Plzeň bodovala už podvanácté v řadě a zvýšila náskok, Sparta doma padla s Vítkovicemi

Aktualizováno 5. 12. 2017 22:35
Plzeň porazila v dohrávce 19. kole extraligy Mladou Boleslav 4:1 a vyhrála jedenácté z posledních dvanácti utkání. Zlín podlehl v předehrávce 34. kola Hradci Králové po prodloužení, Sparta na domácím ledě proti Vítkovicím vůbec nebodovala.
Hokejisté Plzně jedou na vítězné vlně.
Hokejisté Plzně jedou na vítězné vlně. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Hokejisté Plzně porazili v dohrávce 19. kola Mladou Boleslav 4:1 a protáhli svoji bodovou sérii na dvanáct utkání, z nichž 11 vyhráli. Naopak Středočeši prohráli potřetí z posledních čtyř zápasů. O osudu dnešního souboje ve prospěch Indiánů rozhodl dvěma góly v úvodní třetině Milan Gulaš. Plzeňský útočník svůj výkon navíc ozdobil asistencí na uklidňující trefu Miroslava Indráka na 4:1 v čase 39:26.

Hosté bez nemocného Klepiše nezačali ideálně a již ve čtvrté minutě překvapil Maxwella střelou z pravého kruhu Gulaš. Nejproduktivnější hráč extraligy se znovu prosadil o necelé tři minuty později, kdy při přečíslení dvou na jednoho překonal opět po přihrávce Schleisse amerického gólmana bekhendovou kličkou. Odpovědět mohl Musil, ale Svoboda stačil jeho táhlý pokus vyrazit. Strážce plzeňské branky se vytáhl také v osmé minutě, kdy během přesilovky hostů stačil i vleže zasáhnout proti dorážce nekrytého Holíka.

Na začátku 10. minuty nahradil Maxwella v mladoboleslavském brankovišti Růžička. Indiáni sice svého soupeře přehrávali, ale Středočeši hrozili z brejků. Pabiška ovšem před koncem první třetiny při akci dva na jednoho zakončil těsně vedle. To domácí skórovali minutu po začátku prostřední části, když po kombinaci celého druhého útoku zakončoval Stach pohodlně do odkryté branky na 3:0.

Za chvíli Sklenička po odvážném výpadu nestačil zasunout kotouč za dezorientovaného Růžičku. Mladoboleslavský náhradník měl ve 25. minutě štěstí, že nekrytý Petr Straka během početní výhody vypálil zblízka mimo. Za chvíli udeřilo na druhé straně poté, co Svoboda za svá záda propustil nepříliš prudkou střelu Orsavy. Nejofenzivnější pasáž utkání uzavřel Kracík, jehož nenápadný pokus po rychlém přečíslení zastavila levá tyčka.

Následně hosté ve snaze vstřelit kontaktní gól výrazně přidali, ale z dobrých pozic střelecky selhali Lenc s Emingerem. Naopak 34 vteřin před druhou sirénou potrestal vyloučení Lence dorážkou na 4:1 Indrák.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté, ale Musil z mezikruží zakončil příliš slabě a průnik Pacovského zastavil skvělým zákrokem Svoboda. V 52. minutě ovšem zbrzdil Hanzlík faulem nápor svého týmu. Domácí už si svůj náskok díky lepšímu pohybu nenechali vzít a od většího debaklu hosty uchránil jen pozorný Růžička.

Sparta se na šestém místě neodpoutala

Vítkovice porazily v dohrávce 16. kola Spartu 4:2 a připsali si tak čtvrtou výhru za sebou. Pražany udolali Ostravané pošesté v řadě. Sparťané tak nenavázali na čtyři duely, ve kterých bodovali. Nevyužili tak šanci odpoutat se na šestém místě svým nejbližším pronásledovatelům.

Oba kluby do zápasu nemohly nasadit hráče, které získaly v průběhu sezony a kteří již do 16. kola zasáhli. Domácím tak chyběl Jarůšek, hostům Bartovič. Spartě však navíc scházeli i zraněný nejproduktivnější hráč Pech a obránce Mikuš. Do branky nasadili sparťané hosta z Českých Budějovic Kváču.

Brankáře z první ligy překonal v první třetině hostující Lev. Hlinka ještě v úvodní části vyrovnal, ale Vítkovicím vrátily dvoubrankový náskok góly Kucsery a Zdráhala. Pražané znovu kontrolovali brankou Formana, avšak na další vyrovnání se nezmohli. Vítězství Vítkovic pojistil v závěru Hudeček.

Berani zachránili aspoň bod

Zlín podlehl na domácím ledě v předehrávce 34. kola Hradci Králové 2:3 v prodloužení. Berani zachránili alespoň bod deset vteřin před vypršením základní hrací doby, kdy se trefil David Šťastný.

V čase 60:33 ale rozhodl druhou trefou v utkání hostující útočník Martin Látal a zajistil tak svému týmu první výhru po sérii osmi porážek před zlínským publikem. Utkání sledovalo pouze 2244 diváků.

Dohrávka 19. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Schleiss), 7. Gulaš (Schleiss, Moravčík), 21. Stach (Indrák, Kracík), 40. Indrák (Mertl, Gulaš) - 26. Orsava (P. Holík, Lenc). Rozhodčí: Mrkva, Šír - L. Kajínek, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3939.

Sestavy:

Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kracík, Stach - M. Chalupa, Kratěna, P. Straka - Hollweg, Preisinger, D. Kindl. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Mladá Boleslav: Maxwell (10. J. Růžička) - Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Knot, Kotvan, Hrdinka - M. Procházka, P. Holík, Orsava - Lenc, P. Musil, L. Pabiška - Pacovský, Šafránek, T. Knotek - Volf, Najman, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Předehrávka 34. kola hokejové extraligy:

Aukro Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Honejsek (Bukarts, Okál), 60. D. Šťastný (Freibergs, Bukarts) - 7. M. Látal (Gregorc), 24. Červený (Koukal, Cingel), 61. M. Látal (Džerinš). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Tošenovjan, Ganger. Vyloučení: 1:5, navíc Koukal (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2244.

Sestavy:

Zlín: Kašík - Matějíček, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Žižka, Gazda - Okál, Honejsek, Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Fryšara, J. Ondráček - Klhůfek, P. Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík - Köhler, Dragoun, Berger - M. Látal, Džerinš, Kukumberg - Cingel, Koukal, Červený - R. Pavlík, Tuominen, Miškář. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Dohrávka 16. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. J. Hlinka (Reichenberg, Forman), 32. Forman (Reichenberg, Z. Michálek) - 14. Lev (Baranka, Sloboda), 23. Kucsera (Hrbas), 30. P. Zdráhal (Lev), 58. Hudeček (Olesz). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5432.

Sestavy:

Sparta: Kváča - Z. Michálek, Kalina, Nedomel, T. Dvořák, T. Pavelka, Švrček, od 21. navíc Jandus - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Uher, Černoch, Smejkal - Forman, J. Hlinka, Reichenberg - Dvořáček, Pšenička, Kumstát. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok - Hudeček, Lev, Olesz - Szturc, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.