Pardubice bez hvězdy, Sedlák dostal za faul na Orsavu jednozápasový trest

22. 3. 2023 9:55
Pardubický útočník Lukáš Sedlák dostal za faul na Jakuba Orsavu z Olomouce v úterním utkání čtvrtfinále play off hokejové extraligy trest na jeden zápas a bude Dynamu chybět v dnešním čtvrtém utkání série. Pardubice vedou 3:0 na zápasy a mohou si na Hané již zajistit postup do semifinále.
Lukáš Sedlák
Lukáš Sedlák | Foto: ČTK

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje informovala o rozhodnutí předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka na twitteru.

Hvězdný útočník fauloval Orsavu na začátku druhé třetiny u mantinelu. Od rozhodčích Petra Úlehly a Jakuba Šindela dostal trest na pět minut a do konce utkání za zásah do hlavy a krku. Ujčík dnes navíc Sedlákovi, který předtím v zápase vstřelil gól a na další přihrál Davidu Ciencialovi, zastavil činnost.

"Bočně vedeným zákrokem atakoval protihráče. Lukáš Sedlák vedl své jednání nízkou intenzitou, v okamžiku provedení držel ruce u těla, ale je zřetelné, že pohybem pravého ramene zasáhl oblast hlavy nebo krku," uvedl Ujčík v tiskové zprávě.

Sedlák, který začal sezonu v NHL a do Pardubic přišel v prosinci, je s pěti body v play off druhým nejproduktivnějším hráčem Dynama. V základní části nasbíral 27 bodů ve 24 utkáních, s 15 góly se dělil o post nejlepšího střelce týmu.