Petružálek: Hraje se nám líp venku, v Třinci nám chybí šestý hráč v podobě fanoušků. Je to ubíjející

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
27. 1. 2017 21:33
Oceláři po třech týdnech konečně zvítězili za tři body. Přesto v ústech třineckých hokejistů převládala pachuť ze situace posledních týdnů, kdy necítí úplnou podporu z řad svých fanoušků. "Nebudeme chodit okolo horké kaše, ta situace není dobrá. Na hřišti soupeře ten pískot čekáte, doma je to ale ubíjející," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz nejproduktivnější hráč druhého týmu tabulky Jakub Petružálek.
Jakub Petružálek
Jakub Petružálek | Foto: ČTK

A.cz: Po třech týdnech Třinec konečně vyhrál za tři body. Asi to jsou pro vás hodně důležité body i z psychického hlediska, že?

Je to přesně tak, jak říkáte. V první třetině jsme plnili na výbornou pokyny trenéra, což se nám vyplatilo. Dali jsme čtyři góly, udělali si náskok. Tam jsme ten zápas rozhodli. Bohužel ale musím říct, že se nám teď hraje líp venku než doma.

Narážíte na současnou nepřízeň třineckých fanoušků?

Samozřejmě. Ta situace je jaká je, nebudeme chodit okolo horké kaše, proto si myslím, že hrajeme uvolněněji venku. Hráči na ten tlak tolik nemyslí. Na hřišti soupeře ten pískot čekáte, doma je to ale ubíjející.

Jak si to vysvětlujete? V posledním domácím utkání jste vedli nad Plzní 2:1, soupeř vás na několik minut zatlačil a hodně fanoušků pískalo...

To ať si udělá obrázek každý sám. Prostě nám teď ten šestý hráč na ledě hrozně chybí. Když hrajete v Brně, ale třeba i v Olomouci, kde přijde 1500 lidí, tak když tam začnou řvát, je to parádní kotel a týmu to pomůže. V Čechách je to ale nějaké divné. Pokud fandím nějakému týmu, tak jsem mu přece věrný, ať se děje, co se děje. Ať odejde nebo přijde jakýkoli hráč. Tohle já prostě nechápu.

Dnes jste si ale spravili chuť. Vítězství to ale nebylo zdaleka tak snadné, jak napovídá výsledek. Souhlasíte?

Je to tak. Šimon Hrubec dneska zachytal výborně. Liga je silná a když dáte jakémukoli týmu šanci, tak je schopný ji proměnit. Pak se to vrátí jako bumerang.

Sám jste se proti svému mateřskému týmu prosadil. Gól vám ale z velké části připravil domácí obránce Kubát...

Začalo ale výborným forčekingem spoluhráčů. Pak díky tomu Karel Kubát zazmatkoval a dal mi to to přesně na hůl. Já se pak koukl na brankáře, který byl vyjetý, tak jsme udělal blafák a vyšlo to.

Těšil vás ten gól? Posledně jste říkal, že vás branky proti Litvínovu snad ani těšit nebudou...

Mě hlavně potěšila konečně výhra za tři body. Pomůže nám do malinké psychické pohody. Ale zase na druhou stranu nás to nesmí moc uspokojit. V neděli nás čeká těžký zápas na Spartě.

Všiml jste si, že na vás po vaší trefě fanoušci Vervy pískali?

Ano, to k tomu ale patří, nikomu to nezazlívám. Minule to vynahradili, když skandovali moje jméno, i když jsme je porazili.

Proti Spartě ale budete muset zlepšit disciplínu. Dnes jste nabídli soupeři devět přesilovek...

Je potřeba to eliminovat. A to hlavně směrem k play off. Týmy z čela by tohle mohly lehce potrestat. Hlavně zákroky jako sekání a hákování jsou strašně zbytečné.

Spartu jste letos už třikrát porazili. Může být tohle pro vás psychická výhoda?

Asi malinko jo. Nechci teda říkat, že na ně nějak vyloženě umíme. Zvlášť teď v poslední čtvrtině není jednoduchý žádný soupeř. Zápasy s lepšími týmy nám ale více sedí. Těšíme se na něj. V O2 aréně se mi hraje dobře, snad bude plný dům a dobrá atmosféra.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy