Plzeň schytala od Sparty pětigólový debakl. V čele zůstává Kometa s Třincem, za nimi už je Litvínov

Aktualizováno 16. 10. 2016 21:04
Hokejová Plzeň se nadále trápí a zůstává u dna tabulky, dnes jasně nestačila na Spartu, které podlehla vysoko 0:5. Pražané nedali svému soupeři šanci, do vedení šli už ve druhé minutě a na třígólový rozdíl zvýšili během následujících jedenácti minut. O dvě branky se postaral obránce Michal Čajkovský. V čele tabulky zůstane Kometa Brno, která porazila Olomouc 5:3, s Třincem, jenž si poradil s Vítkovicemi 5:0. Na třetí příčku se po výhře nad Pardubicemi posunul Litvínov.
Lukáš Pech si v Plzni připsal dvě asistence.
Lukáš Pech si v Plzni připsal dvě asistence. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Hokejisté předposlední Plzně utrpěli ve 13. kole extraligy doma debakl se Spartou 0:5 a prohráli šest z posledních osmi zápasů. Rozhodující náskok si Pražané vypracovali třemi góly v úvodní třetině. Dvěma brankami se v zápase blýskl obránce Michal Čajkovský a první čisté konto v sezoně si připsal Tomáš Pöpperle.

Domácí ve snaze ukončit sérii neúspěchů začali aktivně, nekrytý Kratěna ale v dobré pozici mířil vedle. Naopak na druhé straně ve druhé minutě díky cloně spoluhráčů před brankou otevřel nahozeném od modré čáry skóre Čajkovský.

Následně při přečíslení dvou na jednoho nedokázal vyrovnat Indrák a ve viditelné pohodě hrající Sparta trestala zaváhání plzeňské defenzivy. Ve 13. minutě se nejprve prosadil Uher ranou bez přípravy z mezikruží a o 48 vteřin později pohodlnou dorážkou do prázdné branky zvýšil na 3:0 Ihnacak.

To už nevydržel v dresu Škody debutující Hylák a pustil mezi tři tyče Machovského, který zastavil nápor hostů. V závěru první třetiny se ale zaskvěl i jeho protějšek Pöpperle, jenž kryl nebezpečný pokus Kubalíka a nedovolil Indiánům snížit ani během jejich více než minutu trvající dvojnásobné přesilovce.

To hosté svojí početní výhodu záhy po začátku prostřední části zužitkovali, když se podruhé v utkání prosadil nahozením Čajkovský. Domácí se snažili odpovědět, ale Kubalík se neprosadil ani z bezprostřední blízkosti a otěže opět převzali přesně kombinující hosté.

Ve 27. minutě neprostřelil Machovského zblízka Černoch a vzápětí se popral s Johnsonem. Po polovině utkání přidal po spolupráci s Ružičkou pátý gól Sparty pod horné tyč mířící Vrána a ještě do konce druhé dvacetiminutovky za trvalé převahy hostů trefil pravou tyčku Ihnacak.

Také závěrečná dvacetiminutovka patřila rozjeté Spartě. Ružičkovu šanci ovšem zastavil Machovský a Černoch zakončil ve vlastním oslabení svůj bekhendový blafák mimo. V 52. minutě ještě neuspěl na brankovišti zapomenutý Pech a hosté v poklidu přečkali plzeňskou přesilovku.

Vary po sedmi prohrách zabraly, Litvínov se posunul na třetí místo

Hokejisté posledních Karlových Varů porazili Zlín 7:4, zabrali po sedmi prohrách a bodově se dotáhli na třináctou Plzeň. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Vojtěch Tomeček, dvakrát se v dresu vítězů trefil i obránce Martin Rýgl, který přišel z Pardubic.

Kometa Brno zdolala Olomouc 5:3 a drží se po první čtvrtině základní části v čele tabulky. Dvěma góly se podílel na výhře útočník Jan Hruška a tři body za gól a dvě asistence se připsal nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil. Olomouc potřetí za sebou nebodovala.

Čekání na plný bodový zisk, které trvalo sedm zápasů, ukončili hokejisté Hradce Králové, kteří zdolali Chomutov 3:2. Mountfield během něho hrál celkem šestkrát v nastavení, v nichž třikrát uspěl a třikrát nikoliv. Proti Pirátům vedli Východočeši ve 23. minutě už 3:0 a přes finiš soupeře už o vítězství nepřišli.

V repríze semifinále play off minulé sezony si Bílí Tygři Liberec na ledě Mladé Boleslavi připsali teprve pátou výhru v probíhajícím ročníku. Výsledkem 3:0 zdolali Středočechy v extralize poosmé za sebou. Vítězný gól dal útočník Michal Bulíř, čisté konto vychytal Ján Lašák.

Pošesté za sebou vyhrál Litvínov a posunul se na třetí místo extraligy. Vítěznou branku v duelu s Pardubicemi vstřelil v polovině utkání v přesilové hře útočník Jakub Černý a výsledek na konečných 2:0 pojistil ve vlastním oslabení při power play soupeře norský obránce Daniel Sörvik. Slovenský brankář Jaroslav Janus udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Třinec uzavřel první čtvrtinu základní části extraligy vítězstvím 5:0 ve Vítkovicích. Hattrickem se o nejvyšší výhru Ocelářů v moravskoslezském derby od ledna 2011 postaral Martin Růžička. Gólman Šimon Hrubec zaznamenal své třetí čisté konto v sezoně. Třinec vyškolil soupeře ve využívání šancí, v první čtvrtině soutěže nepoznal hořkost prohry v normálním čase a je stále druhý o skóre za Kometou Brno.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Čajkovský (M. Procházka, Pech), 13. Uher (Cingel), 13. Ihnacak (P. Vrána, Ružička), 21. Čajkovský (P. Vrána, Pech), 34. P. Vrána (Ružička). Rozhodčí: Šír, Souček - Brejcha, Frodl. Vyloučení: 7:7, navíc Johnson - Černoch oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4530.

Plzeň: Hylák (13. Machovský) - D. Sklenička, Pulpán, Čerešňák, Němeček, Slovák, M. Špaček - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Yellow Horn, Kratěna, Johnson - Vondráček, Kodýtek, T. Svoboda - Schleiss, Koreis, Lev. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.

Sparta Praha: Pöpperle - Čajkovský, Nedomlel, Kalina, J. Mikuš, Gernát, Piskáček, Barinka - Ihnacak, P. Vrána, Ružička - Forman, J. Hlinka, Černoch - M. Procházka, Pech, Kumstát - Uher, Cingel, Kudrna. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Gríger (Flek), 7. Rýgl (Mikulík, Tuominen), 8. Rýgl (T. Dvořák, V. Tomeček) 30. V. Tomeček (Sičák, Mullane), 37. Harkabus (Gríger, Závorka), 55. Mikulík (Harant), 60. V. Tomeček (Skuhravý) - 19. Říčka (Roman Vlach, Honejsek), 25. Kubiš (Podešva, Čachotský), 58. Kubiš (P. Holík, Marušák), 59. Honejsek (Chytil, Roman Vlach). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2679.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rachůnek - Mikulík, Tuominen, Mullane - Gorčík, Stloukal, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Goiš - Čachotský, Podešva, Kubiš - Chytil, Pechanec, Hrazdira. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. J. Hruška (O. Němec, M. Kvapil), 15. M. Erat (O. Němec, Štencel), 17. M. Kvapil (Nečas, Zaťovič), 21. Trška (L. Čermák), 46. J. Hruška (M. Erat, M. Kvapil) - 31. Vyrůbalík (Herman), 34. J. Mikúš (Laš, Staněk), 60. Burian (Ostřížek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, L. Zábranský ml. - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dočekal, Nečas, Havránek - Kratochvíl. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Olomouc: Falter (21. Konrád) - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - J. Mikúš, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Holec - Fořt, Herman, Skladaný - Rác, Matai, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Köhler (Gregorc, Bednář), 9. Potulny (Dragoun, Bednář), 23. Jarůšek (Bednář) - 32. Kämpf (V. Růžička ml., Kaše), 32. Skokan (J. Mrázek, Vondrka). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Blümel, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 5095.

Hradec Králové: Rybár - Newton, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas - Šimánek, Džerinš, Jarůšek - Köhler, Potulny, Bednář - Nedvídek, Dragoun, T. Knotek - Kopta, J. Veselý, Čáp. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Chomutov: Strmeň (9. Laco) - Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Račuk - Tomica, V. Růžička ml., D. Kaše - Poletín, Kämpf, Skokan - Koblasa, Šťovíček, Hřebejk. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. J. Černý (R. Hanzl, T. Pavelka), 59. Sörvik (R. Hanzl). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5365.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, F. Pavlík - Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Pardubice: Maxwell - Čáslava, Ščotka, Bokroš, F. Novák, Ovčačík, Leduc - P. Sýkora, Nahodil, Hubáček - Mallet, D. Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, H. Zohorna - Panna, Poulíček, Klimenta. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska a K. Beran.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (L. Krenželok, Šimek), 39. Lakatoš, 47. Svačina (Bartovič). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4015.

Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Voráček, Hanzlík, Kurka, Kučný, Trončinský, Pastor - M. Látal, Vampola, Lenc - Pospíšil, Urban, L. Pabiška - Hyka, Klepiš, Jiránek - Ďurač, Musil, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Derner, Vitásek, Mojžíš, Pyrochta, Jánošík - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Bartovič - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Irgl (Linhart, Polanský), 24. Martin Růžička (Nosek), 40. Martin Růžička, 49. Marosz z trestného střílení, 60. Martin Růžička (J. Petružálek). Rozhodčí: Čech, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 9027.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Klok, Sedlák, Kovář, Puzič - Olesz, Y. Stastny, Szturc - P. Zdráhal, O. Roman, D. Květoň - Vandas, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Jank, L. Galvas - Martin Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, Špirko, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha, B. Kopřiva.