Holík na olympiádu nemyslí. Nejdřív musím najít herní standard a zvednout se v Boleslavi, tvrdí

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
27. 11. 2017 14:30
Petr Holík odešel před sezonou do KHL, ale v Čerepovci se neprosadil. Návrat do extraligy zvolil částečně i proto, aby byl na očích reprezentačnímu trenérovi. Pauza pro Karjala Cup však nezastihla Holíka s Mladou Boleslaví v dobré formě, a proto pětadvacetiletý útočník v národním týmu chyběl. Nyní zbývají do olympijské nominace už jen necelé dva měsíce, ale Holík ví, že musí nejprve zabrat v klubu. Po příchodu trenéra Kýhose se to zatím Bruslařům daří, ze čtyř utkání třikrát zvítězili.
Petru Holíkovi nevyšlo angažmá v Čerepovci a po návratu do extraligy zvolil Mladou Boleslav.
Petru Holíkovi nevyšlo angažmá v Čerepovci a po návratu do extraligy zvolil Mladou Boleslav. | Foto: ČTK

Třinec - Petr Holík odehrál v Čerepovci deset utkání, ale poté, co ho klub zařadil na listinu volných hráčů, se vrátil do extraligy. Nikoli však do Zlína, kde vyrostl a strávil sedm sezon, nýbrž do Mladé Boleslavi. Tam nasbíral v 18 zápasech čtyři góly a devět asistencí, podílel se i na výhře v Třinci.

Podle vlastních slov ale Holík stále hledá herní standard a doufá, že s lepšími výkony Středočechů porostou i ty jeho. Jedině tak může pomýšlet na olympiádu, jež by byla první velkou akcí, které by se v národním týmu zúčastnil. O šampionát v Paříži přišel zlínský rodák až vinou zranění.

Petře, rozhodl v Třinci dobrý nástup vašeho mužstva, kterým jste trochu opařili soupeře?

Tohle jsme si říkali v kabině. V posledních třech zápasech jsme měli špatný začátek a teď se to obrátilo na naši stranu. Určitě nám to do dalšího průběhu zápasu pomohlo.

Potom jste spíše chtěli vedení udržet, než jej navyšovat. Souhlasíte, že jste se zaměřili na pevnou defenzivu?

Více jsme to zatáhli hlavně ve třetí třetině, asi dvanáct minut před koncem. Už jsme nenapadali tak vysoko, nechtěli jsme riskovat. Když jsme měli šanci, chtěli jsme zaútočit, a povedlo se nám z úniku odskočit na 4:2. To nás uklidnilo a pak už to byl z naší strany beton.

Znovu jste kvůli množství zraněných hráli na tři útočné formace. Jaké to bylo? Je výhra z Třince o to cennější?

Ano, chybí nám strašně moc hráčů. Přijeli jsme o den dříve, ale abychom se rychle dostali do tempa a možná měli i lepší začátek, rozhodl se trenér pro tři lajny. Minule jsme prohráli doma, takže i z toho pohledu jsou to cenné body.

Ze čtyř utkání pod novým trenérem Kýhosem máte tři výhry. Cítíte, že se zlepšujete? Přišel kýžený impulz?

Body sbíráme, to je samozřejmě super. Ale výkony musíme držet pořád stejné. Neznamená, že jsme hráli v Třinci dobře, tak že příště nebudeme.

Takže je ještě brzo na to, mluvit o nějakém konkrétním zlepšení?

Je brzo. Zápasy jdou rychle za sebou, nic extra jsme nezměnili. Byly to jen nějaké detaily, které po nás trenér chce a musíme je plnit.

Jak zatím vnímáte angažmá v Mladé Boleslavi z osobní stránky?

Nechci to nijak zvlášť hodnotit. Samozřejmě ta sezona není z mé strany extra optimální, ale je důležité, že se cítím dobře fyzicky a doufám, že se postupně zvedám nebo že se zvednu. Když se zvedá celý tým, má to jednotlivec jednodušší.

Optimální formu ještě hledáte?

Spíš nějaký standard. Měli jsme to tak s týmem, že naše výkony byly nahoru dolů. To samé je i u mě. Cítím se na ledě dobře, takže doufám, že něco přijde. Nebo přišlo, to uvidíme. Musím mít standard.

Máte lehounce v hlavě, že se pomalu blíží olympiáda, o které jste mluvil i před sezonou jako o vlastním cíli?

Je to cíl každého hráče, ale teď to v hlavě nijak extra nemám. Měli jsme tady problémy s Boleslaví, takže jsem se musel soustředit na tým, aby se to zvedalo.

Za tři týdny se bude hrát Channel One Cup, který ještě více napoví ohledně nominace…

Rád bych tam byl, ale to bude záležet na tom, jak to půjde v klubu. Budu pro to dělat všechno a uvidí se, jestli tam budu, anebo ne. Musí to jít prvně v klubu.

Na Karjale se docela dařilo Jakubu Klepišovi s Davidem Němečkem. Přenesli si zvýšené sebevědomí do extraligy?

Kuba hraje výborně, Něma taky dobře. Ten nároďák vždycky pomůže i psychicky. Je to tam rychlejší, po návratu do klubu se pak cítíte lépe.

Jak se vám líbí v Mladé Boleslavi mimo hokej? Rozhodl jste se pro ni i vzhledem k velikosti města…

Já jsem spokojený. Zázemí máme v Boleslavi výborné a celkově si nemám na co stěžovat. Mám všechno, co potřebuju.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy