Kanonýr Johnson míří z Plzně do Pardubic na hostování

ČTK ČTK
11. 12. 2016 10:36
Hokejisty Pardubic posílil americký útočník Nicholas Johnson. Do Dynama přišel na měsíční hostování z Plzně. Třicetiletý čtvrtý nejlepší střelec minulého ročníku extraligy, který v této sezoně skóroval jen jednou, může nastoupit za Pardubice už v dnešním utkání v Olomouci. "Jsem nadšený. Pro mě to je nový svěží start do sezony. S klubem jsem jednal už po minulé sezoně, vážil jsem si našeho rozhovoru. Jsem rád, že tu mohu být a věřím, že týmu pomohu," uvedl Johnson v tiskové zprávě pardubického klubu. Do Plzně přišel v roce 2010 a po zisku titulu v roce 2013 odešel do německého Schwenningenu, odkud se zase po roce na západ Čech vrátil.
ELH, semi Plzeň-Sparta:  Nicholas Johnson
ELH, semi Plzeň-Sparta: Nicholas Johnson | Foto: Tomáš Liška
 

Právě se děje

před 53 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy