P. Sedláček (Marušák, Blaťák), 38. O. Veselý, 41. Bukarts (P. Holík, Blaťák) - 56. Nosek, 56. Irgl (Krajíček). Rozhodčí: T. Horák, Úlehla - Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4153.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Blaťák, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, Roman Vlach, P. Sedláček. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Třinec: Hamerlík - Roth, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Kania, Jank, Nosek, L. Doudera - J. Petružálek, Kreps, Rákos - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Špirko, J. Sýkora - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. T. Mikúš (Jaroměřský, J. Mikúš) - 2. Poletín (Kämpf), 20. Vondrka (Valach), 47. Skokan (Flemming, Kämpf). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 3435.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Houdek - Skladaný, J. Knotek, Burian - T. Mikúš, J. Mikúš, Strapáč - Macuh, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Vlach, Skinner, Rutta, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, Raška, Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín, od 21. navíc Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Gríger (Flek), 58. Harant (Flek) - 12. M. Hanzl (R. Hanzl), 24. M. Hanzl (Jurčík, J. Černý), 50. V. Hübl. Rozhodčí: Lacina, Roman Svoboda - Bláha, Kokrment. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2831.

Karlovy Vary: Tadeáš Dvořák - Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, Tomáš Dvořák, Baránek - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Dušek, Mullane - Flek, Gríger, Kindl. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Litvínov: Petrásek - Gula, Sklenička, K. Pilař, K. Černý, Pavlík, Kokeš - Gerhát, Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - Hořava, Dufek, Trávníček - Babincev, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Červený (J. Dvořák, Dragoun), 38. Džerinš (Jarůšek), 49. Dej (Köhler) - 21. L. Krenželok (P. Jelínek), 28. P. Jelínek (Bulíř, Radivojevič). Rozhodčí: Pešina, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Dragoun 10 min, Picard - P. Jelínek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4636.

Hradec Králové: Rybár - Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp - Šimánek, Džerinš, Červený - Dej, Bednář, Köhler - Picard (31. J. Dvořák), Dragoun, Jarůšek - T. Knotek, Kukumberg, P. Beránek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Liberec: Will - Kolmann, Ševc, Pyrochta, Vitásek, Havlín, Jánošík - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, D. Špaček - M. Procházka, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. H. Zohorna, 47. O. Němec - 2. Řepík (Pech), 5. Ihnacak (Forman), 28. Netík (Forman, Řepík), 33. Cingel (Uher), 55. Uher (Forman). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Polonyi, Zika.Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Jekel (33. Čiliak) - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, Malec, F. Král - M. Erat, H. Zohorna, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, R. Erat - Dymáček F. Dvořák, Dočekal - Od 21. min. navíc M. Novák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Sparta Praha: Pöpperle - Piskáček, Mikuš, Gernát, Švrček, Eminger, Nedomlel - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Netík, Ihnacak, Forman - Řepík, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.