Plzeň ovládla i díky Frodlově nule derby v Karlových Varech

28. 9. 2019 17:36
Hokejisté Plzně zvítězili v dohrávce 5. kola extraligy v západočeském derby v Karlových Varech 3:0 a na třetí pokus poprvé v sezoně venku slavili výhru.
Dominik Frodl.
Dominik Frodl. | Foto: ČTK

Vítěznou branku vstřelil v šesté minutě Martin Heřman a v závěrečné části pojistili výsledek kanonýři Milan Gulaš z trestného střílení a Tomáš Mertl. Gólman Dominik Frodl udržel podruhé v ročníku čisté konto.

Hosté začali náporem a první možnost měl Mertl. Potom se Plzeň ubránila v oslabení a v šesté minutě se ujala vedení. Němec ještě šanci po Robově přihrávce nevyužil, ale o chvíli později projel do útočného pásma Heřman a z levého kruhu otevřel skóre. Radoval se z prvního gólu v extralize od 6. ledna 2012.

V polovině úvodní části hrála Energie další přesilovku, vytvořila si velký tlak, ale Indiáni hráli obětavě a Šenkeřík se dvěma pokusy neuspěl. Hosté odolali i při Jankově pobytu na trestné lavici, kdy mohl vyrovnat Mikúš.

Na přelomu první a druhé části hráli první početní výhodu hosté a Novotný včas sklapl betony při Mertlově teči Gulašovy přihrávky. V 25. minutě měl možnost Energie Koblasa, hned z brejku zase mohl udeřit straně Straka, ale ztroskotal na Novotném.

Zvýšit mohli také Indrák a Vráblík. Na druhé straně kombinaci Kohouta s Hlavou chybělo lepší finální řešení. Za Plzeň zahrozili Kantner a Straka. Domácím nepomohla k vyrovnání ani přesilovka při trestu Vráblíka, který v závěru druhého dějství mohl zvýšit, ale těsně minul.

Ve 42. minutě se domácí Rachůnek pokusil zasunout puk po objetí branky u levé tyče, ale Frodl včas zasáhl. Vzápětí plzeňský brankář vyrazil i Hlavovu ránu.

Při Mertlově trestu se Plzeň také ubránila a navíc během oslabení v 51. minutě i zvýšila náskok. Straka byl faulován v úniku a Gulaš si při trestném střílení vychutnal Novotného blafákem do forhendu. Lídr produktivity se v čele tabulky střelců dotáhl se šesti góly na vedoucího Tomáše Marcinka z Třince.

Přiřadil se k nim také Mertl, který po Gulašově přihrávce 56 sekund před koncem při Plutnarově vyloučení využil přesilovku. Energie po úvodních třech výhrách podruhé za sebou neuspěla a poprvé vyšla naprázdno doma.

Dohrávka 5. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. M. Heřman (Kantner, Moravčík), 50. Gulaš z trestného střílení, 60. Mertl (Gulaš). Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5642.

Karlovy Vary: F. Novotný - Eminger, M. Rohan, Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Kubka - Vondráček, Skuhravý, Koblasa - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Hlava. Trenéři: Pešout a Mariška.

Plzeň: D. Frodl - Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Mertl, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Indrák, V. Němec, Rob - Kantner, Roman Vlach, M. Heřman. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

před 2 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

před 49 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP