Olomouc těsně pokořila domácí Kometu, zářil zkušený Irgl

28. 11. 2018 20:51
Hokejisté Olomouce zvítězili v dohrávaném utkání 16. kola extraligy na ledě Komety Brno 3:2.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Hostům vyšel lépe úvod zápasu a získali dvoubrankový náskok zejména zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Zbyňka Irgla, který na první gól přihrál a druhý sám dal. Domácí vyrovnali, ale v 33. minutě rozhodl Miroslav Holec. Olomouc zvítězila v šestém z posledních sedmi zápasů a získala v nich 16 bodů. Naopak mistrovská Kometa z posledních pěti utkání už počtvrté prohrála a v tabulce klesla na sedmé místo za Olomouc.

Kometě nevyšel vůbec vstup do zápasu. Záhy nabídla soupeři téměř minutovou přesilovku pět na tři. Tu ještě hosté nevyužili, ale v dalším pokračování početní výhody obránce Galvas prostřelil brankáře Kašíka. O tři minuty později po akci s obráncem Švrčkem proklouzla pomalá střela Irgla po ledě za záda brněnského brankáře podruhé.

Olomoučtí hokejisté se prosazovali důrazem při napadání ještě v útočném pásmu. Domácí měli problémy se zakládáním akcí a v koncovce dlouho neohrozili brankáře Konráda. Teprve v závěru úvodní třetiny snížil při přesilovce Mueller.

Ve druhé třetině Brňané zvýšili aktivitu, získali územní převahu a také ve 26. minutě po dorážce Čermáka srovnali skóre. Hanáci pokračovali v otevřené partii a hrozili rychlými protiútoky. Po jednom z nich vrátil Olomouci zpět jednobrankový náskok Holec.

V závěrečné dvacetiminutovce domiácí bojovali, ale k bezprostřednímu ohrožení brankáře Konráda se přes pozornou obranu nedostali. Hosté se na rozdíl od předchozích dvou třetin už do útočení tolik nehrnuli a těsnou výhru ubránili. Kometa 76 sekund před koncem ještě při vyloučení Ondruška zkusila hru bez brankáře, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

Dohrávka 16. kola hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Mueller (P. Holík), 26. L. Čermák (Malec, Plášek) - 5. J. Galvas (Irgl), 8. Irgl (Švrček), 33. Holec (Jergl). Rozhodčí: Kika, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 7231.

Brno: Kašík - O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - R. Zohorna, L. Čermák, Dočekal - Mallet, J. Hruška, Kašpar - Köhler, Střondala, Horký - Plášek. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Vyrůbalík, Dujsík, Jaroměřský, Staněk - Irgl, Strapáč, Burian - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.