Peterek: S Polanským jsme se na konci dohodli. Fanoušci mají na hněv právo. Snad bude tým dál šlapat

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
8. 12. 2016 16:01
Spor s trenérem Vladimírem Kýhosem odnesl po svých vyjádřeních do novin Jiří Polanský odchodem z třineckého klubu. Zatím tedy jen na hostování. První těžké rozhodnutí tak ve druhém dni v nové funkci sportovního manažera Ocelářů učinil Jan Peterek. Ten v rozhovoru pro Aktuálně.cz popsal celou záležitost ze svého pohledu.
Jiří Polanský
Jiří Polanský | Foto: Lukáš Filipec

A.cz: Jste ve funkci druhý den a máte za sebou první velké rozhodnutí. Jak moc bylo těžké poslat Jiřího Polanského pryč?

Beru to jakou součást své práce. Bylo to takové normální, nic extra těžkého. Nějak jsme se s Poldou domluvili a hotovo. Mám k hráčům blízko a myslím, že mě ani neberou jako manažera. I proto si myslím, že to bylo v pohodě.

Už víte, kam povedou jeho další kroky?

Ještě ne, zatím jednáme. Je možné, že to bude extraliga, nebo taky zahraničí. Uvidíme. Všechno záleží na něm, jak si to vybere.

Jak svůj konec v Třinci nesl?

Je to konec dohodou. Bylo to společné rozhodnutí obou stran. Dle mého je to přijatelné pro všechny.

Nelitoval nakonec svých výroků, kterými to vlastně celé začalo?

To nevím, nechci mluvit za něj. Napsali jsme jeho vyjádření do tiskové zprávy. Pro další se asi budete muset obrátit přímo na něj.

Na čí straně stála v tomto sporu kabina?

To zatím opravdu nevím. Já jsem přišel do funkce, když kluci měli trénink a chvíli po tom už odjížděli na zápas do Plzně. S nikým z hráčů jsem se o tom nestihl pobavit. Jejich názor mě ale hodně zajímá.

A co nejvyšší vedení Ocelářů? Bylo na Polanského naštvané?

To víte, byla to hodně nepříjemná situace. Ty nemá nikdo rád. Každý by se chtěl usmívat a být pozitivní, ale někdy to prostě nejde. Ve vedení klubu jsou inteligentní lidé, kteří ví, že každý problém je třeba hlavně co nejefektivněji vyřešit.

Jakou teď čekáte reakci od fanoušků? Ti stojí, zdá se, jasně na straně Polanského a v diskuzích na sociálních sítích už organizují protesty...

Fanoušci mají na svůj názor právo. Jirka je ikona třineckého hokeje, to všichni víme. Oni mají právo vyjádřit svoji nespokojenost, stejně tak třeba jako radost. O tom ten hokej je. Jedni to budou akceptovat, další budou proti, to je normální. Někomu se hráč líbí, někomu ne. Všem se člověk nikdy nezavděčí.

Nemůže celá tahle aféra poškodit jinak letos skvěle šlapající tým?

To se uvidí. Mančaft to může samozřejmě negativně ovlivnit, ale to nikdo neví. Příští zápasy ukážou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy