V play off bez diváků vládli hosté. Zlín i Vary srovnaly krok

Aktualizováno 10. 3. 2020 22:02
Hokejisté Zlína vyhráli ve druhém utkání předkola play off extraligy v Olomouci 3:1 a sérii na tři vítězné zápasy vyrovnali na 1:1. Stejný stav je i v sérii mezi Hradcem a Karlovými Vary, které v úterý vyhrály 5:3. Zápasy se hrály kvůli hrozbě šíření koronaviru bez diváků.
Zápas předkola play off 2020 mezi domácím Hradcem a Karlovými Vary.
Zápas předkola play off 2020 mezi domácím Hradcem a Karlovými Vary. | Foto: ČTK

O dalším osudu play off budou svaz a kluby jednat ve středu.

Hráči se až krátce před utkáním v Olomouci dozvěděli, že se bude hrát. Zlín začal oproti předchozímu zápasu mnohem aktivněji a v 7. minutě mohl Dufek otevřít skóre z mezikruží. O pět minut později zakončoval přes blokujícího obránce Řezníček, ale také s jeho pokusem si Konrád poradil.

Zlín potom dostal k dispozici téměř dvě minuty trvající přesilovou hru pěti proti třem, nesehrál ji ale dobře a Konráda ohrozil jen střelami z větší vzdálenosti. Přesto se Zlín dostal do vedení, když tři minuty před koncem první třetiny dorazil vlastní nahození za Konrádova záda Okál.

Zhruba minutovou dvojnásobnou přesilovou hru hráli hosté také na začátku druhé třetiny. Stejně jako v první třetině ale Konráda pořádně neohrozili. K nebezpečné dorážce se dostali až při klasické pokračující přesilovce, Ondráček ale netrefil odkrytou část branky.

První polovina druhé třetiny byla značně rozkouskovaná. Přesně v polovině zápasu se z nenápadné akce prosadil olomoucký obránce Dujsík, jenž při signalizovaném vyloučení hostů poslal do sítě zblokované Švrčkovo nahození. Olomouc poté měla více ze hry a Kašík se musel rychle přesouvat proti zakončení Musila a střele Olesze. Obě situace brankář hostů zvládl.

Po 30 vteřinách třetí třetiny vykopl Nahodilův pokus pozorný Kašík. V přesilové hře Olomouce zlínský gólman ztratil puk z dohledu a Klimek z první zamířil těsně vedle prázdné branky. Ve 47. minutě Zlín využil drobného zaváhání domácích a z brejkové situace vstřelil důležitou druhou branku. Šlahař se při přečíslení dvou proti jednomu neunáhlil a nabídl puk volnému Honejskovi, který prostřelil Konráda mezi tělem a rukou.

Deset minut před koncem hosté zvýšili na 3:1. Úspěšným střelcem se v přesilové hře stal podruhé v zápase Okál. Trenéři domácích ještě využili možnost zkontrolovat situaci na videu, ale rozhodčí branku uznali.

Olomouc se mohla vrátit do zápasu o dvě minuty později díky Irglovi, ale domácí střelec trefil v dobré pozici pouze tyč. Olomouc pak otevřela hru a brankář Konrád se musel blýsknout několika dobrými zákroky.

Vary rozhodly těsně před sirénou

Západočeši v touze odčinit pondělní porážku začali skvěle. Flek z nulového úhlu s velkým přispěním teče domácího Koukala dostal puk za záda překvapeného Mazance. Slabší chvilku pak ale domácí brankář odčinil výbornými zákroky při šancích Vondráčka a Osmíka. Vyrovnat mohli Smoleňák a Cibulskis, jenže neuspěli. Stejně dopadl při další možnosti i Vondráček.

Ze druhé třetině uběhlo jen 76 sekund a bylo vyrovnáno. Jergl se sice po povedené individuální akci nedostal k zakončení a jen tak nahodil puk za branku, tam se ho ale zmocnil Perret a při rychlém manévru byl rychlejší než karlovarský gólman Novotný.

Tým Energie hrál pak pár vteřinek v pěti proti třem, již během klasické přesilovky ale odskočil puk na modré čáře obránci Graňákovi, a když mu ujížděl Radovan Pavlík, zatáhl za záchrannou brzdu. K nařízenému trestnému střílení se postavil Jergl a přestože se mu nájezd moc nevyvedl, Novotným vyražený puk doskákal za brankovou čáru.

Hosté pak měli k dispozici dalších 15 sekund v pěti proti třem, stavem ale nepohnuli. Po polovině základní hrací doby oslovil Smoleňák v přečíslení tří na dva Klímu, jehož ale vychytal Novotný. Ve 34. minutě si oba domácí útočníci situaci zopakovali v obráceném gardu, ani Smoleňák proti Novotnému neuspěl. Místo toho využil ve 37. minutě přesilovku Eminger - 2:2.

Na konci 42. minuty dostal na chvilku prostor k zakončení kapitán hostů Skuhravý a přesnou střelou k tyči získal svému týmu vedení zpět. Západočeši byli jen o chvilku později blízko dalšímu gólu. Mikúš skvělým manévrem připravil obrovskou šanci pro Beránka, který však z prostoru mezi kruhy těsně minul.

V 54. minutě zazvonila bomba Filipa Pavlíka od modré čáry na brankovou konstrukci. V čase 55:25 slavili domácí vyrovnání. Smoleňák po objetí branky vypálil, odražený puk trefil ze vzduchu Koukal a překonal Novotného. Západočeši sáhli k trenérské výzvě, neboť se jim nepozdával atak na Novotného, jenže neuspěli.

Přesto nakonec mohli slavit. V 59. minutě byl ve správný čas na správném místě dorážející Vojtěch Polák a vrátil hostům vedení. Šest sekund před koncem pak při power play Mountfieldu dokonal výsledek Vondráček.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

HC Olomouc - PSG Berani Zlín 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Dujsík (Švrček, J. Knotek) - 17. Okál, 47. Honejsek (Šlahař, Ferenc), 50. Okál (Honejsek, Ferenc). Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Bez diváků. Stav série: 1:1.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Jaroměřský, Vyrůbalík - P. Musil, Nahodil, Klimek - Irgl, J. Káňa, Burian - Olesz, J. Knotek, Ostřížek - Skladaný, Kolouch, V. Tomeček. Trenér: Moták.

Zlín: Kašík - D. Nosek, Žižka, Řezníček, Buchta, Freibergs, Gazda, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Köhler - Honejsek, Kubiš, Popelka - Dufek, Claireaux, Šlahař - P. Sedláček, Herman, Okál. Trenér: Svoboda.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. Perret (Jergl), 27. Jergl z trest. střílení, 56. Koukal (Smoleňák) - 1. Flek (Gríger), 37. Eminger (V. Polák, Graňák), 42. Skuhravý (Vondráček), 59. V. Polák (Černoch, Kohout), 60. Vondráček (Graňák). Rozhodčí: Kika, R. Svoboda - Bryška, Špringl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Bez diváků. Stav série: 1:1.

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Čáp, F. Pavlík, Šalda, Šidlík - Smoleňák, Koukal, Dragoun - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Orsava, Cingel, R. Pavlík - M. Chalupa, Lev, R. Pilař. Trenéři: V. Růžička a T. Martinec.

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, M. Rohan, Eminger, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - Koblasa, T. Mikúš, O. Beránek - Kohout, Černoch, V. Polák - Vondráček, Skuhravý, Osmík. Trenér: Pešout.