Országh vyvrací zkazky o Litvínovu, ale od Jihlavy dostal facku. Klub chce Reichela

ČTK ČTK
11. 9. 2020 17:19
Třiačtyřicetiletý bývalý útočník Vladimír Országh bude mít jakožto nový hlavní trenér úkol vyvést Litvínov ze spodních extraligových pater, kde se Středočeši už tři sezony po sobě nacházeli. K ruce bude mít na pozici asistenta zkušeného Václava Sýkoru. Z nového angažmá má po absolvování letní přípravy velmi dobré pocity.
Trenér Vladimír Országh v debatě s kapitánem Viktorem Hüblem a dalšími litvínovskými hokejisty.
Trenér Vladimír Országh v debatě s kapitánem Viktorem Hüblem a dalšími litvínovskými hokejisty. | Foto: ČTK

"Věřím, že jsme připravení dobře, protože kluci k tomu přistoupili velmi zodpovědně a profesionálně, což od nich samozřejmě ale také očekávám. Snažíme se zlepšovat jako mužstvo i jako individuality každý trénink, i když to není mnohdy jednoduché, když má hráč zažité nějaké návyky, které dosud dělal, zatímco my po něm chceme něco jiného. Chce to nějaký čas," řekl Országh novinářům na dnešní tiskové konferenci.

"Jsme spolu zhruba dva měsíce. Je to běh na dlouhou trať, co se týká nějaké spolupráce s námi, ale hned od prvního tréninku mužstvo šlapalo, z čehož jsem byl příjemně překvapený, byť je těžké to takhle říkat, neboť v profesionálním klubu to musí být samozřejmost. Šly tady nějaké šumy ohledně nasazení a přístupu a ne vždy byly pozitivní. Ale bez nějakého tlaku na hráče musím říct, že nemám v tomto směru vůbec problém," uvedl Országh, jenž má na kontě téměř tři stovky startů v NHL.

Nic na tom nezměnila ani nedávná porážka s Jihlavou (1:3), po níž dal najevo rozladění. "Ne vždy se všechno povede, to je samozřejmé, ale co se týká nasazení a přípravy na trénink, s tím žádné problémy nejsou. Někdy vám naopak třeba taková facka v podobě porážky pomůže daleko více než výhra. Je potřeba tu facku občas dostat a vrátit se znovu na zem, je to prospěšné pro hráče i pro trenéry," domnívá se Országh.

Postupně mu krystalizuje i sestava, s níž by měl Litvínov vstoupit příští týden do extraligy. "O některých vazbách máme už jasno, některé jiné budeme ještě zkoušet a hledat řešení, ale ten tým je živá hmota, která se neustále vyvíjí. Někdo hrál lépe, někdo hůře, někdo vypadne třeba kvůli zranění… Jiný nastoupí na jeho místo a jde to najednou lépe. Bude se to vyvíjet," nastínil Országh.

V obranných řadách figurují hned čtyři cizinci. Dva Kanaďané Aaron Irving s Patrickem Kudlou a dva Lotyši Uvis Janis Balinskis s Oskarsem Cibulskisem. "V prvé řadě jsme hledali na českém trhu, ale ten byl absolutně mrtvý, co se obránců týká. Hledali jsme hlavně hráče, kteří nám nezaberou licenci, abychom to pak při případných problémech mohli řešit během sezony, kdy mnohdy bývá jedinou možností zahraniční hráč. Proto máme v obraně tolik zahraničních hráčů," vysvětlil Országh.

Přivítal by, kdyby mohl vidět už brzy v zápasech Kristiana Reichela, o jehož případném angažmá se delší dobu jedná. Syn olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Roberta Reichela se sice před třemi měsíci upsal v NHL Winnipegu, start zámořských hokejových soutěží je ale zatím ještě v nedohlednu.

"Chceme, aby se zapojil. Klub dělá naprosté maximum pro to, aby u nás hrál. Opravdu rád bych ho viděl, neboť do každého tréninku jde s naprosto vynikajícím přístupem. On jde příkladem, je to vzor profesionála. A nejen pro mladé hráče, ale pro všechny. Každé cvičení, každou věc dělá naplno. Proto bych ho tak rád viděl. Určitě by nám pomohlo, kdybychom ho měli v sestavě. Doufám, že nám alespoň v pár zápasech pomůže," věřil Országh.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

před 10 minutami

Právní výbor Senátu doporučil Barrettovou do Nejvyššího soudu USA

Právní výbor amerického Senátu dnes podle očekávání doporučil soudkyni Amy Conyovou Barrettovou do nedávno uvolněné pozice v Nejvyšším soudu USA. Hlasování bojkotovali opoziční demokraté, kteří hlasitě protestují proti neobvykle rychlé snaze vládních republikánů dosadit Barrettovou do funkce ještě před prezidentskými volbami, do nichž zbývají méně než dva týdny.

Poslední slovo ke jmenování soudkyně vysloví plénum Senátu již v pondělí a s největší pravděpodobností ji jako členku nejvyšší americké soudní instance potvrdí, napsala agentura AP.

Barrettovou do funkce nominoval republikánský prezident Donald Trump krátce poté, co v polovině září zemřela soudkyně Ruth Baderová Ginsburgová. Ta patřila k liberálnímu křídlu soudu, zatímco Barrettová v případě svého potvrzení do funkce posílí konzervativní většinu v tribunálu.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Důchodový systém skončil v září v deficitu 30,4 miliard, hlásí ministerstvo financí

Systém penzí v Česku skončil v září v propadu 30,4 miliardy korun. Za poslední čtvrtletí se schodek víc než zdvojnásobil. Příjmy z odvodů kvůli koronavirové krizi klesly, výdaje ale vzrostly. Vyplývá to z údajů ministerstva financí o hospodaření systému důchodového pojištění. Do propadu se soustava dostala letos po dvou letech v přebytku.

Příjmy zahrnují povinné odvody i dobrovolné pojištění. Letos za tři čtvrtletí byly meziročně zhruba o 14,6 miliardy nižší, tedy asi o čtyři procenta. Na konci září činily 352,7 miliardy korun. Na důchody se vyplatilo 383,1 miliardy, což je zhruba o 7,5 procenta víc než před rokem. Tehdy výdaje dosáhly 356,3 miliardy. Proti září 2013 se letos na důchody vyplatilo zhruba o sto miliard víc.

V červnu schodek činil 13,9 miliardy. O měsíc později se dostal na 20,6 miliardy, v srpnu na 24,4 miliardy a v září pak na 30,4 miliardy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy