Jihlava vykřesala naději na přímou záchranu, Boleslav otočila dramatický duel v Litvínově

9. 3. 2018 20:50
Jihlava porazila Chomutov a Mladá Boleslav otočila dramatický duel v Litvínově. Takové bylo další kolo play out.

Jihlava - Hokejisté Jihlavy porazili ve 2. kole skupiny o umístění na 11. až 14. místě v extralize Chomutov 3:1 a udrželi si tak šanci na vyhnutí se baráže. Čtyři kola před koncem nadstavbové části ztrácí třináctá Dukla devět bodů na dvanáctý Chomutov.

Domácí před utkáním věděli, že ve hře o neúčast v baráži udrží jen výhra. Po hodně opatrném začátku Dukla udeřila prakticky z první šance, kterou si vytvořila. Hamill v 15. minutě zadovkou poslal puk před brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Rabbit a překonal Lukeše.

Necelé tři tisíce diváků na Horáckém stadionu moc kvalitní hokej nevidělo, ve 27. minutě měli domácí šanci zvýšit vedení. Dietz chyboval a následnou šanci Čachotského zastavil jen faulem. Kapitán Dukly dostal výhodu trestného střílení, které ale neproměnil.

I díky tomu mohli hosté v polovině utkání vyrovnat. Vantuch zavezl puk do útočného pásma, zadovkou mezi kruhy našel Chrpu, který Kořenáře prvním pokusem nepřekonal. Z dorážky však již uspěl.

Na začátku třetí třetiny šla do vedení znovu Dukla. Skořepa si u modré čáry vzal puk, z mezikruží vystřelil a překonal Lukeše podruhé. O necelých pět minut později už Jihlava vedla o dvě branky, když de la Rose mezi kruhy vypálil, Lukeš puk jen vyrazil k volnému Jiránkovi, který z dorážky nezaváhal.

Dukla poté měla i dvojnásobnou početní výhodu, ale přesilovku zužitkovat nedokázala. Chomutov se na závěrečný tlak nezmohl, utkání dohrával v oslabení, ale ani pátou početní výhodu v utkání Jihlava využít nedokázala.

Hráči Litvínova prohráli s Mladou Boleslaví 2:3 v prodloužení přesto, že vedli již 2:0. Severočeši si vypracovali dvoubrankové vedení v první třetině, poté ale třikrát inkasovali v oslabení. Rozhodující gól vstřelil v čase 62:26 Jakub Valský.

Domácím se ideálně vydařil vstup do utkání a ve 3. minutě se zásluhou Válka dostali do vedení. Následně byli aktivnější hosté, Pabiška, Klepiš ani Dlapa však vyrovnat nedokázali. V 8. minutě tak vedla Verva 2:0, když Růžičku překonal Řehoř.

Následně předvedl několik dobrých zákroků Kantor, který tentokráte dostal přednost před Petráskem. Poradil si s šancemi Nahodila i Pacovského, který po skončení první třetiny dostal osobní trest do konce utkání.

Hosté v 22. minutě snížili, když Urban tečoval střelu od modré a potrestal Řehořův faul. Severočeši následně mohli opět odskočit na rozdíl dvou branek, Hübl ovšem nezvládl přesně zamířit do odkryté branky. Následně se neprosadil ani Lukeš.

Ve třetí třetině se proti Klepišovi vyznamenal Kantor, ale o minutu později se již hosté radovali z vyrovnání. Nahodil nedal šanci Kantorovi zakročit.

Hra se poté uklidnila a vyrovnala. Domácí mohli rozhodnout v přesilové hře v 53. minutě, Růžičku však překonat nedokázali.

Utkání se tak muselo prodlužovat. Hned na začátku nastavení dost Hübl pětiminutový trest a Středočeši v přesilovce rozhodli.

Litvínov tak i nadále čeká na výhru za tři body, kterou si připsal naposledy 28. prosince. Poté se mu to ve dvaceti zápasech nepovedlo. Doma Verva vyhrála v normální hrací době naposledy 19. listopadu.

2. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:

HC Dukla Jihlava - Piráti Chomutov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Rabbit (Hamill, Diviš), 42. Skořepa, 46. Jiránek (De la Rose, Čachotský) - 31. Chrpa (Vantuch). Rozhodčí: Kubičík, Pavlovič - D. Hynek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2768.

Jihlava: Kořenář - Stříteský, Suchánek, De la Rose, Šidlík, D. Kajínek, Váňa, Půža - Čachotský, A. Zeman, Jiránek - P. Straka, Skořepa, Anděl - Žálčík, R. Hubáček, Seman - Rabbit, Hamill, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Chomutov: Š. Lukeš - Flemming, Dietz, Valach, Knot, Slovák, Trefný, Grman - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Šťovíček, Smejkal, Skokan - Havel, Huml, Poletín - Lauko, Vantuch, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Válek (Jícha), 8. Řehoř (Marek Růžička, Čutta) - 22. Urban (Kotvan, Flynn), 45. Nahodil (L. Pabiška, Kurka), 63. Valský (Nahodil, Říha). Rozhodčí: Kika, Úlehla - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:4, navíc V. Hübl (Litvínov) 5 min. a do konce utkání, Pacovský (M. Boleslav) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 2276.

Litvínov: Kantor - Šesták, Iberer, Čutta, Frolo, Gula, Sklenička, L. Doudera - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Marek Růžička, Řehoř, Trávníček - M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý - Jícha, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Jan Hanzlík, Eminger, Dlapa, Kurka, Kotvan, od 21. navíc Říha - Valský, Nahodil, Orsava - Pacovský (21. Volf), Flynn, Klepiš - L. Pabiška, Urban, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.