Pešina nemohl se zašitým rtem pískat, a tak dorazil narychlo povolaný náhradník

Sport ČTK Sport, ČTK
13. 3. 2017 22:06
Rozhodčí Vladimír Pešina odstoupil na konci první třetiny z prvního čtvrtfinálového zápasu mezi Spartou a Brnem kvůli rozseknutému rtu. Druhou třetinu dostala na starost pouze trojice rozhodčích, než dorazil náhradník Pavel Hodek.
Rozhodčí Vladimír Pešina
Rozhodčí Vladimír Pešina | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hned pět rozhodčích se představilo v prvním čtvrtfinálovém zápase play off extraligy mezi Spartou a Brnem. Již v první třetině totiž z duelu musel odstoupit zraněný Vladimír Pešina, kterého nechtěně zasáhl hokejkou do obličeje domácí útočník Miroslav Forman. Od třetí třetiny tak duel společně s Danielem Pražákem řídil narychlo povolaný Pavel Hodek.

Pešina musel z utkání odstoupit, protože nemohl pískat. Rozseklý ret mu lékař domácího týmu zašil pěti stehy. Celou druhou třetinu tak řídil jen jeden hlavní rozhodčí. "Něco podobného jsem ještě nezažil. Je to kuriózní," řekl útočník Sparty Michal Řepík.

Trojice rozhodčích se ale ve druhé třetině vypořádala i s nejvyhrocenějším momentem utkání, kdy Richard Nedomlel atakoval při návratu z trestné lavice zezadu obránce Komety Jozefa Kováčika a následně se dostal do bitky s Tomášem Vincourem, jenž chtěl faul na svého spoluhráče pomstít.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy