Omyly a hlášky už neřeším, říká Poulíček. Televizní hvězda 90. let pomáhá Pardubicím

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 9. 2020 10:59
Hokejové Pardubice prošly restartem a v pátek vstoupí do nové éry. S novým majitelem, novým logem a notně posíleným kádrem. Byť stojí trochu v pozadí, zaujme vás také jméno člověka, jenž má v klubu na starosti marketing. Pavel Poulíček, bývalý komentátor a moderátor televize Nova, mluví nejen o své pozici v Dynamu.
Pavel Poulíček je velmi činný v prostředí golfu. Vede golfovou televizi a moderuje golfové akce.
Pavel Poulíček je velmi činný v prostředí golfu. Vede golfovou televizi a moderuje golfové akce. | Foto: ČTK

Jak se těšíte na páteční start Pardubic v extralize? Berete to i osobně jako začátek nového pracovního období?

Je to adrenalin. Každý zápas vnímám jinak než jako novinář nebo fanoušek. Nejsem tu od toho, abych chodil na zápasy jako divák, na druhou stranu když dáme gól, rád si zařvu.

Do klubu jste přišel s novým majitelem Petrem Dědkem, kterého dobře znáte, a společně pracujete na několika projektech. Měl jste hned jasno, že s ním pomůžete Pardubicím?

S Petrem pracuji sedm let, jsme v kontaktu několikrát denně. Už se známe velmi dobře. Když jsem s ním jel poprvé v lednu na hokej do Pardubic, vtáhlo mě to okamžitě. Aktivní práce začala až poté, co se stal většinovým majitelem Dynama. Od té doby je to ale rychlá jízda. Momentálně je Dynamo rozhodně projekt, na kterém trávím většinu svého pracovního času.

V Dynamu máte na starosti marketing. Jakou pracovní náplň vaše pozice v klubu obnáší?

Jsem zástupcem investora pro oblast marketingu a komunikace. Zjednodušeně řečeno, jsem v této oblasti spojkou pro Petra Dědka. Jsem součástí týmu, chodím pravidelně na porady managementu, mám své úkoly. Hlavní odpovědnou osobou pro marketing přímo v klubu je však Lukáš Zitka.

Vnímáte i na tomto postu velkou zodpovědnost? Z hlediska toho, že Pardubice jsou klubem s obrovskou tradicí, ale v posledních letech zažívali jejich fanoušci hlavně rozčarování, a proto teď sledují opravdu každý krok klubu.

Fanoušci Dynama jsou věrní za jakýchkoli okolností. To je něco mimořádného. Podporují tým, když se nedaří. V posledních letech se vůbec nedařilo, přesto bylo na stadionu plno. Konec sezony se povedl, letní pohár jsme odehráli také výborně a je to znát na atmosféře. Nebýt aktuálních omezení v počtu diváků, aréna by byla vyprodaná. Zájem o permanentky byl rekordní za poslední roky. Dynamo je bez diskuse klenotem českého hokeje.

Co říkáte na reakce po představení nového loga a nových dresů? Počítali jste s vlnou negací, kdy lidem vadí, že zmizel symbol koně?

S různými názory jsme počítali. Je to přirozená reakce fanoušků, kteří byli zvyklí na původní logo. Chtěli jsme logo přizpůsobit současným trendům a maximální využitelnosti. Z erbu jsme udělali ikonu. Symbol koně pořád patří k Dynamu, je stále maskotem. Na tom se nic nemění.

Jaký je váš vztah k hokeji? Setkal jste se s ním po vašem konci s komentováním na televizi Nova?

Občas si hokej rád zahraju, takže setkal. Na hokeji jsem byl odmalička s tátou a mimochodem jsme chodili i na tehdejší Teslu Pardubice.

Takže jste měl k hokeji blízko odmalička? V 90. letech na Nově to při komentování nebyly vaše úplné začátky s tímto sportem?

Sportoval jsem od dětství, hokej jsem hrával na rybníku nebo na nastříkaných tenisových kurtech. Soutěžně jsem dělal basket a u toho jsem zůstal doteď. Jednou za týden se jdu vypotit také na fotbal.

Zasmějete se dnes při vzpomínce na vaše sportovní začátky v televizi? Nebo vás dotazy na tu dobu spíše vyčerpávají?

Už jsem to říkal a psal mnohokrát. Byl jsem u zrodu nejsledovanější televize, pro média to byla zlatá 90. léta. Neopakovatelné období po všech stránkách, a proto jsem rád, že jsem byl u toho.

Nicméně člověk tu a tam narazí na připomínky vtipných hlášek a omylů ve vašich komentářích. Co to s vámi dělá?

Je to dvacet let, už to opravdu neřeším. Nedávno jsem někde četl, že jsem prospal komentování hokejového zápasu. Skutečnost byla tenkrát taková, že jsem zaspal první třetinu jednoho nočního utkání finále Stanley Cupu a místo mě komentoval hokejista Vašek Prospal, spolukomentátor té finálové série. Takže si každý sám může udělat obrázek z přepisů na internetu.

Komentujete občas na televizi Golf Channel, kde jste ředitelem?

Ano, občas. S přestávkami jsem na Golf Channelu od roku 2012. Vysíláme 24 hodin, od čtvrtka do neděle běží celý den tři různé přímé přenosy. Mám hlavně odpovědnost za to, aby televize fungovala.

Chodíte si golf také sám zahrát? Je to vaše sportovní vášeň?

Golfu se věnuji od roku 1998, tenkrát jsem hrál skoro každý den. Měl jsem několik intenzivních let, kdy jsem se zlepšoval, takže jsem byl v laufu. Teď jsem u golfu, ale hraju párkrát do roka. Není čas.

Jak budete kloubit práci pro Dynamo, Golf Channel a promotérskou společnost Relmost, která zde pořádá turnaj evropské golfové túry?

Je to pestré. Většinu času věnuju Dynamu, ale zatím to zvládám s Golf Channelem a během podzimu začneme s přípravou turnajů European Tour na příští rok v rámci Relmostu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V Iráku zatkli organizátory pondělního útoku na bagdádském tržišti

V Iráku zatli lidi odpovědné za pondělní atentát, který si v Bagdádu vyžádal více než 30 mrtvých. Na twitteru to dnes oznámil premiér Mustafá Kázimí. K útoku, který zasáhl lidi na tržišti, se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

"Zatkli jsme všechny členy zbabělé teroristické skupiny, která naplánovala a provedla útok na tržišti Al-Vahajlát" ve čtvrti Sadr, napsal Kázimí. Podle něj mají zadržení stanout před soudem ještě dnes.

před 43 minutami

Spor o pozemky u Dukelských kasáren v Opavě skončí. Začne výstavba bytů

Spor spojený s prodejem areálu Dukelských kasáren v Opavě skončí. Firma, která neuspěla se svou nabídkou ve veřejné soutěži, navrhla opavskému magistrátu smír. Město na něj chce přistoupit. Výstavbě bytových domů na pozemcích, které v minulosti desetiletí využívala armáda, tam nebude nic bránit. 

"V září loňského roku zastupitelé schválili prodej části bývalých Dukelských kasáren. Město pak uzavřelo kupní smlouvu s firmou JTA exclusive Ostrava, která za pozemky nabídla 51 milionů a zavázala se, že na přibližně 3,8 hektaru postaví 16 bytových domů se zhruba 300 novými byty," uvedla. Neúspěšný zájemce, teplická společnost JTH Holding, se ale obrátila na soud, rozhodnutí zpochybnila a domáhala se zneplatnění smlouvy.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela odpoledne nehoda několika osobních aut. Hasiči museli jednoho zraněného vyprostit, vrtulník ho převezl do nemocnice. Dalšího zraněného převezla do nemocnice sanitka, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Podle Kerekové se na dálnici srazila čtyři osobní vozidla, policie ale hovoří o pěti osobních vozech. Podle prvních informací přitom mělo jít pouze o dva vozy. Situaci na místě komplikovalo to, že jedno z aut převáželo šest psů, kteří se po nehodě rozutekli. Hasičům se je už podařilo zajistit a umístit do připravených kotců. "Psi dostali vodu a čekají na převzetí," řekla Kereková.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy