Kometa má v hledáčku náhradu za Plekance. Měl by přijít Klepiš

ČTK ČTK
17. 8. 2020 18:09
Hokejisté extraligového Brna by mohli po nečekaném odchodu Tomáše Plekance najít náhradu v jiném zkušeném útočníkovi Jakubu Klepišovi
Jakub Klepiš
Jakub Klepiš | Foto: Milan Kammermayer

Podle serveru iSport.cz je jeho příchod na dobré cestě. Vedení Komety informaci nepotvrdilo. Sedmatřicetiletý Plekanec skončil v Brně před týdnem z vážných osobních důvodů poté, co onemocněla jeho maminka.

Mistr světa z roku 2010 Klepiš působil v posledních sezonách v Mladé Boleslavi, kam přišel během ročníku 2015/16 z Třince. Šestatřicetiletému hráči se zkušenostmi z NHL i KHL skončila ve středočeském klubu smlouva. Kontrakt s Kometou by mohl podepsat už v úterý.

"Situace s Plekym zrála, i tak je jeho odchod nová věc. S Klepišem jsme domluvení na nestandardní smlouvě. Věříme, že pomůže, jinak bychom to nedělali," uvedl kouč a majitel klubu Libor Zábranský s odkazem na složitou situaci v době pandemie koronaviru a s ní spojenou nejistotu.

"Rozjednaných hráčů je víc, ale teď jsem to kvůli ekonomice víceméně pozastavil. Prioritou je vyjednávání s vládou o podpoře sportu," řekl Zábranský.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy