Pardubice zastínily Kometu, nedovolily jí ani gól a v Brně překvapivě zvítězily 3:0

10. 12. 2020 20:30
Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 26. kola extraligy v Brně 3:0 a po dvou porážkách se mohli radovat z tříbodového zisku.
Kapitán Pardubic Jakub Nakládal korunoval vítězství svého celku v Brně třetí trefou | Foto: Lukáš Filipec, HC Oceláři Třinec

Kometu zdolali podruhé v sezoně. O jejich výhře rozhodly ve druhé třetině góly Denise Kusého a Juraje Mikuše, čtyři minuty před koncem zápasu pojistil vítězství Jakub Nakládal. Brankář Daniel Vladař ve svém čtvrtém utkání v dresu Dynama vychytal první čisté konto.

Naopak Brnu se v posledních zápasech nedaří. Kometa prohrála potřetí v řadě, navíc v těchto zápasech dala pouze dvě branky. V neúplné tabulce je devátá, bodově se na ni dotáhly právě Pardubice a 20 bodů mají i Vítkovice.

Domácí kouč Zábranský přeházel složení útočných formací, do centra elitního útoku se místo Holíka postavil Klepiš, ale o koncovku Komety se v prvním dějství staral druhý útok. Dvakrát se dostal do slibné situace Horký, ale ani jednou neuspěl.

Pardubice se ofenzivně rozjížděly pozvolna. V 7. minutě střílel nebezpečně Kolář, největší šanci na otevření skóre měl Kousal, který dostal ideálně nabito od Claireauxe, ale Horký jeho střelu zblokoval.

Do druhého dějství vstoupila aktivněji Kometa, ale Mueller se hned z prvního útoku neprosadil. Brno pak pykalo za zbytečná vyloučení. První oslabení ještě přežilo bez úhony, ale druhé už ne. V něm nejprve trefil Kusý tyčku Vejmelkovy branky, aby pak srejný hráč brněnského brankáře prostřelil a otevřel skóre.

Gól sebral domácím vítr z plachet. Iniciativu převzaly Pardubice a v závěru třetiny potrestaly nedůslednost brněnské obrany druhou trefou. Mikušovo nahození lehce tečoval Paulovič a Vejmelka byl bez šance.

Třetí dějství mělo očekávaný scénář. Brno se vrhlo do útoku, Pardubice zformovaly své obranné šiky před vlastní modrou a pečlivě bránily. Když pak Nakládal prostřelil celou obranu Brna včetně brankáře, bylo rozhodnuto.

Předehrávka 26. kola hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Kusý (Camara, R. Kousal), 40. J. Mikuš. 56. Nakládal (R. Kousal). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Bez diváků.

Brno: Vejmelka - Pyrochta, J. Zbořil, O. Němec, Freibergs, F. Král, Gulaši, Barinka - Mueller, Klepiš, Zaťovič - L. Horký, P. Holík, Plášek - Schneider, Malý, Vincour - T. Svoboda, F. Dvořák, Kunc. Trenér: L. Zábranský st.

Pardubice: Vladař - Nakládal, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Holland, Ďaloga, Vála - Mandát, Poulíček, Svačina - Paulovič, R. Kousal, Camara - Blümel, Matýs, Kusý - Claireaux, Anděl, O. Machala. Trenér: R. Král.

1. Třinec 17 14 1 2 0 76:42 46
2. Plzeň 19 12 3 1 3 74:42 43
3. Karlovy Vary 18 11 3 0 4 53:50 39
4. Sparta Praha 20 11 1 2 6 68:46 37
5. Mladá Boleslav 18 10 2 2 4 69:44 36
6. Hradec Králové 19 10 1 0 8 57:44 32